Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EX20-1PV idealne rozwiązanie dla bankowości

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EX20-1PV idealne rozwiązanie dla bankowości"— Zapis prezentacji:

1 EX20-1PV idealne rozwiązanie dla bankowości
EBS Sp. z o.o. ul. Bronisława Czecha 59 Warszawa tel.: web:

2 Zastosowanie w bankowości
EX20-1PV Zastosowanie w bankowości Urządzenie EX20-1PV to podstawowy element systemu kontroli dostępu z transmisją GPRS/SMS i Ethernet stworzonego specjalnie na potrzeby najbardziej wymagających odbiorców jakimi są banki. Produkt został zaprojektowany przez EBS na zapotrzebowanie i zgodnie z koncepcją Centrum Monitorowania Alarmów, które oferuje bankom, na bazie tego produktu, pełną usługę wraz ze specjalistycznym softwarem.

3 Zastosowanie w bankowości
EX20-1PV Zastosowanie w bankowości Stosowane obecnie przez większość banków metody kontroli dostępu polegają na przekazywaniu kluczy zewnętrznym agencjom świadczącym usługi ochrony, które w momencie potrzeby otwarcia placówki bankowej przywożą kluczę i wspólnie z pracownikami banków komisyjnie otwierają drzwi. System ten jest kosztowny a w dodatku często zawodzi z powodu pomyłek ludzkich (dostarczenie nie tych kluczy, przybycie do niewłaściwego oddziału) lub innych niezależnych czynników (jak utrudnienia na drodze powodujące opóźnienia w dostarczeniu kluczy).

4 Zastosowanie w bankowości
EX20-1PV Zastosowanie w bankowości Oferowane przez EBS urządzenie EX20-1EV umożliwia zdalne, bezpieczne i sprawne zarządzanie systemem kontroli dostępu. Transmisja wszystkich danych dotyczących systemu dostępu jest redundantna w oparciu o dwa oddzielne nadajniki oferujące różne tory transmisji – nadajnik Ethernet będący podstawowym nadajnikiem i nadajnik GPRS/SMS będący nadajnikiem zapasowym na wypadek awarii łącza Ethernet.

5 Zastosowanie w bankowości
EX20-1PV Zastosowanie w bankowości Standardowe otwarcie drzwi z użyciem tego systemu polega na wpisaniu dwóch różnych kodów przez dwóch różnych użytkowników (pracowników banku). Kody te są przypisywane do konkretnych użytkowników i są przechowywane jedynie w pamięci nadajnika. Po wpisaniu przez pracownika kodu, jeśli znajduje się on na liście kodów w nadajniku, nadajnik wysyła do oprogramowania centrum monitoringu identyfikator użytkownika przypisanego do kodu. Centrum monitoringu dokonuje akceptacji lub odrzucenia kodu sprawdzając czy dany użytkownik widnieje na aktualnej liście uprawnionych osób a także czy dana osoba jest upoważniona do otwarcia drzwi w danej chwili co stwierdzane jest na podstawie wcześniej tworzonych harmonogramów.

6 Zastosowanie w bankowości
EX20-1PV Zastosowanie w bankowości System umożliwia także awaryjne otwieranie drzwi (np. na wypadek gdyby pracownik banku widniejący w harmonogramie nie mógł pojawić się w pracy) za pomocą dłuższego niż standardowy kodu jednorazowego. Taki kod jest wysyłany przez centrum monitorujące SMSem do zaufanej osoby a jednocześnie do nadajnika wysyłana jest komenda umożliwiająca dopisanie tego jednorazowego kodu do bazy kodów znajdujących się w nadajniku. Tego rodzaju kod jednorazowy ma określony czas życia i jeśli nie zostanie wykorzystany odpowiednio szybko staje się nieaktywny.

7 Zastosowanie w bankowości
EX20-1PV Zastosowanie w bankowości Upoważnieni pracownicy banku mogą także dopisywać kolejne pozycje do listy osób za pomocą terminala znajdującego się w centrali lub placówce banku. W momencie wprowadzenia do systemu nowej osoby oprogramowanie centrum monitoringu generuje unikalny identyfikator osoby wraz z kodem startowym. Kod startowy nie służy do otwierania drzwi a jedynie do zmiany kodu przez użytkownika na własny kod zapisany wyłącznie w pamięci danego nadajnika.

8 EX20-1PV Bezpieczeństwo Urządzenia EX20-1PV wychodzą naprzeciw potrzebie zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa, które w przypadku systemów kontroli dostępu stosowanych w placówkach bankowych mają najwyższy priorytet. Aby zapewnić bezpieczne i bezawaryjne funkcjonowanie systemu wprowadzono m.in. następujące rozwiązania: Redundantna transmisja danych (w oparciu o dwa nadajniki obsługujące różne kanały transmisji) Szyfrowanie wszystkich danych w standardzie AES Brak możliwości wglądu w kody przez instalatora ani żadnego z pracowników stacji

9 EX20-1PV Bezpieczeństwo Kodów standardowych służących do otwierania nie można zmienić z poziomu centrum monitoringu ani przez użytkowników Wydawanie komend dotyczących kontroli dostępu (tzw. komendy wrażliwe tzn. usuwanie/dodawanie użytkowników, akceptacja/odrzucenie kodów, otwarcie/zamknięcie zamka) mogą być zrealizowane tylko i wyłącznie za pomocą specjalnego oprogramowania. Połączenie tego specjalnego oprogramowania z serwerem stacji monitoringu jest szyfrowane i klucz szyfrujący stanowi autoryzację tego połączenia. Każde wprowadzenie błędnego kodu jest raportowane do stacji monitoringu Próba otwarcia bez użycia kodu jest raportowana do stacji monitoringu

10 EX20-1PV Korzyści Zastosowanie systemu opartego o EX20-1PV daje szereg korzyści, do których można zaliczyć m.in. : Znaczne ograniczenie kosztów z uwagi na wyeliminowanie potrzeby codziennych dojazdów pracowników agencji ochrony i oparcie przesyłu na już istniejącej infrastrukturze (łączu Ethernet) Ograniczenie problemów z otwarciem placówek wynikających z pomyłek ludzkich (dostarczenie złych kluczy) i innych czynników (np. utrudnienia na drodze) Stały i ciągły nadzór nad systemem kontroli dostępu umożliwiający zbieranie i analizowanie danych o wszelkich nieprawidłowościach

11 Dziękujemy za uwagę !! EBS Sp. z o.o. ul. Bronisława Czecha 59
Warszawa tel.: web:


Pobierz ppt "EX20-1PV idealne rozwiązanie dla bankowości"

Podobne prezentacje


Reklamy Google