Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

I OKOLICE. Sposób zwiedzania trasy: Rower Długość trasy: 15 km Dogodny okres do odbycia wycieczki: wiosna, lato, jesień.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "I OKOLICE. Sposób zwiedzania trasy: Rower Długość trasy: 15 km Dogodny okres do odbycia wycieczki: wiosna, lato, jesień."— Zapis prezentacji:

1 I OKOLICE

2 Sposób zwiedzania trasy: Rower Długość trasy: 15 km Dogodny okres do odbycia wycieczki: wiosna, lato, jesień

3 Sprawny rower Wygodne buty Aparat fotograficzny Lornetkę Prowiant (woda, kanapki) Dobry humor

4 Zapoznanie się z krajobrazem, kulturą i historią swojego regionu. Zachęcenie do prowadzenia aktywnego trybu życia. Pokazanie mało znanych terenów, a jakże ciekawych. Poznanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych Parku Krajobrazowego im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego.

5 1. Kopaszewo. 2. Rogaczewo Wielkie. 3. Rąbiń. 4. Turew. BĘDZIEMY SIĘ PORUSZAĆ PO PARKU KRAJOBRAZOWYM IM. GEN. DEZYDEREGO CHŁAPOWSKIEGO, KTÓRY LEŻY NA TERENIE 4 GMIN: KOŚCIAN, CZEMPIŃ, ŚMIGIEL, ŚREM.

6 Kilka słów o Kopaszewskiej drodze krzyżowej : Drogę ufundował właściciel Kopaszewa Jan Koźmian po samobójczej śmierci żony, Zofii z Chłapowskich, córki generała Dezyderego Chłapowskiego. Kopaszewska droga krzyżowa zaczyna się w Kopaszewie (stacja I) i wiedzie przez Kopaszewko, Rogaczewo Wielkie do kościoła w Rąbiniu (stacje VII i VIII) i wraca tym samym szlakiem do Kopaszewa (stacja XIV). Na 16-sto kilometrowej trasie znajduje się pięć murowanych kapliczek. Każda posiada po dwie stacje męki pańskiej. Obecnie oryginalne tablice znajdują się w kaplicy w Kopaszewie, na stacjach umieszczono kopie. Co roku w niedziele Palmową grupa rowerzystów i mieszkańców okolicy wyrusza w drogę, po której będziemy się dzisiaj przemieszczać

7

8

9

10

11

12

13

14 Stacja IStacja XIV

15 Wsiadamy na rower i udajemy się do następnej kapliczki oddalonej niedaleko.

16

17 Jadąc tym o to szlakiem dojedziemy do stacji III i XII położonych wśród pól.

18

19 Za drugą kapliczką trasa rowerowa prowadzi w stronę Rogaczewa Wielkiego ładną drogą gruntową obustronnie zadrzewioną.

20

21

22 Przez Rogaczewo Wielkie przejeżdżamy drogą asfaltową o długości 0,4 km. Od Rogaczewa Wielkiego trasa rowerowa prowadzi początkowo drogą wiejską prostopadłą do drogi asfaltowej, dalej do mostu przez Rów Wyskoć, aż do kolejnego mostka nad małym rowem.

23 Czeka nas teraz trudny odcinek trasy wiodący przez bagna. Jeżeli będzie trzeba radzę zejść z rowerów i je poprowadzić.

24

25

26 Rów Wyskoć

27 Bobry

28 Spotykamy tak zwaną „ambonę”. Wejdziemy na nią. W ciszy i skupieniu będziemy obserwować okolicę przez lornetkę.

29 Jeżeli jesteś bardzo spostrzegawczy szybko zobaczysz pierwsze zwierzęta. Zając szarak

30 Sarna

31 Bociany

32 Żurawie

33

34 Kolejna kapliczka i wieża widokowa. Nie zaszkodzi nam wejść na samą górę i porobić kilka zdjęć

35 Nim się obejrzysz w zasięgu twoich oczu ukażą się następne stacje.

36

37 PARAFIA PW. ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA W RĄBINIU

38

39

40 PAŁAC I KAPLICA W TURWII

41 ŚNIEŻYCA WIOSENNA

42

43

44

45

46 WYKONAŁA UCZENNICA GIMNAZJUM IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W RACOCIE Zdjęcia: ANASTAZJA LOSY-JANKIEWICZ STANISŁAWA JANKIEWICZ GOOGLE GRAFIKA ZAPRASZAM DO SKORZYSTANIA Z TEJ WYCIECZKI. STANISŁAWA JANKIEWICZ


Pobierz ppt "I OKOLICE. Sposób zwiedzania trasy: Rower Długość trasy: 15 km Dogodny okres do odbycia wycieczki: wiosna, lato, jesień."

Podobne prezentacje


Reklamy Google