Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Feel.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Feel."— Zapis prezentacji:

1 Feel

2 Kwartet „FEEL” powstał w maju 2005 roku w Katowicach z inicjatywy wokalisty, kompozytora, autora tekstów i gitarzysty PIOTRA KUPICHY. Warto przypomnieć, że Piotr był wcześniej filarem zespołu SAMI, laureata Super Jedynki Opole Jest także m.in. autorem  tekstu  i  współkompozytorem piosenki tej grupy pt. „Lato 2000”, która tuż po premierze znalazła się na pierwszym miejscu listy „Airplayczart”,tworzonej na podstawie playlist 120 rozgłośni   radiowych w całej Polsce. Jedna z najnowszych piosenek zespołu „Jest już ciemno” została zauważona przez dziennikarzy muzycznych, dzięki czemu usłyszeć ją można m.in. w Radio Zet, RMF FM, Radio ESKA i wielu regionalnych rozgłośniach. Fani również nie zawiedli… decyzją słuchaczy Radia Zet i widzów TVN zespół znalazł się w finale konkursu o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności 44 Międzynarodowego Sopot Festival 2007. 

3 NAGRODY 1.Sopot Festiwal 2007 Bursztynowy Słowik Słowik Publiczności
2. ZPAV Złota płyta – feel Platynowa płyta – feel Podwójna platyna – feel 3. Telekamery Tele Tygodnia 2008 Muzyka 4.Bravoora Artysta roku Zespół roku (miejsce 2)

4 SKŁAD ZESPOŁU

5 Piotr Kupicha Piotr Kupicha (ur. 16 marca 1979 roku w Katowicach)- polski wokalista, gitarzysta, kompozytor, tekściarz i aranżer zespołu pop-rockowego Feel. Absolwent Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych. Syn mistrza w Hucie Batory i dyrektorki Cepelii, będąc małym chłopcem słuchał dużo muzyki. Potem w wieku szesnastu lat zaczął grać na gitarze klasycznej i wkrótce zadebiutował jako członek zespołu Sami. Obecnie lider zespołu Feel. Wraz z zespołem zdobył nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności na Sopot Festival 2007 z piosenką A gdy jest już ciemno oraz Telekamerę 2008 przyznawaną przez tygodnik Tele Tydzień. Żonaty z Agatą, córką powieściopisarki dla młodzieży Marty Fox. Mają syna Pawła (ur. 2005).i

6 Łukasz Kożuch Łukasz Kożuch (ur. w 1978 r. w Wojkowicach). Gra na keyboardzie w zespole Feel. Jego rodzice byli muzykami, jako dziecko uczył się grać na różnych instrumentach m .in. akordeonie. Prowadził chór klasowy, studiował na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie – kierunek Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej.

7 Michał Nowak Michał "Misiek" Nowak, ur. 10 lutego 1980 r. w Sosnowcu - gitarzysta basowy. Początkowo grał na bębnach w projektach hardrockowych (Raw Ride, Tothem). Przez krótką chwilę był członkiem zespołu Novak Band, w 2000 r. dołaczył do tria Rebelia. Jako basista współpracował z muzykami ze Śląska, również jako muzyk studyjny. Od 2005 r. jest członkiem zespołu Feel (wcześniej Kupicha Band), którego debiutancki album ukazał się 26 października 2007 r.

8 Urodził się w 1979r. Gra na perkusji w zespole Feel
Michał Opaliński Urodził się w 1979r. Gra na perkusji w zespole Feel

9 PIOSENKI

10 A gdy jest już ciemno Jest już ciemno, ale wszystko jedno. Pytam siebie, czym jest piękno? Piękne usta, jasne dłonie, czyste myśli. O boże i mówi tak, jak ja. Myślę sobie, jesteś słaby, to patrz, to patrz A w myślach: Chodź tu do mnie, poczuj się swobodnie, przy mnie bądź, aaa, przy mnie bądź. A teraz chodź tu do mnie, poczuj się swobodnie, przy mnie bądź, aaa, przy mnie bądź. Jest już ciemno,ale wszystko jedno. Mam nadzieję,ale głupi jestem, że ją mam. Bo spojrzała, jesteś słaby, to patrz, (to patrz) A w myślach: Chodź tu do mnie, poczuj się swobodnie, przy mnie bądź, aaa, przy mnie bądź. A teraz chodź tu do mnie, poczuj się swobodnie, przy mnie bądź, aaa, przy mnie bądź. Wiesz. Zaufaj mi, jak chcesz. Zaczaruj mnie, jak chcesz. Pokochaj, kiedy ja, sam ze sobą kłócę się. Oddychaj dla mnie. Spójrz czasem w oczy me. Zastanów się. No zastanów się!! I... Chodź tu do mnie, poczuj się swobodnie, przy mnie bądź, aaa, przy mnie bądź. A teraz chodź tu do mnie, poczuj się swobodnie, przy mnie bądź, aaa, przy mnie bądź.

11 Pokaż na co Cię stać Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec możesz mieć wszystko czego, czego tylko chcesz każdą myśl zamien w poztywne słowo słuchaj, słuchaj bo zabawnie tak oddychać przez różową słomkę cudownie tak rozmawiać bez niemiłych wspomnien każdy dzien mówi nam coraz więcej słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz (Refren) Pokaż na co cię stać, ale nie jeden raz słuchaj, sluchaj, je je piękne słowa mówią wszystko lecz nie zmienią nic, ohoh.. Pokaż na co cię stać, ale nie jeden raz słuchaj, sluchaj, je je piękne słowa mówią wszystko lecz nie zmienią nic, nie zmienią nic, nie zmienią nic! Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się nowy dzien zawsze daje nowe życie słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz Pokaż na co cię stać, ale nie jeden raz słuchaj, sluchaj, je je piękne słowa mówią wszystko lecz nie zmienią nic, ohoh.. Pokaż na co cię stać, ale nie jeden raz słuchaj, sluchaj, je je piękne słowa może powiedzą ci wszystko, ale nie zmienią nic, nie zmienią nic! (x2)

12 W odpowiedzi na Twój list
W odpowiedzi na Twój list, piszę Ci.. że po tamtej nocy mam, jeszcze sny. Też czasami płaczę, czasem zmieniam twarze, waląc głową w stół. W odpowiedzi na Twój list, jeszcze chcę, porozmawiać o tym, co było źle. Też czasami płaczę często zmieniam twarze.. Bo nie wiem, kim naprawdę jesteś, bo nie wiem, kim naprawdę jesteś. Napisz krótki list opisz siebie w nim, otwórz oczy i poczuj chłodny świt Chcę zachłysnąć się Twoim czystym powietrzem Bo kto pasuje tak jak ja do twoich bladych ust? Bo nie wiem, kim naprawdę jesteś, bo nie wiem, kim naprawdę jesteś Napisz krótki list opisz siebie w nim, otwórz oczy i poczuj chłodny świt Chcę zachłysnąć się Twoim czystym powietrzem Bo kto pasuje tak jak ja do twoich bladych ust? Bo nie wiem, kim!

13 W ciemną noc W ciemną noc, kiedy miasto śpi, Opisuje każdy dzień, który pomógł w życiu mi. Jesteś sam i zawsze będziesz. Wiesz, nie pójdę jeszcze spać, Zobaczę co będzie. Blady świt, zastał mnie. Poczuję jak, Cisza kołysze mnie. Ja muszę wstać, ja muszę iść. W taki dzień jak dziś, Właśnie w taki dzień jak dziś! W ciemną noc, kiedy miasto śpi, Opisuję każdy dzień, Który nie polecam Ci. Bo sam wiesz jak jest, kiedy rozum śpi! Przypominam sobie sny, Jak mówiłaś cicho mi. I blady świt, zastał mnie. Ja czuję jak, Cisza kołysze mnie. Ja muszę wstać, ja muszę iść! Właśnie w taki dzień jak dziś, Właśnie w taki dzień jak dziś. Świt, nastał mnie. Czuję jak, Cisza kołysze mnie. Ja muszę wstać, ja muszę iść. Właśnie w taki dzień jak dziś, Właśnie w taki dzień jak dziś.

14 Jak Anioła głos Jak anioła głos, Powiedziała patrz… . Usłyszałem ją. Powiedziała patrz… . Tak, to On. Na rozstaju dróg, Stoi dobry Bóg, On wskaże Ci drogę…. Oww… . Już pod koniec dnia, Widzę obraz Twój, Widzę miejsca w których byłem, Widzę ludzi tłum. Już pod koniec dnia, Pustej szklanki dźwięk, To chyba sen! No, no, no,… no, no, no. Już pod koniec dnia, Widzę obraz Twój. W pustej szklance, Pomarańcze, To dobytek mój. Już pod koniec dnia, Pustej szklanki dźwięk, To chyba sen! Ha. Jak anioła głos, Usłyszałem ją. Tak, to On. Na rozstaju dróg, Stoi dobry Bóg, On wskaże Ci drogę…. Już pod koniec dnia, Widzę obraz Twój, Widzę usta, w których Nieraz swój, Topiłem ból. Już pod koniec dnia, Słyszę cichy szept! To chybaaa sen! No, no, no… no, no, no. Już pod koniec dnia, Widzę obraz Twój! Widzę dłonie(!), Czuję serce, To ideał mój. Już pod koniec dnia, Lecz nie sam(!), Lecz nie saaam(!). Ha… Jak anioła głos, Usłyszałem ją. Powiedziała patrz… . Tak, to On. Na rozstaju dróg, Stoi dobry Bóg, On wskaże Ci drogeeee(!) Jak anioła głos, Usłyszałem ją. Powiedziała patrz… . Tak, to On. Na rozstaju dróg, Stoi dobry Bóg, On wskaże Ci drogeeee(!) He,e,a. No, no…, no, no, no. He,e,a.

15 Nasze, słowa nasze dni Nasze wspólne słowa nasze wspólne dni Dzień zachodzi ciepłem twego ciała Ja i ty Nasze wspólne myśli rozpoznają nas Kiedy wschodzi słońce promienieje twoją twarz Ja w Każde popołudnie inny jadam chleb Obcy ludzie mówią mi: że kochają mnie, kochają mnie Że kochają mnie Mówisz o wolności Głos rozpuszcza łzy Gdzies za oknem ktoś udaje kogoś ale nie jest nim bo pełno w nas energii i pełne szklanki są ale daleko jest, daleko jest, daleko jest mój dom, w którym piszę od lat mój dom, w którym płacze nieraz czy to znasz tak ty to znasz/x2 nie nie nie nie nie ja nie chce oszukiwać, kłamać, wodzić i być człowiekiem, który zawsze ma te lepsze dni bo serce moje płonie a ciało moje drży ale daleko jest, daleko jest, daleko jest mój dom, w którym piszę od lat mój dom, w którym płacze nieraz czy to znasz tak ty to znasz mój dom, w którym piszę od lat mój dom, w którym kocham nieraz czy to znasz tak ty to znasz nasz dom/x4 nasz dom, w którym piszę od lat nasz dom, w którym kocham nieraz czy to znasz tak ty to znasz nieraz chciałeś odejść nieraz chciałeś uciec i I co dalej? I co dalej?

16 Paul Jest noc, która nagle wszystko zmienia, całe miasto śpi. Jest dzień, który w życie się zamienia, robisz pierwszy życia łyk. Mam sen- nie pamiętam nawet jaki, tyle dzieje się. A ten dzień, bardzo wiele dla mnie znaczy. Oddychaj szeptem, przytul mnie. Oddychaj w ciszy, ogrzej mnie. Czy wierzysz w cuda ? Chcę przy nim czówać cały dzień. Ref.: Zerwał się wiatr, który budzi nas z mocnego snu. Ostatni raz, nie pamiętam bym płakał do słów. On słyszy Twoje myśli, które chcesz przekazać mu. On słyszy Twoje słowa i czeka już na Ciebie tu. Jest noc, która nagle wszystko zmienia, całe miasto śpi. Jest sen, który w życie się zamienia, robisz pierwszy życia łyk. Jak ptak, wciąż pamiętam o wolności, którą w sobie mam. Jak brat pokochałem twe słabości. Oddychaj szeptem, przytul mnie. Oddychaj w ciszy, ogrzej mnie. Czy wierzysz w cuda ? Chcę przy nim czówać cały dzień. Ref.: Zerwał się wiatr, który budzi nas z mocnego snu. Ostatni raz, nie pamiętam bym płakał do słów. [On słyszy Twoje myśli, które chcesz przekazać mu. On słyszy Twoje słowa i czeka już na Ciebie tu.] x2

17 To długa rzeka Bo żyli tak, jak każdy chciałby żyć I byli tam, gdzie każdy chciałby być Nie pędzili pod wiatr, słuchali swoich rad Nie spieszyli się Robili to, co każdy robić chce Mówili byle co i byle gdzie A czy uwierzysz mi w to Że nim upłynie noc rozstaną się? Bo to, co nas czeka To długa... rzeka Przykrótka historia Trochę dziwna, haaa Hyeee, yahu, yahu uuuu Czasami "nie", a Ty tak bardzo chcesz Czasami "tak", a Ty odwracasz się A czy nie widzisz, że ja oddycham w Twoich snach Gdy nie widzi nikt? Ty ciągle nie chcesz mi uwierzyć, że Że tak po prostu ktoś zobaczył Cię A czy ten kruchy świat, on jest miłości wart? On jest tego wart! Ale jak to jest, jak to jeeest? Wiatr kołysze nas, niszczy góry, plącze las Ale Ty na miłość nie masz tyle czasu Jeśli chcesz zwątpić, to przytul się jeszcze raz Wiatr kołysze nas, niszczy góry, plącze las Ale Ty na miłość nie masz tyle czasu Nieee wiem co będzie, więc przytul się jeszcze raz Bo to, co nas czeka To długa rzeka, to długa... rzeka Przykrótka historia Trochę dziwna, haaa?

18 To taka gra To taka gra, teraz już wiem, że sam w nią gram i wciąga mnie. To tak myśl, dobrze Cię znam, bo znasz ten stan Tak pustą drogą gnać przed siebie aż po świt, z głową w chmurach łapać życie gubiąc rytm. Lecz jeśli ktoś spyta mnie czy to ja ? odpowiem mu, że nie. To taka gra, pod niebem jest więcej nas i czujesz to. To taka myśl, ja nie wiem czy wiesz ale lubię to. Tak pustą drogą gnać przed siebie aż po świt, z głową w chmurach łapać życie gubiąc rytm. Lecz jeśli ktoś spyta mnie czy to ja ? odpowiem mu, że .. pustą drogą aż po świt, z głową w chmurach łapać życie gubiąc rytm. Lecz jeśli ktoś spyta mnie czy to ja ? odpowiem mu, że nie. A jeśli już osiągniesz cel, oddychaj tak jak w pierwszy dzień, jak w pierwszy dzień. Tak pustą drogą gnać przed siebie aż po świt, z głową w chmurach łapać życie gubiąc rytm. Lecz jeśli ktoś spyta mnie czy to ja ? odpowiem mu, że .. pustą drogą aż po świt, z głową w chmurach łapać życie gubiąc rytm. Lecz jeśli ktoś spyta mnie czy to ja ? odpowiem mu, że nie.

19 Ale kiedy przy mnie śpisz
A wiem, że teraz to już nie wiem nic, to wszystko mi się śni. Kołyszę się bo wieje wiat, to nie tak, wiatr kołysze cisze. Gdzieś po drugiej stronie jesteś z nim, o świcie piszesz mi, że wczoraj ktoś podzielił nas, jeden z nas oddał się na chwilę. Ale kiedy przy mnie śpisz, nie odbieram myśli złych. I wybaczam wszystko to, co dziś nie jest wierszem. Wiem, że słowo to pisane jest, bo mam dziś taki gest, popłynąć chcę do naszych chwil, poczuć to co nam życie dało. Gdzieś głęboko w sercu jesteś Ty, a ja tak rzadko bywam w nim, i słyszę tylko to co chcę, boję się kiedy słyszę ciszę. Ale kiedy przy mnie spisz nie odbieram myśli złych. I wybaczam wszystko to, co dziś nie jest wierszem, nie, wierszem nie, wierszem nie. A dzisiaj chcę w mojej głowie taką chwilę zatrzymać, która się kończy i szybko się zaczyna, bo bardzo tego chcę, bardzo tego chcę. A dzisiaj chcę w mojej głowie taką chwilę zatrzymać, która się kończy i szybko się zaczyna, bo bardzo tego chcę, bardzo tego chcę. Ja dzisiaj chcę w mojej głowie taką chwilę zatrzymać, czasem miłość się kończy, ale szybko się zaczyna, bo bardzo tego chcesz, bardzo tego chcesz. A dzisiaj chcę w mojej głowie taką chwilę zatrzymać, czasem miłość się kończy, ale szybko się zaczyna, bo bardzo tego chcesz, bardzo tego chcesz.

20 Sweet Harmony (cover) Is it right or wrong, Try to find a place. We can all belong? Be as one. Try to get on by. If we unify? We should really try... All this time, Spinning round & round. Made the same mistakes. That we've always found. Surely now, We could move along. Make a better world? No it can't be wrong. Let's come together, Right now, Oh yeah! In sweet harmony. Let's come together, Right now. Oh yeah. In sweet harmony. Let's come together, Right now. Oh yeah, In sweet harmony. Let's come together, Right now. Oh yeah! Time is running out, Let there be no doubt, We should sort things out. If we care, Like we say we do. Not just empty words, For a week or two. Make the world, Your priority. Try to live your life, Ecologically. Play a part, In a greater scheme. Try to live the dream, On a wider scene. Let's come together, Right now, Oh yeah! In sweet harmony.

21 You my keep Love she's gone Maybe too late It was a problem for me.. yeah It was a problem for you Now she's gone I think that's too late It was a problem for me.. yeah It was a problem for me You may keep memories in your head you may throw them too the well and still wishing you Romeo Who's promised to be there and never come I don't think that's we amend for each other and everything life's good and I don't care what's your way to the end Now she's gone Maybe too late It was a problem for me.. yeah It was a problem for you Now she's gone I'll go my new way It was a problem for me.. yeah It was a problem for me You may keep, memories in your head you may throw them too the well and still wishing you Romeo Who's promised to be there and never come I don't think that's we amend for each other and everything life's good and I don't care what's your way to the end You might say to me just hold me close and taste my love but I'm far away Yes, she's smart and so leder always smiling ohh yes and me but even me and even god couldn't say yeah it was a true love at first sight Memories in your head you may throw them too the well and still wishing you Romeo Who's promised to be there and never come I don't think that's we amend for each other and everything life's good and I don't care what's your way to the end...

22 Nominacje 1.Świry 2008 Muzyka 2.Fryderyki Album Roku Pop
Nowa Twarz Fonografii Grupa Roku Wokalista Roku Piosenka Roku 3.Eska Music Awards Artysta Roku Polska Zespół Roku Polska Hit Roku Polska Album Roku Polska Video Roku ESKA.pl

23 Monika Suśniak Ia


Pobierz ppt "Feel."

Podobne prezentacje


Reklamy Google