Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 JanPawełII –Patronnaszegogimnazjum. 6 Patron Publicznego Gimnazjum w Praszce.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 JanPawełII –Patronnaszegogimnazjum. 6 Patron Publicznego Gimnazjum w Praszce."— Zapis prezentacji:

1 1 JanPawełII –Patronnaszegogimnazjum

2

3

4

5 6

6 Patron Publicznego Gimnazjum w Praszce

7 Gimnazjum zostało nazwane jego imieniem dnia 3 kwietnia 2006

8 Hymn szkoły 1. O Ojcze Święty poprowadź nas Przez trudy życia i ciężki czas. To my, uczniowie prosimy Ciebie, Bądź przy nas i czuwaj w niebie Ref. Nie lękajmy się kochani Z serc naszych płynie dzisiaj pieśń. Gdy przyjdzie czas, nie opuszczaj nas Patronie Święty nasz. 2. To nasza szkoła wybrała Ciebie, Bo ty przykładem dla wszystkich jesteś. Ty wyciągałeś do świata ramiona I miłość płynęła z Twoich dłoni. Ref. Nie lękajmy się kochani Z serc naszych płynie dzisiaj pieśń. Gdy przyjdzie czas, nie opuszczaj nas Patronie Święty nasz.

9 Biografia Jana Pawła II (Karola Wojtyły)

10 Na początku Na początku był dzieckiem 7

11 Jego matka Emilia zmarła gdy był jeszcze mały 8

12 Wychował go Ojciec

13 Karol Wojtyła dotarł do profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego i 2.XI.1939 r. zapisał się na II rok studiów Wydziału Filozofiicznego, Filologię Polską. Ten rok akademicki trwał tylko do listopada 39 roku. Od marca 1940 roku pracował jako goniec sklepowy, a od 11.X.1940 do 1944 roku jako robotnik w Fabryce Sody Solvay w Krakowie, najpierw w kamieniołomach na Zakrzówku, a później w halach fabrycznych.

14 Dnia 9.XI.1944 z rąk Księcia Metropolity otrzymał tonsurę i niższe święcenia kapłańskie. Już jako biskup od 1 do 4.IX.1958 roku brał udział w rekolekcjach Episkopatu Polski na Jasnej Górze, a zaraz potem uczestniczył w pracach konferencji plenarnej Episkopatu.

15 W 1955 roku został ks. Wojtyła członkiem Towarzystwa Naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie prowadził seminaria, potem wykłady.

16 W 1960 ukazała się książka Karola Wojtyły pt. "Miłość i odpowiedzialność", wydana przez Towarzystwo Naukowe KUL.

17 …przyjaciele cenili Go…

18 …za mądrość, za skromność, za wyrozumiałość…

19 13

20 Uwielbiał góry… góry…

21 Tu znajdował spokój i czuł bliskość Boga 15

22 Pierwsze orędzie Jana Pawła II Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Najdrożsi Bracia i Siostry! Jeszcze przeżywamy wielki smutek z powodu śmierci naszego ukochanego papieża Jana Pawła I, a oto Najdostojniejsi Kardynałowie już powołali nowego biskupa Rzymu. Powołali go z dalekiego kraju, z dalekiego, lecz zawsze tak bliskiego przez łączność w wierze i tradycji chrześcijańskiej.

23 Bałem się przyjąć ten wybór, jednak przyjąłem go w duchu posłuszeństwa dla Pana naszego Jezusa Chrystusa i w duchu całkowitego zaufania Jego Matce, Najświętszej Maryi Pannie. Nie wiem, czy potrafię rozmawiać waszym... naszym językiem włoskim. Jeżeli się pomylę, to mnie poprawicie. Przedstawiam się wam wszystkim dzisiaj, by wyznać naszą wspólną wiarę, naszą nadzieję, naszą ufność pokładaną w Matce Chrystusa i Kościoła z pomocą Pana Boga i z pomocą ludzi.

24 Biskup Karol Wojtyła stale pamiętał o wielkich, historycznych rocznicach patriotycznych w Polsce. Dnia 22.I.1963 roku odprawił mszę św. w katedrze wawelskiej w stulecie Powstania Styczniowego, a 11 listopada każdego roku modlił się za tych, którzy wywalczyli Polsce niepodległość po I wojnie światowej.

25 Nauczał o miłości w języku młodych

26 19

27 18

28 Jednak Jego działalność nie każdemu się podobała… 21

29 Zamach na Jana Pawła II W dniu 13 maja 1981, podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Rzymie o godzinie 17:19, Jan Paweł II został postrzelony przez tureckiego zamachowca Mehmeta Ali Agcę w brzuch oraz rękę. 22

30 23

31 Wiele razy odwiedzał Polskę

32 Była jego ojczyzną

33 26

34 27

35

36 Zawsze miał poczucie humoru

37

38 Pielgrzymki Papieskie

39 Na przestrzeni 18 lat pontyfikatu odwiedził blisko 200 krajów na wszystkich kontynentach.

40 Był m. in. w Austrii, Republice Federalnej Niemiec, Szwajcarii, Kenii, Zairze, Argentynie, Dominikanie, Kanadzie, Meksyku, Peru, USA, Urugwaju, Korei Południowej, Hiszpanii, Polsce, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, we Francji, Belgii, Irlandii, w Liechtenstein, na Malcie, w Luksemburgu, Portugalii, San Marino, Filipinach, Gwinei Równikowej, Czechosłowacji, Malcie, w krajach Ameryki Południowej, w Wielkiej Brytanii, Holandii, Papui- Nowej Gwinei, na Wyspach Salomona, Fudżi, Nowej Zelandii, Trynidadzie, Tobago, Bahama, Saint Ludica, Turcji, Pakistanie, Japonii, Tajlandii, Maroko, Indiach, Bangladeszu, Singapurze, w krajach skandynawskich i wielu afrykańskich rejonach wśród rozmaitych plemion i szczepów.

41

42 31

43

44 JEGO NAUKA POZOSTANIE NA ZAWSZE W NASZYCH SERCACH

45 A jego dusza będzie zawsze nad nami czuwać.

46

47

48 34

49 35

50 Jan Paweł II był wielkim Polakiem, na zawsze zostanie w naszej pamięci…

51 Wykonali: Uczestnicy projektu NTUE


Pobierz ppt "1 JanPawełII –Patronnaszegogimnazjum. 6 Patron Publicznego Gimnazjum w Praszce."

Podobne prezentacje


Reklamy Google