Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TRADYCJE WIELKANOCNE. NIEDZIELA PALMOWA  Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Tego dnia wierni przynoszą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TRADYCJE WIELKANOCNE. NIEDZIELA PALMOWA  Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Tego dnia wierni przynoszą."— Zapis prezentacji:

1 TRADYCJE WIELKANOCNE

2 NIEDZIELA PALMOWA  Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Tego dnia wierni przynoszą do kościoła palmy- symbol życia.

3 WIELKI PIĄTEK  Pamiątka męki, śmierci, pogrzebu Jezusa

4 WIELKI CZWARTEK  Msza Wieczerzy Pańskiej, pamiątka ostatniej wieczerzy. Jezus z uczniami Ustanawia Eucharystie.

5 WIELKA SOBOTA  Tradycją jest że w Wielką Sobotę idziemy święcić pokarmy. W koszyku znajdują się pokarmy takie jak: kiełbasa,pisanki, chleb, chrzan, szynka, baranek wielkanocny.

6 BARANEK WIELKANOCNY  Na Wielkanocnym stole stawiamy baranka z chorągiewką, ponieważ baranek to symbol Jezusa. Baranek z chorągiewką symbolizuje zmartwystałego, który pokonał grzech i śmierć.

7 LANY PONIEDZIAŁEK  Śmigus-Dyngus to określenie drugiego dnia Świąt Wielkanocnych, który co roku przynosi wiele radości szczególnie tym najmłodszym.

8 KONIEC  Źródło. Internet  GABRIELA ŁĄTKA


Pobierz ppt "TRADYCJE WIELKANOCNE. NIEDZIELA PALMOWA  Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Tego dnia wierni przynoszą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google