Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moja przyszłość Whom am I supposed to be? When everything deceptive? To the destination the long road, but difficult tasks... Kim mam być? Gdy wszystko.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moja przyszłość Whom am I supposed to be? When everything deceptive? To the destination the long road, but difficult tasks... Kim mam być? Gdy wszystko."— Zapis prezentacji:

1 Moja przyszłość Whom am I supposed to be? When everything deceptive? To the destination the long road, but difficult tasks... Kim mam być? Gdy wszystko złudne? Do celu droga długa, a zadania trudne...

2 As every child in the childhood I dreamt whom I will be how I will grow up! As every child in the childhood I dreamt whom I will be how I will grow up! Jak każde dziecko w dzieciństwie marzyłam kim będę jak dorosnę !

3 At first I wanted to be a princess as every short girl! Hee hee At first I wanted to be a princess as every short girl! Hee hee Najpierw chciałam być jak każda mała dziewczynka księżniczką! Hi hi

4 How I finished seven years and I went to school - I stated that I would become the teacher. How I finished seven years and I went to school - I stated that I would become the teacher. Jak skończyłam siedem lat i poszłam do szkoły - stwierdziłam, że zostanę nauczycielem. But I came to the certain conclusion - the teacher must be patient, and I so I am not being. And my daydream about being a teacher was limited to this level. Lecz doszłam do pewnego wniosku - nauczyciel musi być cierpliwy, a ja taka nie jestem. I na tym poziomie skończyło się moje marzenie o byciu nauczycielem.

5 Years passed and I not-knowed whom I would be: (. All the way to one day when as the pupil of the fourth class I went for the first time on approval dance - Hmm... I tried to dance and I managed. And so I dreamt since then of being a dancer. Years passed and I not-knowed whom I would be: (. All the way to one day when as the pupil of the fourth class I went for the first time on approval dance - Hmm... I tried to dance and I managed. And so I dreamt since then of being a dancer. Lata mijały a ja nie wiedziałam kim będę :(. Aż do pewnego dnia gdy jako uczennica klasy czwartej poszłam po raz pierwszy na próbę taneczną - Hmm... Spróbowałam zatańczyć i mi się udało. A więc marzyłam od tamtej pory o byciu tancerką.

6 So far dancing ! He came certain day, in whom for the first time I went to cross- country profession-races. I am occupied ing the third place. I was enraptured!:). Since then I am training. Then with my dream, next time running was a plan. So far dancing ! He came certain day, in whom for the first time I went to cross- country profession-races. I am occupied ing the third place. I was enraptured!:). Since then I am training. Then with my dream, next time running was a plan. Do tej pory tańczę ! Nadszedł pewien dzień, w którym po raz pierwszy pojechałam na zawody- biegi przełajowe. Zajęłam trzecie miejsce. Byłam zachwycona! :). Od tamtej pory trenuję. Wtedy moim marzeniem, planem na przyszłość było bieganie.

7 Long I thought about the career of the athlete. For me it- got bored although still I am running. Well for me it went at school, a law started me being interested. On glided for me oneself think- I will be a Judge! Long I thought about the career of the athlete. For me it- got bored although still I am running. Well for me it went at school, a law started me being interested. On glided for me oneself think- I will be a Judge! Długo myślałam o karierze sportowca. Znudziło mi się to- chociaż nadal biegam. Dobrze mi szło w szkole, zaczęło mnie interesować prawo. Nasunęła mi się myśl- będę SĘDZIĄ !

8 Now very much I want to become the hairdresser. I hope that I will become her! And nothing will stand for me on the obstacle to my fulfilment plans next time! Now very much I want to become the hairdresser. I hope that I will become her! And nothing will stand for me on the obstacle to my fulfilment plans next time! Teraz bardzo chcę zostać fryzjerką. Mam nadzieję, że nią zostanę ! I nic nie stanie mi na przeszkodzie do spełnienia mojego planu na przyszłość!


Pobierz ppt "Moja przyszłość Whom am I supposed to be? When everything deceptive? To the destination the long road, but difficult tasks... Kim mam być? Gdy wszystko."

Podobne prezentacje


Reklamy Google