Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

350.Na walcu o masie m=10kg nawinięto taśmę, której wolny koniec przymocowano do sufitu. Walec odkręca się pod działaniem własnego ciężaru tak, że jego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "350.Na walcu o masie m=10kg nawinięto taśmę, której wolny koniec przymocowano do sufitu. Walec odkręca się pod działaniem własnego ciężaru tak, że jego."— Zapis prezentacji:

1 350.Na walcu o masie m=10kg nawinięto taśmę, której wolny koniec przymocowano do sufitu. Walec odkręca się pod działaniem własnego ciężaru tak, że jego oś pozostaje cały czas pozioma. Jakie jest przyspieszenie walca i napięcie taśmy?

2 Dane: m=10kg. Szukane: a=? N=? F:

3 350.Na walcu o masie m=10kg nawinięto taśmę, której wolny koniec przymocowano do sufitu. Walec odkręca się pod działaniem własnego ciężaru tak, że jego oś pozostaje cały czas pozioma. Jakie jest przyspieszenie walca i napięcie taśmy? Dane: m=10kg. Szukane: a=? N=? F: N -N Q R

4 350.Na walcu o masie m=10kg nawinięto taśmę, której wolny koniec przymocowano do sufitu. Walec odkręca się pod działaniem własnego ciężaru tak, że jego oś pozostaje cały czas pozioma. Jakie jest przyspieszenie walca i napięcie taśmy? Dane: m=10kg. Szukane: a=? N=? F: ma = mg – N1) N -N Q R

5 M N Q R 350.Na walcu o masie m=10kg nawinięto taśmę, której wolny koniec przymocowano do sufitu. Walec odkręca się pod działaniem własnego ciężaru tak, że jego oś pozostaje cały czas pozioma. Jakie jest przyspieszenie walca i napięcie taśmy? Dane: m=10kg. Szukane: a=? N=? F: ma = mg – N1)

6 M N -N Q R

7 M N Q R

8 M N Q R

9 M N Q R

10 M N Q R

11 M N Q R

12 M N Q R

13 M N Q R


Pobierz ppt "350.Na walcu o masie m=10kg nawinięto taśmę, której wolny koniec przymocowano do sufitu. Walec odkręca się pod działaniem własnego ciężaru tak, że jego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google