Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przedszkole „TĘCZOWA KRAINA”. W dniu 1 października 2013r. nastąpiło otwarcie oddziału przedszkolnego „Tęczowa Kraina” przy Szkole Podstawowej w Sędzimirowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przedszkole „TĘCZOWA KRAINA”. W dniu 1 października 2013r. nastąpiło otwarcie oddziału przedszkolnego „Tęczowa Kraina” przy Szkole Podstawowej w Sędzimirowie."— Zapis prezentacji:

1 Przedszkole „TĘCZOWA KRAINA”

2 W dniu 1 października 2013r. nastąpiło otwarcie oddziału przedszkolnego „Tęczowa Kraina” przy Szkole Podstawowej w Sędzimirowie. Dla znacznej części grupy środowisko przedszkolne było już dobrze znane i dlatego bez problemu odnaleźli się w klasie szkolnej oraz w grupie przyjaciół. Najmłodsi natomiast bardzo szybko zaaklimatyzowali się w nowym otoczeniu.

3 Do grupy przedszkolnej należy 18 dzieci, w tym 9 dziewczynek i 9chłopców. Przewagę stanowią dzieci w wieku 4 lat ( 11 osób), następnie pięciolatki ( 4 osób) oraz trzylatki ( 3 osoby). Wszystkie dzieci chętnie przychodzą do przedszkola i uczestniczą we wszelkich zajęciach.Zmienił się skład kadry przedszkolnej. W drodze konkursu przedszkolanką została mgr Urszula Wróbel, natomiast asystentką przedszkolanki Martyna Jurczak.

4 Spotkanie ze sprzedawcą

5

6

7 W dniu 28 października 2013r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie rodzinne. Tematem przewodnim było „Święto Ziemniaka”. Rodzice wraz z dziećmi brali udział w rozmaitych konkursach i grach. Zabawa przebiegła w bardzo miłej atmosferze.

8 Spotkanie rodzinne – „Święto pieczonego ziemniaka”

9

10

11 Dzieci podczas zajęć w przedszkolu mają okazję spotkania się z ciekawymi ludźmi. W ranach nauki o zawodach odwiedzili nas już m.in. Fryzjerka, pielęgniarka, strażak i policjant. Goście chętnie i ciekawie opowiadali o charakterze swojej pracy, odpowiadali na wiele pytań zadawanych przez dzieci.

12 Spotkanie z policjantem

13

14

15 Dnia 4 grudnia w przedszkolu „Tęczowa Kraina” odbył się uroczysty apel z okazji „Dnia Górnika”. Po powitaniu gości przez panią dyrektor mgr Jolantę Korzystko rozpoczęła się część artystyczna dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Na zakończenie złożyły górnikom życzenia oraz podziękowania za ich trud włożony w ciężką pracę jaka wykonują.

16 Spotkanie z górnikiem

17

18

19 W dniu r. w naszym przedszkolu odbył się zapowiadany spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek”. Przedstawienie zakończyło się niewątpliwym sukcesem grupy teatralnej „Kurtyna” z Krakowa. Była to współczesna wersja inscenizacji Czerwonego Kapturka. Na zakończenie dzieci nagrodziły artystów gromkimi brawami i wykonały pamiątkowe zdjęcie.

20 Teatrzyk profilaktyczny – „Czerwony Kapturek”

21

22

23 W dniu r. odbyło się Bożonarodzeniowe spotkanie rodzinne pod hasłem „ W świątecznym nastroju”. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z tradycjami i zwyczajami świątecznymi, ukazanie piękna Świąt Bożego Narodzenia. Podczas spotkania panowała bardzo miła atmosfera.

24 Dzień rodzinny – „W świątecznym nastroju”

25

26

27 Mimo, że styczeń jest zimnym miesiącem są takie jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

28 Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka

29

30

31 Spotkanie z fryzjerką

32

33

34 „Żegnamy zimę – witamy wiosnę”

35

36

37 Spotkanie z pielęgniarką

38

39

40 Zgodnie z założeniami projektu w miesiącu kwietniu odbył się zapowiadany dwugodzinny spektakl teatralny pt. „Tajemnicza szkatułka Sindbada”- baśń profilaktyczna dla przedszkoli. „Tajemnicza szkatułka Sindbada” to uroczy i barwny spektakl, który wykorzystując ornamentykę i znane motywy Baśni Dalekiego Wschodu jest w istocie teatralną realizacją wielu podstawowych elementów profilaktyki i pedagogiki, związanych z procesem edukacji przedszkolnej i młodszych roczników Szkoły Podstawowej.

41 Teatrzyk profilaktyczny – „Tajemnicza szkatuła Sindbada”

42

43

44 W dniu r. gościem w naszym przedszkolu był ratownik medyczny. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

45 Spotkanie z ratownikiem medycznym

46

47

48 Spotkanie ze strażakiem

49

50

51 Wielkie Święto miało miejsce w przedszkolu „Tęczowa Kraina” 29 maja 2014r. Najmłodsi postanowili uczcić Dzień Mamy i Taty zapraszając szanownych Rodziców na występy w swoim wykonaniu. Ten wyjątkowy dzień przepełniony był wieloma niespodziankami przygotowanymi przez dzieci.

52 Spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty

53

54

55 Przedszkole regularnie odwiedza logopeda i psycholog, dzieci chętnie współpracują ze specjalistami.

56 Zajęcia z logopedą

57

58

59 Zajęcia z psychologiem

60

61

62 Od tego roku szkolnego przedszkolaki po przez zabawę z językiem angielskim uczą się i poznają różne słowa, nazwy zwierząt, kolorów. Zabawy z językiem angielskim przypadły do gustu dzieciom, które chętnie i ochoczo uczestniczą w zajęciach.

63 Zajęcia z języka angielskiego

64

65

66 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Przedszkole „TĘCZOWA KRAINA”. W dniu 1 października 2013r. nastąpiło otwarcie oddziału przedszkolnego „Tęczowa Kraina” przy Szkole Podstawowej w Sędzimirowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google