Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Chelsea FC Historia Klubu. Początki Początki tego teamu sięgają 1905 roku. Założycielami byli dwaj fanatyczni sympatycy futbolu, mianowicie biznesmeni.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Chelsea FC Historia Klubu. Początki Początki tego teamu sięgają 1905 roku. Założycielami byli dwaj fanatyczni sympatycy futbolu, mianowicie biznesmeni."— Zapis prezentacji:

1 Chelsea FC Historia Klubu

2 Początki Początki tego teamu sięgają 1905 roku. Założycielami byli dwaj fanatyczni sympatycy futbolu, mianowicie biznesmeni Ges Mars oraz Frederick Parker. Obaj dżentelmeni upatrzyli sobie zachodni Londyn i tam postanowili stworzyć siedzibę Chelsea, która w przyszłości stanie się jedną z najlepszych drużyn zarówno w Anglii jak i na całym globie.

3 Pierwsze Mistrzostwo

4 Pierwsze sukcesy w Europie W roku 1971 Chelsea sięgnęła po swój pierwszy europejski tytuł, pokonując w finale Pucharu Zdobywców Pucharów, wielki Real Madryt po bramce legendarnego króla SB Peter'a Ossgood'a.

5 Upadki i Wzloty Koniec lat 80-tych to spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Lata 90-te to powrót CFC na salony i znów sukces w PZP oraz zdobycie Superpucharu Europy. W zachodnim Londynie grały wówczas takie gwiazdy jak: G.Zola, G.Poyet, G.Vialli, D.Deschamps czy G.Weah i R. Gullit. Drużyna grała bardzo dobrze i w roku 1999 była blisko zdobycia Mistrzostwa Ligi. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce, po zaciętej rywalizacji w samej końcówce sezonu.

6 Problemy finansowe Niestety przełom wieków to znów zapaść finansowa w postaci 140 mln funtów. Czarne chmury zawisły nad Fulham Road, ale….

7 Era Abramowicza …ku uciesze kibiców klubem zainteresował się rosyjski oligarcha R. Abramowicz, który wydźwignął Chelsea z długów po to, aby teraz święcić z nią wielkie sukcesy. Londyńska drużyna jest teraz jednym z najbardziej majętnych klubów całego świata i nikt nie może lekceważyć ekipy z lwem w herbie.

8 Maszyna do wygrywania


Pobierz ppt "Chelsea FC Historia Klubu. Początki Początki tego teamu sięgają 1905 roku. Założycielami byli dwaj fanatyczni sympatycy futbolu, mianowicie biznesmeni."

Podobne prezentacje


Reklamy Google