Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Chelsea FC Historia Klubu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Chelsea FC Historia Klubu."— Zapis prezentacji:

1 Chelsea FC Historia Klubu

2 Początki Początki tego teamu sięgają 1905 roku. Założycielami byli dwaj fanatyczni sympatycy futbolu, mianowicie biznesmeni Ges Mars oraz Frederick Parker. Obaj dżentelmeni upatrzyli sobie zachodni Londyn i tam postanowili stworzyć siedzibę Chelsea, która w przyszłości stanie się jedną z najlepszych drużyn zarówno w Anglii jak i na całym globie. 

3 Pierwsze Mistrzostwo Od roku 1931 Chelsea nie przerwanie przez ponad 30 lat grała w pierwszej lidze, czego uwieńczeniem było zdobycie Mistrzostwa Anglii w sezonie 1954/55. Przed sezonem w mistrzowski tytuł ( w 50. rocznicę powstania klubu) wierzył chyba tylko niejaki Ted Drake.

4 Pierwsze sukcesy w Europie
W roku 1971 Chelsea sięgnęła po swój pierwszy europejski tytuł, pokonując w finale Pucharu Zdobywców Pucharów, wielki Real Madryt po bramce legendarnego króla SB Peter'a Ossgood'a.

5 Upadki i Wzloty Koniec lat 80-tych to spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Lata 90-te to powrót CFC na salony i znów sukces w PZP oraz zdobycie Superpucharu Europy. W zachodnim Londynie grały wówczas takie gwiazdy jak: G.Zola, G.Poyet, G.Vialli, D.Deschamps czy G.Weah i R. Gullit. Drużyna grała bardzo dobrze i w roku 1999 była blisko zdobycia Mistrzostwa Ligi. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce, po zaciętej rywalizacji w samej końcówce sezonu.

6 Problemy finansowe Niestety przełom wieków to znów zapaść finansowa w postaci 140 mln funtów. Czarne chmury zawisły nad Fulham Road, ale….

7 Era Abramowicza …ku uciesze kibiców klubem zainteresował się rosyjski oligarcha R. Abramowicz, który wydźwignął Chelsea z długów po to, aby teraz święcić z nią wielkie sukcesy. Londyńska drużyna jest teraz jednym z najbardziej majętnych klubów całego świata i nikt nie może lekceważyć ekipy z lwem w herbie.

8 Maszyna do wygrywania The Blues dwukrotnie zwyciężyli w Premiership ( sezony 2004/05 i 2005/06 ), ale z pewnością to nie koniec sukcesów wspaniałego teamu ze Stamford Bridge. Teraz wszyscy kibice czekają na sukces w Champions League ... czyżby kolejne trofeum ? ... wszyscy w to wierzymy. 


Pobierz ppt "Chelsea FC Historia Klubu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google