Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jan Jakub Kolski o swoim filmie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jan Jakub Kolski o swoim filmie"— Zapis prezentacji:

1 Jan Jakub Kolski o swoim filmie

2 "Jasminum", Jaśmin, jedenasty film fabularny
"Jasminum", Jaśmin, jedenasty film fabularny. Nawet nie wiem jak napisać; zrobiłem, zrobiliśmy, zrobił się? Po dwóch latach przygotowań, w dwadzieścia osiem dni, za sumę, którą hollywoodzkie kino zużywa na realizację jednej sceny. Dwa poprzednie filmy, "Daleko od okna" i "Pornografia" wzięły się z cudzego zaczynu. W obydwie historie wpisany był smutek, więc by nasycić nim ekran, zużyłem cały osobisty zapas mroku. Teraz patrzę na "Jasminum" i sprawdzam, czy zużyłem na ten film cały osobisty zapas światła i czy nasycony nim ekran daje ten szczególny refleks, który trafia widza prosto w serce i każe się zanieść do domu"

3 Świat "Jasminum" Dziejące się współcześnie "Jasminum" (łacińska nazwa jaśminu) opowiada historię tajemniczą i magiczną, pełną zmysłowych zapachów, wypełnioną szczególnym światłem, jakie roztacza wokół siebie miłość. Klasztor, w którym toczy się akcja filmu, nie różniłby się od innych, gdyby nie fakt, że trzech mieszkających tam zakonników posiada pewną niezwykłą cechę. Każdy z nich pachnie innym, owocowym zapachem: jeden czeremchą, drugi czereśnią, a trzeci śliwą, a zapachy te mają szczególne właściwości... Pewnego dnia do klasztoru przyjeżdża młoda konserwatorka malarstwa, która otrzymuje zlecenie odnowienia tamtejszych obrazów. Natasza pojawia się w Jaśminowie wraz ze swoją 5-letnią córką Gienią. Urok i dociekliwość dziewczynki wprowadzają wiele zamętu w spokojne dotąd życie mnichów. W tej historii i ludzie i budynki i zapachy mają swoje tajemnice.

4 W "Jasminum" zagrali

5 Natasza GRAŻYNA BŁĘCKA - KOLSKA
"Namalowała" swoją rolę bardzo delikatnie. Myślałem, że wiem już wszystko o jej aktorstwie.

6 Brat Zdrówko JANUSZ GAJOS
„Po dobroć brata Zdrówko sięgaliśmy do dobroci Janusza, po cierpliwość do cierpliwości Janusza, po mądrość do jego mądrości. Bardzo wygodna współpraca i... wszystko pod ręką”.

7 Gienia WIKTORIA GĄSIEWSKA
„Piorun kulisty talentów. Nieludzka ilość uroku. Zjawisko”.

8 Ojciec Kleofas ADAM FERENCY
„Wcielona dobroć i pogoda. Spotkania z nim czynią mnie lepszym. Mógłby grać w każdym moim filmie”.

9 Brat Czeremcha KRZYSZTOF PIECZYŃSKI
„Gdyby chciał, to by lewitował samodzielnie. Prawdopodobnie święty. Wielka tajemnica”.

10 Brat Śliwa GRZEGORZ DAMIĘCKI
„Gdyby miał do przejścia dystans jaki ma wobec siebie, prawdopodobnie szedłby kilka lat. Lubi lubić ludzi”.

11 Brat Czereśnia DARIUSZ JUZYSZYN
„Wielokrotny mistrz Polski w rzucie dyskiem. Ze swoimi rezultatami sprzed 20 lat, jeszcze dzisiaj stawałby na podium. Mistrz świata w prostolinijności i pogodzie ducha”.

12 Święty Roch FRANCISZEK PIECZKA
„Istnienie Franka jest jednym z głównych dowodów na istnienie Pana Boga”.

13 Patrycja MONIKA DRYL „Energia w stanie czystym. Otwarta książka do czytania w podróży”.

14 „Delikatny jak dziecko. Zakłopotany. Onieśmiela mnie”.
Zeman BOGUSŁAW LINDA „Delikatny jak dziecko. Zakłopotany. Onieśmiela mnie”.

15 Burmistrz KRZYSZTOF GLOBISZ
„O Krzysztofie nie da się jednym zdaniem. W nim jest rozległość, powietrzność i gotowość do dawania. Krzysztof jest krakowsko - polski i piekielnie zdolny. No, Globisz po prostu”.

16 Jasminum PATRYCJA SOLIMAN
„Czarnowłosa, czarnooka, czarnobrewa. Piękna i nadwrażliwa. W kontakcie ze światem nie używa skóry, więc ciągle chodzi ze złamanym sercem”.

17 Ciekawostki Film miał premierę 5 maja 2006
Na festiwalu w Gdyni w 2006 r. jury przyznało filmowi nagrodę za scenografię, a odtwórców doceniła publiczność przyznając swoją nagrodę. Film uhonorowano też siedmioma Orłami 2007: za zdjęcia, muzykę, scenografię, kostiumy, dźwięk i najlepszą rolę męską (Janusz Gajos) oraz nagrodą publiczności.

18 Rolę klasztoru na potrzeby filmu spełnia zamek książęcy w Niemodlinie
Rolę miasteczka zagrał Głogówek Gienia uśmiecha się tylko raz w filmie - na samym początku, kiedy jedzie ze swoją mamą Nataszą do klasztoru. Nie wiadomo, w jakim zakonie dzieje się akcja - żadne ze zgromadzeń nie nosi żółtego habitu.

19 „Znam kilka wspaniałych widoków, ale jeden jest szczególny - widok uśmiechniętego widza wychodzącego z kina”. Jan Jakub Kolski

20 Opracowała Krystyna Lisiecka
Opracowała Krystyna Lisiecka


Pobierz ppt "Jan Jakub Kolski o swoim filmie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google