Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE czyli TIK W NASZEJ SZKOLE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NOWOCZESNE TECHNOLOGIE czyli TIK W NASZEJ SZKOLE."— Zapis prezentacji:

1 NOWOCZESNE TECHNOLOGIE czyli TIK W NASZEJ SZKOLE

2 2010/11 2011/12  Przystąpiliśmy do akcji Szkoła z klasą 2.0.  Wypracowaliśmy zasady korzystania z nowoczesnych technologii.  Zapisaliśmy te zasady w Kodeksie 2.0  JAK SPRAWDZAJĄ SIĘ NASZE ZAŁOŻENIA Z KODEKSU 2.0?  CO UDAJE SIĘ DOBRZE, A NAD CZYM MUSIMY PRACOWAĆ?

3 1. Nowoczesne technologie są po to, aby rozsądnie z nich korzystać. 2. Nie będziesz używał nowoczesnych technologii w niecnych celach. 3. Będziesz szanował własność intelektualną i cudze prawa autorskie. 4. Nie będziesz bezmyślnie kopiował i wklejał tekstów pobranych z Internetu. 5. Nie umieszczaj wizerunku innej osoby, zdjęć oraz filmów bez jego wiedzy i zgody. 6. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania wobec wirtualnego świata. 7. Chroń własne hasła dostępu do zasobów internetowych. 8. Potwierdzaj fakt przeczytania listu, który trafił do skrzynki e-mailowej. 9. Stosuj zabezpieczenia antywirusowe. 10. Będziesz kontaktował się z nauczycielem swoim drogą elektroniczną, na zasadach przez Was uzgodnionych.

4 PRZEBIEG SPOTKANIA 7 grudnia  Omówić pierwsze wnioski po funkcjonowaniu Kodeksu 2.0  Przedstawić nowe pomysły do działania  Ocenić i podsumować pracę

5 Zadanie 1  Jak nauczyć dobrych manier w sieci np. żeby adresaci odpowiadali na otrzymane e-maile itp.

6 Zadanie 2  Co zrobić aby uczniowie przestrzegali zasad dotyczących praw autorskich (podawali + podawali prawidłowo z czego skorzystali)?


Pobierz ppt "NOWOCZESNE TECHNOLOGIE czyli TIK W NASZEJ SZKOLE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google