Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE czyli TIK W NASZEJ SZKOLE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NOWOCZESNE TECHNOLOGIE czyli TIK W NASZEJ SZKOLE."— Zapis prezentacji:

1 NOWOCZESNE TECHNOLOGIE czyli TIK W NASZEJ SZKOLE

2 2010/ /12  Przystąpiliśmy do akcji Szkoła z klasą 2.0.  Wypracowaliśmy zasady korzystania z nowoczesnych technologii.  Zapisaliśmy te zasady w Kodeksie 2.0  JAK SPRAWDZAJĄ SIĘ NASZE ZAŁOŻENIA Z KODEKSU 2.0?  CO UDAJE SIĘ DOBRZE, A NAD CZYM MUSIMY PRACOWAĆ?

3 1. Nowoczesne technologie są po to, aby rozsądnie z nich korzystać. 2. Nie będziesz używał nowoczesnych technologii w niecnych celach. 3. Będziesz szanował własność intelektualną i cudze prawa autorskie. 4. Nie będziesz bezmyślnie kopiował i wklejał tekstów pobranych z Internetu. 5. Nie umieszczaj wizerunku innej osoby, zdjęć oraz filmów bez jego wiedzy i zgody. 6. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania wobec wirtualnego świata. 7. Chroń własne hasła dostępu do zasobów internetowych. 8. Potwierdzaj fakt przeczytania listu, który trafił do skrzynki owej. 9. Stosuj zabezpieczenia antywirusowe. 10. Będziesz kontaktował się z nauczycielem swoim drogą elektroniczną, na zasadach przez Was uzgodnionych.

4 PRZEBIEG SPOTKANIA 7 grudnia  Omówić pierwsze wnioski po funkcjonowaniu Kodeksu 2.0  Przedstawić nowe pomysły do działania  Ocenić i podsumować pracę

5 Zadanie 1  Jak nauczyć dobrych manier w sieci np. żeby adresaci odpowiadali na otrzymane e itp.

6 Zadanie 2  Co zrobić aby uczniowie przestrzegali zasad dotyczących praw autorskich (podawali + podawali prawidłowo z czego skorzystali)?


Pobierz ppt "NOWOCZESNE TECHNOLOGIE czyli TIK W NASZEJ SZKOLE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google