Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jan Paweł II Papież 16.X.1978r. – 2.IV.2005r..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jan Paweł II Papież 16.X.1978r. – 2.IV.2005r.."— Zapis prezentacji:

1 Jan Paweł II Papież 16.X.1978r. – 2.IV.2005r.

2 Jan Paweł II Na Podkarpaciu

3 1-9 czerwca 1991r. ,, Bogu dziękujcie, Ducha nie gaście”
Papież po raz pierwszy odwiedził Podkarpacie podczas IV pielgrzymki do ojczyzny w czerwcu 1991r. Jan Paweł II przybywał do wolnej już i niepodległej Polski. Witał go pierwszy demokratycznie wybrany prezydent – Lech Wałęsa.

4 2 czerwca 1991r. - Rzeszów Beatyfikacja bpa. Józefa Pelczara
2 czerwca 1991r. Podczas pobytu w Rzeszowie Ojciec Święty mówił o drugim przykazaniu oraz beatyfikował bpa. Józefa Pelczara. Mówił: Oto człowiek, który „spełniał wolę Boga” - nie tylko mówił: „Panie, Panie”, ale spełniał wolę Ojca, tak jak tę wolę objawił nam Jezus Chrystus. Jak ukazał ją swoim własnym życiem i swą Ewangelią.

5 2 czerwca 1991r. - Przemyśl 2 czerwca 1991r. w Przemyślu spotkał się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa z grekokatolikami, kończąc lokalny spór wiernych obrządku łacińskiego i wschodniego o dawną katedrę grekokatolicką.

6 2-3 czerwca 1991r. - Lubaczów W Lubaczowie Ojciec Święty rozważał trzecie przykazanie : ,,Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”. „To, co w ciągu dziejów miało znaleźć wyraz na naszych ziemiach, pozwala nam się rozpoznać już tam, już w Kanie Galilejskiej.”

7 31 maja – 10 czerwca 1997r. „ Jezus Chrystus wczoraj, dziś i na wieki
Pielgrzymka z 1997r. To już VI wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II w ojczyźnie. To apel papieża o dialog między religiami oraz kanonizacja skromnego zakonnika Jana z Dukli.

8 9 czerwca 1997r. Kanonizacja bł. Jana z Dukli
Podczas kanonizacji bł. Jana z Dukli wybudowano największy z dotychczasowych ołtarz, przygotowano kilkutysięczny chór i zespół orkiestr. Przez całą noc na terenie lotniska czuwało 30 tys. młodzieży. Na uroczystość kanonizacyjną przybyli pielgrzymi z całej Polski, z Ukrainy i ze Słowacji .

9 Czerwiec r. Oprócz kanonizacji bł. Jana z Dukli papież Jan Paweł II dokonał także koronacji obrazów Matki Bożej z Haczowa, Jaślisk I Wielkich Oczu oraz poświęcił kościół p.w. św. Piotra i Jana z Dukli.

10 Jan Paweł II w Bieszczadach
Nie brak miejsc w polskich Beskidach i Bieszczadach, po których stąpał Karol Wojtyła, późniejszy Papież Jan Paweł II. …

11 Na Dachu Bieszczadów Szczególne miejsce w Sercu Ojca Świętego zawsze zajmowały Bieszczady i sąsiedni Beskid Niski. Wędrował przecież ich ścieżkami przeszło pół wieku temu jako młody kapłan...

12 … Karol Wojtyła wędrował przez najwyższe ich partie: Tarnicę, Halicz, Rozsypaniec, a z Wołosatego - przez Połoninę Caryńską, Wetlińską, Smerek, Okrąglik do Cisnej, a stamtąd jeszcze grzbietem Wołosani i przez dziką Chryszczatą, obok Jeziorek Duszatyńskich do Komańczy. …

13 … Dwukrotnie, będąc następcą św
… Dwukrotnie, będąc następcą św. Piotra, przelatywał nad Bieszczadami śmigłowcem. Kiedy 10 czerwca 1997r. kanonizował św. Jana z Dukli na krośnieńskim lotnisku, ołtarz ustawiono tak, by Ojciec Święty mógł spoglądać na majaczącą w oddali trój-garbną sylwetkę Cergowej. Powiedział wówczas: - A Cergowa patrzy i myśli, co się tu dzieje…

14 Bibliografia bociany.natelefon.org log.onet.pl

15 Przygotowała: Zuzanna Styrna kl. V SP w Pawłosiowie


Pobierz ppt "Jan Paweł II Papież 16.X.1978r. – 2.IV.2005r.."

Podobne prezentacje


Reklamy Google