Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Sosnowcu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Sosnowcu"— Zapis prezentacji:

1 IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Sosnowcu
Członek Towarzystwa Szkół Twórczych od r. Szkoła objęta przez Uniwersytet Śląski patronatem naukowo-dydaktycznym od 2011 r.

2 IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Sosnowcu
tu wszystko może się zdarzyć…

3 W Uniwersytecie Medycznym w Katowicach? W Krakowie?
Wybierasz liceum ogólnokształcące, bo po maturze chcesz podjąć studia wyższe… Może w Uniwersytecie Śląskim? Jagiellońskim? Warszawskim? Wrocławskim? Poznańskim? Łódzkim? Katolickim Uniwersytecie Lubelskim? W Uniwersytecie Medycznym w Katowicach? W Krakowie? Może na Politechnice Śląskiej? Krakowskiej? Warszawskiej? Może w Akademii Górniczo-Hutniczej? W Szkole Głównej Handlowej? W Uniwersytecie Ekonomicznym? Może Akademii Sztuk Pięknych? Może w Szkole Filmowej? W Oksfordzie? W Cambridge? W Glasgow? We Lwowie? Wszędzie tam znajdziesz naszych absolwentów Oni kiedyś też wybrali „Staszica”

4 Absolwenci „Staszica” są
prawnikami, lekarzami, artystami, inżynierami, naukowcami, nauczycielami akademickimi i szkolnymi, kapłanami, psychologami, socjologami, dziennikarzami, politykami, samorządowcami, sportowcami, biznesmenami… Niektórzy nawet mają już swój pomnik Absolwentami „Staszica” są być może Twoi Rodzice, Dziadkowie, Rodzeństwo, sąsiedzi, znajomi… Zapytaj ich, jak dziś wspominają swoje stare Liceum. Jeśli mówią dobrze, idź w ich ślady. Jeśli mówią źle, przekonaj się osobiście  My zapewniamy, że warto do nas dołączyć! IV Liceum Ogólnokształcące-tu wszystko może się zdarzyć…

5 umożliwiając wybór trzech przedmiotów rozszerzonych
Musisz pamiętać, że chcąc dostać się na wymarzone studia, trzeba już w liceum ogólnokształcącym dokonać wyboru właściwego profilu nauczania. Rozszerza się w nich przedmioty, które szkoły wyższe będą punktować podczas rekrutacji. Jeszcze nie masz stuprocentowej pewności, jaką uczelnię wybierzesz za trzy lata? Pomożemy Ci, umożliwiając wybór trzech przedmiotów rozszerzonych w wybranym przez Ciebie profilu

6 Pozostałe przedmioty będą miały charakter zajęć uzupełniających.
W pierwszej klasie wszystkie przedmioty będziesz realizować na poziomie podstawowym. Chyba, że wybrałeś/aś profil politologiczno-prawny lub matematyczny. Wówczas już w klasie I rozszerzone będziesz mieć odpowiednio: język polski i matematykę (tak stanowi prawo oświatowe). Po pierwszym semestrze klasy pierwszej potwierdzisz wybór profilu dokonany podczas rekrutacji do Liceum. W klasach II i III skoncentrujesz się na obowiązkowych przedmiotach maturalnych (język polski, matematyka, język obcy) oraz na przedmiotach profilowych, które otworzą Ci drogę do szkoły wyższej. Pozostałe przedmioty będą miały charakter zajęć uzupełniających.

7 Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną na rok 2014/2015
Otwieramy pięć klas pierwszych Oferujemy trzy profile: Biologiczny-chemiczny, Politologiczno-prawny, Matematyczny (3 klasy) My wskażemy Ci przedmiot lub przedmioty wiodące. Ty wskażesz nam drugi lub/i trzeci przedmiot profilowy (w zależności od profilu)!

8 Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną na rok 2014/2015
Oprócz nauki umożliwiamy Ci uczestnictwo w: konkursach, zawodach; ćwiczeniach laboratoryjnych i wykładach akademickich; spotkaniach z politykami, artystami, ludźmi sztuki i mediów; uczniowskich i studenckich projektach naukowych i społecznych. Podczas obozu zimowego nauczymy Cię jeździć na nartach!

9 „Staszic – to szkoła dobrego wyboru!”
Ty sam wybierasz drugi lub/i trzeci przedmiot profilowy (sprawdź, czy w innej szkole masz taką możliwość!) Wybierając Liceum „Staszica” wybierasz: własną drogę rozwoju, solidne wykształcenie, trzy lata w doborowym Towarzystwie. „Staszic – to szkoła dobrego wyboru!”

10 Profil matematyczny otwieramy trzy klasy
Główny przedmiot rozszerzony: MATEMATYKA Dwa przedmioty wybierasz sam z listy: FIZYKA, CHEMIA, GEOGRAFIA, INFORMATYKA, WOS, BIOLOGIA

11 Profil matematyczny kółka przedmiotowe,
konkursy krajowe i zagraniczne, olimpiady, w trzeciej klasie tzw. zerowy kurs studiów (współpraca z AGH w Krakowie)

12 One zapewniają miejsca pracy w Polsce i całej Europie!
Profil matematyczny Po co wybierać ten profil? Żeby po maturze dostać się na studia: politechniczne, informatyczne, inżynierskie, mechatronikę, architekturę, ekonomię, bankowość, finanse, geologię i geodezję. One zapewniają miejsca pracy w Polsce i całej Europie!

13 Profil biologiczno-chemiczny
Główne przedmioty rozszerzone to: BIOLOGIA i CHEMIA

14 Profil biologiczno-chemiczny
Kółka przedmiotowe, konkursy krajowe i zagraniczne, olimpiady, wykłady akademickie, zajęcia na uczelniach.

15 Po co wybierać ten profil?
Profil biologiczno-chemiczny Po co wybierać ten profil? Żeby po maturze dostać się na studia: medycynę, farmację, biotechnologię, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, weterynarię, biologię, ochronę środowiska, psychologię. Wiedzę uzupełnisz korzystając z dobrego wyposażenia szkoły w nowoczesne pomoce naukowe i audiowizualne oraz dzięki wykładom pracowników naukowych

16 Profil politologiczno-prawny
Przedmioty rozszerzone to : JĘZYK POLSKI oraz WOS Drugi przedmiot wybierasz sam: GEOGRAFIA lub HISTORIA Trzeci przedmiot to WIEDZA O PRAWIE.

17 Profil politologiczno-prawny
kółka przedmiotowe, konkursy krajowe i zagraniczne, olimpiady, wycieczka na dawne kresy wschodnie, klub polityczny, sesje i projekty edukacyjne, warsztaty dziennikarskie, spotkania z prawnikami.

18 Profil politologiczno-prawny Po co wybierać ten profil?
Żeby po maturze dostać się na studia: prawo, administracja, stosunki międzynarodowe, nauki społeczne, politologia, dziennikarstwo, socjologia Oprócz zajęć lekcyjnych uczestniczyć będziesz w projektach i programach ogólnopolskich, spotkasz się z posłami i senatorami, zobaczysz jak pracuje rada miejska i sąd.

19 Lektoraty W naszej szkole kontynuujesz naukę języka poznanego w gimnazjum, Angielski FOR EVERYONE!!! Zajęcia prowadzone są w grupach międzyklasowych. ROSYJSKI FRANCUSKI NIEMIECKI

20 W naszej szkole są bardzo dobre warunki do rozwoju fizycznego!
Do dyspozycji uczniów są: hala sportowa, sala gimnastyczna, siłownia, stoły tenisowe, nowoczesne boiska przyszkolne.

21 … poza tym do ciągłej dyspozycji uczniów są:
kiosk internetowy, stoiska internetowe w bibliotece, darmowy dostęp do bezprzewodowego internetu, bufet – smacznie i tanio, ksero, piłkarzyki, automaty z napojami, bieżąca prasa. Przerwy zaś umila nam muzyka płynąca z Uczniowskiego RADIOWĘZŁA!

22 Oczywiście na każdego pierwszoklasistę czeka wycieczka integracyjna – na początku roku szkolnego oraz… całotygodniowy obóz narciarski i snowboardowy w Zakopanem ;) Jest to doskonała okazja, aby nie tylko odpocząć od szkoły (w końcu to tydzień ferii gratis), ale także poszaleć na stoku i dobrze się bawić w klasowym zespole!

23 W każdym roku organizujemy:
4 wewnątrzszkolne turnieje sportowe, Okołomaturalny Konkurs Polonistyczny, konkursy poetyckie i recytatorskie, prezentację artystyczną „O-Twórz się!”, Tydzień Tolerancji (prezentacje, dyskusje, projekcje), Regaty „Staszic”- ”Plater”, spotkania klubu politycznego, festiwal nauki, wykłady akademickie, wymiany międzynarodowe, zawody sportowe, wyjazdy do teatrów i muzeów, i mnóstwo innych przedsięwzięć!

24 … a teraz zapraszamy Cię do krótkiej wycieczki po naszym liceum

25 Hala Regaty „Staszic”-„Plater” Studniówka

26 Bufet Dywanik Biblioteka

27 Szkolne muzeum Szatnie Szatnie Sala multimedialna

28 Dyżurka Korytarz „Awangarda”

29 IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Sosnowcu
DZIEŃ OTWARTY r. Zapraszamy IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Sosnowcu Plac Zillingera 1 Sosnowiec

30 Odwiedź nas: www.staszic.edu.pl facebook.com.sustaszic
tu wszystko może się zdarzyć…


Pobierz ppt "IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Sosnowcu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google