Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

K O T. Kot symbolizuje słońce, księżyc, czary, diabła, magię, ciemność, śmierć, wróżbę, okrucieństwo, drapieżność, zdradę, chytrość, pochlebstwo, złodziejstwo,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "K O T. Kot symbolizuje słońce, księżyc, czary, diabła, magię, ciemność, śmierć, wróżbę, okrucieństwo, drapieżność, zdradę, chytrość, pochlebstwo, złodziejstwo,"— Zapis prezentacji:

1 K O T

2 Kot symbolizuje słońce, księżyc, czary, diabła, magię, ciemność, śmierć, wróżbę, okrucieństwo, drapieżność, zdradę, chytrość, pochlebstwo, złodziejstwo, dumę, melancholię, nerwowość, wrażliwość, powściągliwość, wygodę, luksus, domatorstwo, lenistwo, staranność, czystość, wdzięk, delikatność, długowieczność, płodność.

3 W starożytnym Egipcie kot był zwierzęciem świętym w III tysiącleciu p.n.e. był atrybutem bogini Bastet (wyobrażanej jako kot lub z głową kota)

4 Kot był obrońcą domu, zabicie zwierzęcia karano śmiercią, po jego zgonie zwłoki balsamowano, a cały dom okrywał się żałobą.

5 W średniowiecznej Europie kot był symbolem fałszu, siedliskiem diabła, przyjacielem czarownicy, uczestnikiem sabatów. W związku z tym koty torturowano i palono, znęcano się nad nimi, aby wypędzić z nich szatana.

6 Z kolei w XVIII-wiecznych bajkach jest alegorią oszustwa, dwulicowości, okrucieństwa

7 W religii muzułmańskiej czarny kot ma siedem żywotów i posiada właściwości magiczne.

8 Mistrz i Małgorzata M. Bułhakow KOT BEHEMOT - ASYSTENT SZATANA: Kot to tradycyjnie zwierzę szatańskie, w powieści nosi imię oznaczające po hebrajsku dzikie zwierzę, w Księdze Hioba Behemot oznacza potwora. W Mistrzu i Małgorzacie Behemot jest błaznem i paziem. W finałowej scenie z kota przemienia się w demona - pazia.

9 Szczur i kot I. Krasicki KOT - DRAPIEŻNOŚĆ, ZAGROŻENIE: Bajka zawiera opis sytuacji, w której szczur siedzący na ołtarzu w trakcie nabożeństwa pyszni się, że to on jest obiektem kultu. Nagle wpada kot i porywa go jako zdobycz.


Pobierz ppt "K O T. Kot symbolizuje słońce, księżyc, czary, diabła, magię, ciemność, śmierć, wróżbę, okrucieństwo, drapieżność, zdradę, chytrość, pochlebstwo, złodziejstwo,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google