Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZASTOSOWANIE  Programowanie  Ułatwianie pracy  Szybkie obliczanie  Spisywanie kosztów  Tworzenie tabel i wykresów  Obliczanie średniej, sumy,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZASTOSOWANIE  Programowanie  Ułatwianie pracy  Szybkie obliczanie  Spisywanie kosztów  Tworzenie tabel i wykresów  Obliczanie średniej, sumy,"— Zapis prezentacji:

1

2

3 ZASTOSOWANIE  Programowanie  Ułatwianie pracy  Szybkie obliczanie  Spisywanie kosztów  Tworzenie tabel i wykresów  Obliczanie średniej, sumy, iloczynu, ilorazu, różnicy itp.

4 Ala ma 50zł, Adam 15zł, Gosia 10 zł, a Wojtek 90zł. Na tym zdaniu opiera się zadanie od 1. do 4. 1. Przedstaw wykres opisujący ilość oszczędności dzieci. W Excelu wygląda to tak – Najpierw tworzysz tabelkę, w jednej kolumnie piszesz imiona dzieci, a w drugiej odpowiadające im liczby. Potem zaznaczasz całą tabelkę i w zakładce WSTAW wybierz rodzaj wykres. I gotowe!

5 Tak wygląda zaznaczona tabelka Teraz wcisnę to. Po wciśnięciu pojawiło się okienko, w którym możesz wybrać dokładny wygląd kolumny. Kiedy go wybierzesz i klikniesz ok. to wykres jest gotowy.

6 2.Oblicz średnią ilość pieniędzy dzieci. Jak to zrobić?  Najpierw wypisz własności w tabelce, tak jak wcześniej. Potem zaznacz tylko liczby.  W zakładce NARZĘDZIA GŁÓWNE kliknij na strzałeczkę koło napisu auto sumowanie. W rozwiniętym menu powinna być średnia. Kliknij ją i gotowe.  Jeśli po rozwinięciu nie zobaczysz średniej kliknij więcej funkcji i tam jej poszukaj.  Po wciśnięciu – GOTOWE! AUTO SUMOWANIE Tak wygląda ta ikonka.

7 To moja tabelka – różowy. Miejsce na wynik – fioletowy. Teraz kliknij to. To musisz kliknąć. Zaznaczone liczby WYNIK.

8 3. Oblicz sumę pieniędzy dzieci. Jak to zrobić?  Zaznacz liczby w tabelce tak samo jak w zad. 2. Potem kliknij auto sumowanie.  Możesz też wpisać formułę. Do przeznaczonego na to miejsca wpisz =D3+D4+D5+D6.(adresy komórek, w których są liczby)  Wciśnij enter i…  Gotowe!

9 Zaznaczone własności. W sposobie jeden kliknij tu. LUB WYNIK 140 Formuła. Po wciśnięciu enter.

10 4. Oblicz różnice ilości pieniędzy Wojtka i Ani. Jak to zrobić?  Aby uzyskać różnice musisz po znaku = wpisać do paska formuły adresy komórek w których są liczby.  Potem zrób auto sumowanie. Z paska, który pokaże ci się po kliknięciu wybierz opcję różnica.  Na koniec naciśnij na to i gotowe.

11 Formuła odejmowania. wynik Liczby. Miejsce na wynik gotowe!

12 MNOŻENIE (*) 5. Kupiono 5 batoników po 2 zł i 4 soki po 3 zł. Oblicz ile zapłacono za wszystko. Jak to zrobić?  Aby uzyskać iloczyn ceny za cały towar musisz wpisać do paska formuły adresy komórek z danymi liczbami.  Potem kliknij na wstaw funkcje i znajdź ją.  Na koniec kliknij na to i gotowe.

13 Formuła mnożenia liczby Miejsce na wynik Tu zrób to samo wynik

14 DZIELENIE (/) 6. Kupiono 4 babeczki na które zapłacono 14 zł. Ile kosztuje 1 babeczka? Jak to zrobić?  Aby dostać cenę jednej babeczki musisz podzielić ilość babeczek przez ich cenę.  Czyli po znaku = wpisz do paska formuły adres komórki gdzie znajdują się dane.  Potem wciśnij enter i gotowe.

15 Formuła dzielenia Liczby WYNIK!

16 ADRESOWNIE BEZWZGLĘDNE ($) 7. W klasie było 15 osób. Każda osoba kupiła nachosy za 14 zł, cole za 3 zł i popcorn za 10 zł. Liczba bezwzględną jest liczba osób - 15. Aby obliczyć ile wszyscy zapłacili musisz skorzystać z adresowania bezwzględnego. Jak to zrobić?  Wpisz w pasek formuły =,a potem zacznij pisać adres komórki ale pomiędzy każdą literą i cyfrą wpisz znaczek $.  Potem kliknij enter a w miejscu które wybrałeś pojawi się wynik mnożenia.  Aby obliczyć resztę zaznacz jedną z komórek chwyć jej dolny prawy róg i przeciągnij w dół aż do końca tabelki.  Wtedy zadanie jest skończone.

17 komórka adresowania bezwzględnego Formuła adresowania bezwzględnego Wynik pierwszego mnożenia Wynik całkowity Obszar „przeciągnięty” stąd przeciągamy


Pobierz ppt "ZASTOSOWANIE  Programowanie  Ułatwianie pracy  Szybkie obliczanie  Spisywanie kosztów  Tworzenie tabel i wykresów  Obliczanie średniej, sumy,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google