Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mówię NIE używkom – wybieram ZDROWIE Alkohol: Nie ma żadnej korzyści z picia alkoholu w kontekście zdrowia człowieka i społeczeństwa. Każda jego ilość.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mówię NIE używkom – wybieram ZDROWIE Alkohol: Nie ma żadnej korzyści z picia alkoholu w kontekście zdrowia człowieka i społeczeństwa. Każda jego ilość."— Zapis prezentacji:

1

2 Mówię NIE używkom – wybieram ZDROWIE

3 Alkohol: Nie ma żadnej korzyści z picia alkoholu w kontekście zdrowia człowieka i społeczeństwa. Każda jego ilość wpływa destrukcyjnie, choć oczywiście siła niszcząca jest proporcjonalna do ilości spożytego alkoholu. Skoro jednak organizm nie ma z niego żadnych korzyści, a zawsze straty, nawet umiarkowane picie nie jest wskazane. Alkohol nie zawiera żadnych składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest jedynie bogatym źródłem energii, zaburzającym metabolizm (1 g alkoholu dostarcza aż 7 kcal).

4 Narkotyki: Narkotyki są niezwykle szkodliwe. Uzależnienie to nie jedyny efekt uboczny stosowania narkotyków. Przy długotrwałym nadużywaniu są trucizną, która powoli niszczy cały organizm. Wpływają nie tylko na funkcjonowanie poszczególnych narządów, lecz także mogą zmieniać psychikę człowieka.

5 Papierosy: Palenie tytoniu jest na świecie przyczyną prawie 4 milionów zgonów rocznie. Oznacza to, że z powodu tzw. chorób odtytoniowych umiera dziennie 11 tys. palaczy. W Polsce choroby te są przyczyną zgonu co drugiego palacza w wieku 35-69 lat. Każdy papieros skraca życie średnio o 5,5 minuty, czyli przeciętny palacz dobrowolnie rezygnuje z 5 lat życia. Palenie stanowi największe, możliwe do prewencji, śmiertelne zagrożenie dla zdrowia na świecie. Jest przyczyną większej liczby zgonów niż AIDS, alkoholizm, wypadki samochodowe, narkotyki, pożary, zabójstwa i samobójstwa razem wzięte.

6 Używki to produkty spożywcze nie mające właściwości odżywczych, zawierające substancje, które działają pobudzająco na układ nerwowy. Najczęściej stosowane używki to: kawa, herbata, tytoń, napoje alkoholowe oraz narkotyki. Używki wypłukują z naszego organizmu witaminy i składniki mineralne. Powodują różne choroby cywilizacyjne. Otępiają i zaburzają koncentrację oraz stępiają wrażliwość. Wywołują stany depresyjne i lęki. Niektóre z nich prowadzą do poważnych chorób psychicznych i zaburzeń emocjonalnych. Stajemy się ich niewolnikami i tracimy wolność. Myślimy, że możemy korzystać z życia używając ich i mieć z tego frajdę, a tymczasem tracimy kontrolę nad swoim życiem i ponosimy tragiczne oraz bolesne konsekwencje zabawiając się w "korzystanie" z życia.

7 Nie trać czasu na używki – dbaj o zdrowie!

8 Autorzy: Ola Giemza Wiktoria Maciejczyk Kl.5a Alicja Królikowska Daria Kurek


Pobierz ppt "Mówię NIE używkom – wybieram ZDROWIE Alkohol: Nie ma żadnej korzyści z picia alkoholu w kontekście zdrowia człowieka i społeczeństwa. Każda jego ilość."

Podobne prezentacje


Reklamy Google