Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Numer 1 (mamy nadziej ę, ż e nie ostatni). podpowiedź (na następnych stronach)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Numer 1 (mamy nadziej ę, ż e nie ostatni). podpowiedź (na następnych stronach)"— Zapis prezentacji:

1 numer 1 (mamy nadziej ę, ż e nie ostatni)

2 podpowiedź (na następnych stronach)

3 gżegżółka zazula kukowka kukuczka W gwarze tak by brzmiał ten tytuł … żeżulka

4 … a tak można oddać tytuł obrazem (a właściwie fotografią) Już wiesz?

5 Piórkiem... (wbrew pozorom nie pozostajemy w ptasich klimatach…) (dział miłośników pióra, czyli potencjalnych pisarzy)

6 (Stasi i Laury zaproszenie do wspólnego pisania powieści z dreszczykiem w szkolnych dekoracjach) Napisz (na przykład), co pani Szczygło kryje w szafie? Dlaczego nie zmienia komputera i czy to ma związek z tajemniczym kościotrupem? I co się dzieje w podziemiach biblioteki? Na ciąg dalszy opowieści czekamy do 20 kwietnia!

7 … W bibliotece tej pracowała pani Szczygło. Miała zadarty nos i wąziutkie usta, które potrafiła rozszerzyć tak, że zdawały się sięgać jej oczu. Choć miała piękne, rude, kręcone włosy, spinała je w dwa kucyki. Oszpecało ją to do tego stopnia, że swoim wyglądem odstraszała uczniów. Po szkole krążyły opowieści o szafie, w której trzyma kościotrupa. Niby wszyscy wiedzą, że to bujda… Chociaż… Nikt nie odważył się otworzyć szafy, nawet zbliżyć się do niej. Gdyby ktoś się ośmielił, to… strach pomyśleć! Bez pani Szczygło biblioteka byłaby bardzo przytulna. Wkoło rozciągały się wysokie, sięgające aż do sufitu regały. Przy drzwiach stał stolik z komputerem tak starym, że samo włączenie go trwało dziesięć minut… Co wydarzyło się w bibliotece? Zaskocz nas i napisz prawdziwą historię z dreszczykiem!

8 Szkiełkiem i okiem (dział poszukiwaczy niecodzienności)

9 Do Pałacu Schöna wybraliśmy się na spotkanie z panią Małgorzatą Śmiałek i jej wykład o powstaniu naszego miasta. Brzmi nudno? Nic podobnego! Słuchaliśmy z zainteresowaniem, jak długo sosnowiczanie starali się o przyznanie praw miejskich swojemu miasteczku. Mogliśmy także zobaczyć, jak na początku wyglądały ulice, którymi codziennie spacerujemy. ul. Modrzejewska ul. 3 Maja

10 W czasie wolnym oglądaliśmy dwie wystawy: szkła i poświęconą Ance Kowalskiej. Różnorodność kształtów i form szklanych eksponatów pobudziły naszą wyobraźnię, a zdjęcia z dzieciństwa Anki Kowalskiej sprawiły, że na pewno będziemy pamiętać i o niej i o jej książkach. z panią Śmiałek Anka Kowalska szkło artystyczne tekst: Karolina Korcipa opracowanie: Anna Soroka

11 na tropie

12 Co to za budowla i co o niej wiemy? Informacje znajdziesz na stronie internetowej biblioteki! Czekamy na maile! zso5biblioteka@interia.plzso5biblioteka@interia.pl

13 Karolina Korcipa, Stasia Pająk i Laura Marzec – przygotowanie tekstów do działów „Szkiełkiem i okiem” oraz „Piórkiem” Bożena Machel, Stasia Pająk i Laura Marzec – efekty dźwiękowe Anna Soroka i Wiesława Iwańska – wybór i opracowanie Zapraszamy do współpracy!

14 Wesołego zająca, co śmieje się bez końca, szczerbatego barana, co beczy od rana, pisanek w koszyku oraz mokrego ubrania w dzień polewania.


Pobierz ppt "Numer 1 (mamy nadziej ę, ż e nie ostatni). podpowiedź (na następnych stronach)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google