Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Humor zeszytów szkolnych. „ Aleksander Głowacki to panieńskie nazwisko Bolesława Prusa” „Baryka zakopał precjoza wraz z żoną i synkiem”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Humor zeszytów szkolnych. „ Aleksander Głowacki to panieńskie nazwisko Bolesława Prusa” „Baryka zakopał precjoza wraz z żoną i synkiem”"— Zapis prezentacji:

1 Humor zeszytów szkolnych

2 „ Aleksander Głowacki to panieńskie nazwisko Bolesława Prusa” „Baryka zakopał precjoza wraz z żoną i synkiem”

3 „Bolesław Prus nie spał kilka nocy i potem urodziła się „Lalka” Czytałem sztuki Szekspira. Dwie zapamiętałem: „Romeo” i „Julia”

4 Gramatycznie rzecz biorąc, dziewczyna ma inną końcówkę niż chłopiec. Kasia to moja siostra cioteczna, Jurek też.

5 Kiedy ojciec wracał z koniem do domu, to chłopcy pchali mu do pyska skórki od chleba. Las był tak rzadki, że w ogóle nie miał drzew.

6 Gerwazy wyciągnął szablę i strzelił. Ksiądz Robak strzelił do niedźwiedzia, który zwalił się z hukiem i nie czekając na oklaski pobiegł do domu.

7 Dwa przeciwległe punkty na globie nazywamy biegunkami. Morze jest słone, ponieważ pływają w nim śledzie.

8 I wtedy Jagienka wybiegła z domu i ruszyła z kopyta za Zbyszkiem. Bogurodzica była często śpiewana na rozpoczęcie bitwy pod Grunwaldem.

9 W czasie totalnej mobilizacji wcielono do wojska nawet dzieci w podeszłym wieku. Wołodyjowski był tak mały, że z trudem odnajdował się na czele jazdy.

10 Jeśli podzielimy graniastosłup wzdłuż przekątnej, to otrzymamy dwie trumny. Wraz z wynalezieniem koła i pieniędzy ludzie zaczęli kręcić interesy.

11 Maćko usłyszał tętent kopyt i zobaczył Jagienkę wybiegającą z lasu. Zbyszko jechał na koniu i piana leciała mu z pyska.

12 Danuśka weszła na ławę i zaczęła grać na lutownicy. Na wsi panowała ciemnota, a także wójt.

13 Beethoven był głuchy ale przynajmniej widział co komponuje. Wisła, płynąc przez Żuławy, wpada w depresję.

14 Człowiek różni się od zwierzęcia myślą, mową, uczynkiem oraz w pewnym stopniu wyglądem. Kopernik był akrobatą, bo napisał dzieło o obrotach.

15 Powstanie listopadowe było w listopadzie, rewolucja październikowa też. Wielu ludzi w czasie wojny traciło życie lub inną część ciała.

16 Jacek Soplica schował się pod sutanną i tam odnalazł powołanie. Robak, ratując Tadeusza, strzelił do niedźwiedzia, który nie wiedział, że jest jego ojcem.

17 Ponieważ miał wyrzuty sumienia, przeistoczył się w Robaka. Tadeusz po wejściu do pokoju zobaczył rozrzucone części damskiej garderoby wraz z właścicielką.

18 Węglowodan jest to węgiel zamoczony w wodzie. Tłuszcze rozpuszczają się w rondlu.

19 Skawiński rozwinął paczkę i zobaczył leżącego „Pana Tadeusza”. Skawiński usiadł na brzegu wyspy i z zainteresowaniem zaczął połykać kartki „Pana Tadeusza”.

20 Mickiewicz pisał poezję a Słowacki wiersze. Mickiewicz umarł, zostawiając serce w kraju, a ciało zagranicą.

21 Tytułowymi bohaterami „W pustyni i w puszczy” jest pustynia i puszcza. W czasie mgły latarnik wyje na latarni i w ten sposób ostrzega okręty.

22 Zwyczaj opalania się na plaży pochodzi z epoki brązu. Mumie służyły jako wkłady do grobów i były robione przez Egipcjan

23 Klimat to coś stałego,co nie wiadomo kiedy się zmienia. Dzięki seppuku Japończycy mogli pokazać swoje prawdziwe wnętrze.

24 W czasie ferii zrobiłem dwa karmniki dla ptaków i jeden dla sióstr urszulanek. Dawniej wszystkie prace na roli wykonywano ręcznie za pomocą wołów.

25 Wokulski zakupił klacz od Krzeszowskiego, aby później prosić o jej rękę. Bakterie, które rozmnażają się przez kichanie prowadzą koczowniczy tryb życia.

26 Prezentację przygotowała Dorota Świechowska w oparciu o materiały z kalendarza nauczyciela 2006/2007


Pobierz ppt "Humor zeszytów szkolnych. „ Aleksander Głowacki to panieńskie nazwisko Bolesława Prusa” „Baryka zakopał precjoza wraz z żoną i synkiem”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google