Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SYTUACJA INTERNY W POLSCE Prof. Jacek Imiela Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Internistów Polskich Konsultant Krajowy w Dziedzinie Chorób Wewnętrznych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SYTUACJA INTERNY W POLSCE Prof. Jacek Imiela Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Internistów Polskich Konsultant Krajowy w Dziedzinie Chorób Wewnętrznych."— Zapis prezentacji:

1 SYTUACJA INTERNY W POLSCE Prof. Jacek Imiela Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Internistów Polskich Konsultant Krajowy w Dziedzinie Chorób Wewnętrznych Warszawa 2016 PODSUMOWANIE Quo Vadis Interno?

2 Do czego będziemy dążyć? Właściwe finansowanie przez NFZ procedur internistycznych (Szpitale i POZ). Zwiększenie kontraktów. Poprawa wynagrodzenia internistów. Utrzymanie oddziałów wewnętrznych w każdym szpitalu. Uniemożliwienie likwidacji aktualnie istniejących oddziałów wewnętrznych i zmniejszania ilości łóżek internistycznych.

3 Ambulatoryjna opieka internistyczna (przywrócenie poradni internistycznych). Utrzymanie możliwości pracy internistów w innych poradniach specjalistycznych i poradniach medycyny rodzinnej. Poprawa warunków diagnostyki, terapii i finansowania internistów w POZ Duety internistyczno - pediatryczne w POZ Do czego będziemy dążyć? c.d.

4 Zwiększenie ilości rezydentur z interny Modyfikacja programu specjalizacji i programu modułu internistycznego „krótkie ścieżki” dla internistów, umożliwiające szybsze uzyskanie innej specjalizacji (np. geriatria, medycyna rodzinna). Wprowadzenie egzaminu testowego po module internistycznym Do czego będziemy dążyć? c.d.

5 Utrzymanie właściwych kontaktów z MZ, Regionami (Wojewodowie, Marszałkowie), NIL, w sprawach dotyczących interny Dalsza ekspansja edukacyjna i medialna prowadząca do utrzymania i poprawy statusu interny. INTERNA jako DZIEDZINA PRIORYTETOWA Do czego będziemy dążyć? c.d.

6 1. Diagnozujemy i leczymy całego człowieka - wszystkie dolegliwości i choroby - emocje - pomagamy w rozwiązaniu problemów osobistych 2. To my jesteśmy dla chorego, a nie chory dla nas. 3. Dobrze traktujemy każdego chorego i jego rodzinę 4. Zapewniamy godne warunki wszystkim chorym Mimo wszystkich trudności pamiętajmy i stosujmy w praktyce Drodzy Przyjaciele! Pytanie: czy jest to dziś realne? MUSI BYĆ! Jest to bowiem podstawa interny i medycyny

7 UPADEK CZY POGORSZENIE SIĘ OPIEKI INTERNISTYCZNEJ W POLSCE SPOWODUJE OGROMNE SZKODY MEDYCZNE, ETYCZNE, SPOŁECZNE I POLITYCZNE OBY TAK SIĘ NIE STAŁO!

8

9 CZŁOWIEK JEST DROGĄ MEDYCYNY

10 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ!


Pobierz ppt "SYTUACJA INTERNY W POLSCE Prof. Jacek Imiela Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Internistów Polskich Konsultant Krajowy w Dziedzinie Chorób Wewnętrznych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google