Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Yorki Zapraszam na prezentację o psach rasy York. Renata Radoń.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Yorki Zapraszam na prezentację o psach rasy York. Renata Radoń."— Zapis prezentacji:

1 Yorki Zapraszam na prezentację o psach rasy York. Renata Radoń

2 Spis treści: Yorki Opis rasy york Wygląd yorka Zachowanie yorków Odżywianie Koniec

3 Opis rasy york Psy rasy Yorkshire Terrier (nazywane także york lub jork) są coraz bardziej znane w Polsce. Swoją popularność zawdzięczają niewielkim rozmiarom, niezwykłemu temperamentowi oraz, co chyba ważniejsze, wciąż rosnącej modzie na te małe pieski, szczególnie wśród gwiazd filmu i muzyki. York pochodzi z Wielkiej Brytanii, z hrabstwa Yorkshire położonego w północnym rejonie wysp. Rasa powstała ze skrzyżowania nie istniejącego już clydesdale terriera, skye terriera i maltańczyka. Początkowo jorki służyły biednym robotnikom do tępienia szczurów i myszy w domach, fabrykach, a nawet kopalniach. Obecnie, strojone w kokardki oraz psie ubiory, yorki spełniają raczej funkcję ozdobną, choć ich pierwotna natura daje się we znaki szczególnie u samców rasy york, które zawsze są skore do bójek i szczerzenia ząbków.

4 Wygląd Yorka Yorki to psy niewielkich rozmiarów, o wadze nie większej niż 3,5 kg i wysokości do 24 cm. Yorki zamiast sierści mają włosy, dzięki czemu nie linieją tak bardzo jak inne psy, są dzięki temu odpowiednimi psami dla osób, które na sierść są uczulone. Niestety, długie, czasami sięgające aż do ziemi włosy wymagają pielęgnacji, często powstają w nich kołtunki i wkręcają się w nie patyczki i nasiona roślin, a w zimie na łapach pojawiają się grudki śniegu.

5 Zachowanie yorków Yorki mają wesołe usposobienie, mimo niewielkich rozmiarów potrzebują dużo ruchu. Najchętniej bawiłyby się cały czas na dworze. Są bardzo czujne i odważne,lecz czasami mogą być złośliwe i nieposłuszne.

6 Odżywianie Yorki, tak jak inne psy powinny mieć stały dostęp do czystej, przegotowanej wody. Nie powinniśmy przesadzać z podawaniem suchej karmy, bo może to doprowadzić do podrażnienia żołądka. Yorki mają duże zapotrzebowanie na mięso. Mięso stanowi podstawę diety dla wszystkich psów, więc w żadnym wypadku nie powinniśmy usuwać go z diety.

7 Dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji. Mam nadzieję, że się podobała.


Pobierz ppt "Yorki Zapraszam na prezentację o psach rasy York. Renata Radoń."

Podobne prezentacje


Reklamy Google