Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYCIECZKA Miejsce: Karkonosze - Wrocław Miejsce: Karkonosze - Wrocław Termin: 30 maja – 3 czerwca 2016 r. (poniedziałek – piątek) Termin: 30 maja – 3 czerwca.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYCIECZKA Miejsce: Karkonosze - Wrocław Miejsce: Karkonosze - Wrocław Termin: 30 maja – 3 czerwca 2016 r. (poniedziałek – piątek) Termin: 30 maja – 3 czerwca."— Zapis prezentacji:

1 WYCIECZKA Miejsce: Karkonosze - Wrocław Miejsce: Karkonosze - Wrocław Termin: 30 maja – 3 czerwca 2016 r. (poniedziałek – piątek) Termin: 30 maja – 3 czerwca 2016 r. (poniedziałek – piątek)

2 PROGRAM I ATRAKCJE WYCIECZKI 30.05 (poniedziałek) – Wyjazd sprzed budynku gimnazjum ok. godz. 3.30. rano i przejazd w Karkonosze (trasa liczy ok. 550 km). 30.05 (poniedziałek) – Wyjazd sprzed budynku gimnazjum ok. godz. 3.30. rano i przejazd w Karkonosze (trasa liczy ok. 550 km).

3 1 DZIEŃ: 30 maja (poniedziałek) Około południa przewidujemy przyjazd do Leśnej, gdzie będziemy zwiedzać pełen tajemnic zamek Czocha,” malowniczo położony nad rzeką Kwisą pochodzący z XIII w. Około południa przewidujemy przyjazd do Leśnej, gdzie będziemy zwiedzać pełen tajemnic zamek Czocha,” malowniczo położony nad rzeką Kwisą pochodzący z XIII w.

4 1 DZIEŃ: 30 maja (poniedziałek)

5

6 Po południu przejazd do Szklarskiej Poręby – uroczego miasteczka położonego u stóp Karkonoszy, które będzie naszą bazą wypadową. Po południu przejazd do Szklarskiej Poręby – uroczego miasteczka położonego u stóp Karkonoszy, które będzie naszą bazą wypadową.

7 1 DZIEŃ: 30 maja (poniedziałek) Zakwaterowanie – przydział pokoi w Ośrodku Wypoczynkowym „Halny”. Zakwaterowanie – przydział pokoi w Ośrodku Wypoczynkowym „Halny”.

8 1 DZIEŃ: 30 maja (poniedziałek) Następnie piesza wycieczka nad wodospad Kamieńczyk w Szklarskiej Porębie – najwyższy wodospad w Karkonoszach. Następnie piesza wycieczka nad wodospad Kamieńczyk w Szklarskiej Porębie – najwyższy wodospad w Karkonoszach. Wysokość wodospadu wynosi 27 m., woda wpada do 100 metrowego wąwozu. Wysokość wodospadu wynosi 27 m., woda wpada do 100 metrowego wąwozu.

9 1 DZIEŃ: 30 maja (poniedziałek)

10 Po powrocie obiadokolacja i czas wolny. Po powrocie obiadokolacja i czas wolny.

11 2 DZIEŃ: 31 maja (wtorek) Po śniadaniu wyjazd do dawnego opactwa cystersów w Krzeszowie. Po śniadaniu wyjazd do dawnego opactwa cystersów w Krzeszowie. Będziemy zwiedzać ogromny kompleks budynków opactwa – ostatnio odrestaurowanych z mauzoleum książąt świdnicko – jaworskich, wieżą, podziemiami itd. (wariant poszerzony zwiedzania). Będziemy zwiedzać ogromny kompleks budynków opactwa – ostatnio odrestaurowanych z mauzoleum książąt świdnicko – jaworskich, wieżą, podziemiami itd. (wariant poszerzony zwiedzania).

12 2 DZIEŃ: 31 maja (wtorek)

13

14 Około południa udamy się do tzw. „tajemniczego podziemnego miasta” w sztolniach Osówka koło Głuszycy. Około południa udamy się do tzw. „tajemniczego podziemnego miasta” w sztolniach Osówka koło Głuszycy. Zwiedzanie obejmuje wędrówkę tunelami wydrążonymi podczas II wojny światowej we wnętrzu góry. Zwiedzanie obejmuje wędrówkę tunelami wydrążonymi podczas II wojny światowej we wnętrzu góry.

15 2 DZIEŃ: 31 maja (wtorek)

16 Wybraliśmy wariant zwiedzania tzw. Trasa Ekstremalna tzn., że będziemy także płynąć przez zalane wodą sztolnie. Wybraliśmy wariant zwiedzania tzw. Trasa Ekstremalna tzn., że będziemy także płynąć przez zalane wodą sztolnie. Do dziś nie wiemy z całą pewnością do czego miał służyć Niemcom ogromny podziemny kompleks. Do dziś nie wiemy z całą pewnością do czego miał służyć Niemcom ogromny podziemny kompleks. W trakcie budowy „podziemnego miasta” zginęło wielu przymusowych robotników. W trakcie budowy „podziemnego miasta” zginęło wielu przymusowych robotników.

17 2 DZIEŃ: 31 maja (wtorek) W drodze powrotnej, już w Szklarskiej Porębie zatrzymamy się przy drugim niższym od Kamieńczyka (13 m), ale równie ciekawym wodospadzie Szklarki. W drodze powrotnej, już w Szklarskiej Porębie zatrzymamy się przy drugim niższym od Kamieńczyka (13 m), ale równie ciekawym wodospadzie Szklarki.

18 2 DZIEŃ: 31 maja (wtorek) Po powrocie obiadokolacja i czas wolny lub wspólne ognisko (w zależności od pogody). Po powrocie obiadokolacja i czas wolny lub wspólne ognisko (w zależności od pogody).

19 3 DZIEŃ: 1 czerwca (środa) Po śniadaniu jedziemy do pobliskiego Karpacza – stolicy Karkonoszy. Po śniadaniu jedziemy do pobliskiego Karpacza – stolicy Karkonoszy. Na miejscu udamy się w rejon dolnej stacji kolejki krzesełkowej i wjedziemy na Kopę – 1377 m. n.p.m. (trasa liczy ok. 2,2 km, czas przejazdu ok. 15 min). Na miejscu udamy się w rejon dolnej stacji kolejki krzesełkowej i wjedziemy na Kopę – 1377 m. n.p.m. (trasa liczy ok. 2,2 km, czas przejazdu ok. 15 min).

20 3 DZIEŃ: 1 czerwca (środa) Z Kopy niedaleko już na Śnieżkę – najwyższy szczyt Sudetów (1601 m. n.p.m.). Trasa zajmuje ok. godziny i jest bardzo malownicza. Z Kopy niedaleko już na Śnieżkę – najwyższy szczyt Sudetów (1601 m. n.p.m.). Trasa zajmuje ok. godziny i jest bardzo malownicza.

21 3 DZIEŃ: 1 czerwca (środa)

22

23 Ze Śnieżki schodzimy przepiękną krajobrazowo trasą obok schroniska Dom Śląski w stronę schroniska Strzecha Akademicka, podziwiając po drodze urokliwe krajobrazy. Ze Śnieżki schodzimy przepiękną krajobrazowo trasą obok schroniska Dom Śląski w stronę schroniska Strzecha Akademicka, podziwiając po drodze urokliwe krajobrazy.

24 3 DZIEŃ 1 czerwca (środa) Dalej schodzimy w okolice Małego Stawu, zatrzymując się opodal schroniska Samotnia. Dalej schodzimy w okolice Małego Stawu, zatrzymując się opodal schroniska Samotnia.

25 3 DZIEŃ: 1 czerwca (środa)

26 Po przepięknych „alpejskich” widokach znad Małego Stawu kierujemy się dalej w stronę Karpacza Górnego i wychodzimy przy świątyni Wang. Po przepięknych „alpejskich” widokach znad Małego Stawu kierujemy się dalej w stronę Karpacza Górnego i wychodzimy przy świątyni Wang.

27 3 DZIEŃ: 1 czerwca (środa) Światynia Wang to drewniany luterański kościółek zbudowany w Norwegii w XIII wieku, przeniesiony w XIX wieku do Karpacza. Światynia Wang to drewniany luterański kościółek zbudowany w Norwegii w XIII wieku, przeniesiony w XIX wieku do Karpacza. Zwiedzanie kościółka zajmie ok. pół godziny. Zwiedzanie kościółka zajmie ok. pół godziny.

28 3 DZIEŃ: 1 czerwca (środa)

29 Po powrocie do Szklarskiej Poręby obiadokolacja i zasłużony (szczególnie tego dnia!) odpoczynek. Po powrocie do Szklarskiej Poręby obiadokolacja i zasłużony (szczególnie tego dnia!) odpoczynek.

30 4 DZIEŃ: 2 czerwca (czwartek) Po śniadaniu wyjazd do zamku Książ – jednego z 3 największych zamków w Polsce. Po śniadaniu wyjazd do zamku Książ – jednego z 3 największych zamków w Polsce.

31 4 DZIEŃ: 2 czerwca (czwartek) Mamy zarezerwowany bardzo atrakcyjny wariant zwiedzania „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej”, który obejmuje dużą część zamku. Mamy zarezerwowany bardzo atrakcyjny wariant zwiedzania „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej”, który obejmuje dużą część zamku.

32 4 DZIEŃ: 2 czerwca (czwartek)

33 Następnie udamy się do Palmiarni w Lubiechowie, należącej niegdyś do właścicieli zamku. Następnie udamy się do Palmiarni w Lubiechowie, należącej niegdyś do właścicieli zamku.

34 4 DZIEŃ: 2 czerwca (czwartek) Po południu udamy się do Świdnicy, aby obejrzeć dzieło niezwykłe- XVII wieczny Kościół Pokoju. Po południu udamy się do Świdnicy, aby obejrzeć dzieło niezwykłe- XVII wieczny Kościół Pokoju.

35 4 DZIEŃ: 2 czerwca (czwartek) Kościół Pokoju to – największy barokowy drewniany kościół Europy. Kościół Pokoju to – największy barokowy drewniany kościół Europy. Jest to kościół wykonany bez użycia gwoździ, cegieł i kamieni, a tylko z drewna, gliny i słomy. Jest to kościół wykonany bez użycia gwoździ, cegieł i kamieni, a tylko z drewna, gliny i słomy.

36 4 DZIEŃ: 2 czerwca (czwartek)

37

38 Po powrocie do Szklarskiej Poręby obiadokolacja i czas wolny. Po powrocie do Szklarskiej Poręby obiadokolacja i czas wolny.

39 5 DZIEŃ: 3 czerwca (piątek) Po śniadaniu wyjazd do Wrocławia – stolicy Dolnego Śląska. Po śniadaniu wyjazd do Wrocławia – stolicy Dolnego Śląska.

40 5 DZIEŃ: 3 czerwca (piątek) We Wrocławiu zwiedzamy z przewodnikiem m.in. Stare Miasto z Ostrowem Tumskim, ratusz, katedrę i budynki Uniwersytetu Wrocławskiego. We Wrocławiu zwiedzamy z przewodnikiem m.in. Stare Miasto z Ostrowem Tumskim, ratusz, katedrę i budynki Uniwersytetu Wrocławskiego.

41 5 DZIEŃ: 3 czerwca (piątek)

42 Po południu przejdziemy w okolicę Hali Stulecia i odwiedzimy Ogród Japoński. Po południu przejdziemy w okolicę Hali Stulecia i odwiedzimy Ogród Japoński.

43 5 DZIEŃ: 3 czerwca (piątek)

44 Poszukamy też słynnych wrocławskich krasnali. Poszukamy też słynnych wrocławskich krasnali.

45 5 DZIEŃ: 3 czerwca (piątek) Ostatnim punktem programu będzie zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Ostatnim punktem programu będzie zwiedzanie Panoramy Racławickiej.

46 5 DZIEŃ: 3 czerwca (piątek) Panorama Racławicka to największe płótno w Polsce o wymiarach 15 m. wysokości i 114 m. długości. Panorama Racławicka to największe płótno w Polsce o wymiarach 15 m. wysokości i 114 m. długości. Została namalowana w latach 1893-1894. Została namalowana w latach 1893-1894. Do jej ekspozycji wybudowano specjalny budynek – rotundę. Do jej ekspozycji wybudowano specjalny budynek – rotundę.

47 5 DZIEŃ: 3 czerwca (piątek) Wyjazd z Wrocławia ok. 20.00. i przejazd do Prabut. Wyjazd z Wrocławia ok. 20.00. i przejazd do Prabut. Spodziewany powrót późnym wieczorem w już sobotę w godzinach nocnych. Spodziewany powrót późnym wieczorem w już sobotę w godzinach nocnych.

48 Koszt udziału w wycieczce: max ok. 550 zł. płatne w 3 ratach: I rata przy zapisie w poniedziałek 14.03 + pisemna, odręczna zgoda rodziców na wyjazd – 150 zł I rata przy zapisie w poniedziałek 14.03 + pisemna, odręczna zgoda rodziców na wyjazd – 150 zł II rata do 20 kwietnia – 200 zł. II rata do 20 kwietnia – 200 zł. III rata do 20 maja – 200 zł. III rata do 20 maja – 200 zł. Koszt wycieczki jest tak skalkulowany, że po opłaceniu wszystkich wydatków uczniowie otrzymują zwykle pewną sumę tytułem zwrotu. Jeśli otrzymamy dofinansowanie zwrot ten jeszcze się powiększy.

49 Cena zawiera: - przejazd komfortowym autokarem na całej trasie wycieczki - przejazd komfortowym autokarem na całej trasie wycieczki - noclegi i wyżywienie (4 śniadania + 4 obiadokolacje) w OW „Halny” adres: ul Partyzantów 15, 58 – 580 Szklarska Poręba - noclegi i wyżywienie (4 śniadania + 4 obiadokolacje) w OW „Halny” adres: ul Partyzantów 15, 58 – 580 Szklarska Poręba adres internetowy: www.halny.wszklarskiej.pl adres internetowy: www.halny.wszklarskiej.pl - wstęp do wszystkich zwiedzanych obiektów i przewodnicy – bardzo bogata oferta zwiedzania!!! - wstęp do wszystkich zwiedzanych obiektów i przewodnicy – bardzo bogata oferta zwiedzania!!!

50 Ważne! Na prośbę rodziców wydajemy potwierdzenie wpłaty określonej kwoty (potrzebne np. w celu dofinansowania przez zakład pracy). Na prośbę rodziców wydajemy potwierdzenie wpłaty określonej kwoty (potrzebne np. w celu dofinansowania przez zakład pracy). Proszę o przemyślaną decyzję o zapisaniu się na listę uczestników (ewentualne wycofywanie się tuż przed terminem wyjazdu tylko ze znalezieniem zastępcy zaakceptowanego przez organizatora). Proszę o przemyślaną decyzję o zapisaniu się na listę uczestników (ewentualne wycofywanie się tuż przed terminem wyjazdu tylko ze znalezieniem zastępcy zaakceptowanego przez organizatora). Kolejność zwiedzania może się zmienić. Kolejność zwiedzania może się zmienić.

51 Informacje o OW „Halny” OW „Halny” to pensjonat w Szklarskiej Porębie na ok. 110 miejsc noclegowych. OW „Halny” to pensjonat w Szklarskiej Porębie na ok. 110 miejsc noclegowych.

52 Informacje o OW „Halny”

53 Mamy do dyspozycji pokoje 1, 2, 3, 4 osobowe z TV (a niektóre z balkonami). Mamy do dyspozycji pokoje 1, 2, 3, 4 osobowe z TV (a niektóre z balkonami). W stołówce ośrodka będziemy jeść też śniadania i obiadokolacje. W stołówce ośrodka będziemy jeść też śniadania i obiadokolacje. Do wszystkich pokoi są osobne łazienki! Do wszystkich pokoi są osobne łazienki!

54 Informacje o OW „Halny”

55 Uwaga!!! Liczba miejsc ograniczona: 45 (decyduje kolejność zgłoszeń z I wpłatą i zgodą rodziców) Liczba miejsc ograniczona: 45 (decyduje kolejność zgłoszeń z I wpłatą i zgodą rodziców) Wpłaty I raty wraz z pisemną zgodą rodziców będą przyjmowane od poniedziałku 14 marca! Wpłaty I raty wraz z pisemną zgodą rodziców będą przyjmowane od poniedziałku 14 marca! Zapisy i dodatkowe informacje u organizatora: p. Macieja Śmieszniaka. Zapisy i dodatkowe informacje u organizatora: p. Macieja Śmieszniaka.


Pobierz ppt "WYCIECZKA Miejsce: Karkonosze - Wrocław Miejsce: Karkonosze - Wrocław Termin: 30 maja – 3 czerwca 2016 r. (poniedziałek – piątek) Termin: 30 maja – 3 czerwca."

Podobne prezentacje


Reklamy Google