Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zielono mi! czyli posadź roślinkę!.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zielono mi! czyli posadź roślinkę!."— Zapis prezentacji:

1 Zielono mi! czyli posadź roślinkę!

2 My zaczęłybyśmy od powiększenia terenów zielonych w naszym mieście!
Zrobiłyśmy ankietę w Pionkach, w celu poznania potrzeb mieszkańców i miasta. Pytałyśmy, co przydałoby się w Pionkach. Bardzo dużo ankieterów odpowiedziało, że nasze miasto potrzebuje więcej roślinności. Faktycznie, w Pionkach jest ponuro i szaro. Na ulicach leżą śmieci, jest mało zieleni. A gdyby to zmienić? Gdybyśmy sami mogli kształtować takie miasto, jakie nam się podoba? Jakie zmiany byśmy wprowadzili? My zaczęłybyśmy od powiększenia terenów zielonych w naszym mieście!

3 Czy nie lepiej nam się żyje, gdy wokół nas jest zielono
Czy nie lepiej nam się żyje, gdy wokół nas jest zielono? Gdy wszystko kwitnie i budzi się do życia? W zimę zazwyczaj jest nam smutno. Żeby wyjść na dwór, trzeba zakładać na siebie tysiąc warstw, a później i tak okazuje się, że jest nam zimno. Tak więc, skorzystajmy z nadchodzącego lata i zróbmy coś dla przyrody – złóżmy jej „hołd” sadząc rośliny w naszym mieście!

4 Co chcemy zrobić? Chcemy, aby w Pionkach było zielono. W jaki sposób uczynimy nasze miasto ładniejszym? Otóż, rozdawałybyśmy na ulicach nasionka kwiatków razem z karteczką z nazwą miejsca, gdzie już wyhodowaną roślinkę można zasadzić. Oczywiście przedtem ustaliłybyśmy to z Panem Burmistrzem. Na trawnikach będzie zieleniej, w naszym mieście będzie więcej tlenu, a mniej dwutlenku węgla. Latem wyglądałoby to naprawdę świetnie!

5 Co dałaby nasza akcja? Jesteśmy pewne, że mieszkańcy Pionek na pewno czuliby się dużo lepiej. Zawsze milej jest popatrzeć za okno, i zobaczyć kolorowe kwiatki, niż szare bloki. Myślimy też, że wszyscy szanowaliby zieleń. W końcu to ONI sprawowali nad nią opiekę przez pewien okres czasu. A to co nasze, bardziej szanujemy!

6 Jednak same nie poradziłybyśmy sobie, dlatego też dawałybyśmy do podpisania petycję w sprawie powiększenia terenów zielonych w naszym mieście. Z pewnością mieszkańcy pomogliby nam w tym szczytnym celu – chyba wszyscy chcemy, aby nasze miasto wyglądało przyzwoicie i ładnie.

7 POSTAWMY NA ZIELEŃ! Tak więc, pamiętajmy:
To MY kształtujemy nasze miasto. Jako mieszkańcy, mamy możliwość wyboru zmian w Pionkach. Tak więc: POSTAWMY NA ZIELEŃ!

8 Dziękujemy za uwagę! Prezentację wykonały Agnieszka Pająk i Marcelina Simian, uczennice PG 2 w Pionkach.

9 Źródła Slajd 1 - Slajd 2 - Slajd 3 - Slajd 4 - Slajd 5 - Slajd 6 - Slajd 7 -


Pobierz ppt "Zielono mi! czyli posadź roślinkę!."

Podobne prezentacje


Reklamy Google