Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kliknij myszą by kontynuować Mężczyzna, wiek 92 lata, drobny, o szlachetnym wyglądzie, dobrze ubrany i starannie ogolony, o porządnie uczesanych włosach,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kliknij myszą by kontynuować Mężczyzna, wiek 92 lata, drobny, o szlachetnym wyglądzie, dobrze ubrany i starannie ogolony, o porządnie uczesanych włosach,"— Zapis prezentacji:

1

2 Kliknij myszą by kontynuować

3 Mężczyzna, wiek 92 lata, drobny, o szlachetnym wyglądzie, dobrze ubrany i starannie ogolony, o porządnie uczesanych włosach, który się budzi każdego ranka o siódmej, przeprowadza się dzisiaj do domu starców. Po kilkugodzinnym cierpliwym oczekiwaniu, uśmiecha się przyjaźnie, gdy informują go, że jego pokój jest już przygotowany. Jego 70-cio letnia małżonka zmarła niedawno i stąd ta przeprowadzka.

4 Kiedy swoim wózkiem inwalidzkim pomału jedzie w stronę windy, opisuję mu mały pokoik, którego okno przesłonięte jest płótnem zastępującym firankę. To jest bardzo piękne mówi z entuzjazmem ośmioletniego chłopca, któremu właśnie podarowano małego pśiaka. Panie kochany, Pan jeszcze nie widział tego pokoju.

5 To nie ma żadnego znaczenia, odpowiada. Ja już postanowiłem, że mój pokój jest ładny. Jest to decyzja, którą podejmuję każdego dnia po przebudzeniu. Szczęście jest czymś co wybierasz naprzód. To czy mój pokój jest ładny nie zależy od umeblowania, czy dekoracji. To zależy przede wszystkim od tego jak ja widzę daną rzecz.

6 Sam wybieram czy chcę pozostać przez cały dzień w łóżku, licząc części ciała z którymi mam problemy, czy też wstanę i będę wdzięczny za te części, które ciągle mi jeszcze służą.

7 Każdy dzień jest podarunkiem dla siebie i kiedykolwiek otwieram oczy, kieruję swój wzrok na nowy dzień i wspominam szczęśliwe chwile z życia. Starość jest jak konto w banku, możesz wziąć z niego tylko tyle ile na nim masz.

8 Toteż, to jest moja rada, aby na swój rachunek szczęścia wkładać jak najwięcej się da. Dzięki za współpracę i wkład do mego rachunku.

9 1. Oczyść serce z nienawiści. 5. Nie oczekuj zbyt wiele. 4. Oferuj dużo. 3. Żyj nieskomplikowanie. 2. Uwolnij głowę od kłopotów. Aby być szczęśliwym zapamiętaj następujące proste zasady!

10 Poślij tę wiadomość siedmiu osobom, wliczając też mnie. Jutro wydarzy się coś cudownego. Czy dobrze przeczytałeś (aś) co tu pisze? Jutro wydarzy się coś cudownego. Wyślij od razu! Muzika: LAmour rêve (André Gagnon)


Pobierz ppt "Kliknij myszą by kontynuować Mężczyzna, wiek 92 lata, drobny, o szlachetnym wyglądzie, dobrze ubrany i starannie ogolony, o porządnie uczesanych włosach,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google