Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hiszpania !.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hiszpania !."— Zapis prezentacji:

1 Hiszpania !

2 Flaga Hiszpanii : Godło Hiszpanii:

3 Hiszpania położona jest na południowym zachodzie kontynentu europejskiego, na półwyspie Iberyjskim. Jest otoczona od północy i zachodu wodami Oceanu Atlantyckiego, natomiast od wschodu i południa Morzem Śródziemnym. Ludność: Stolica: Madryt

4 Kuchnia Hiszpańska Tradycyjnymi Hiszpańskimi są min. paella potrawa na bazie ryżu i szafranu, gazpacho – chłodnik pomidorowy, tortilla espanola – omlet z jajek i ziemniaków oraz gambas a la plancha – krewetki smażone na grillu.

5 Paella : Gambas a la plancha:

6 Narodowym tańcem Hiszpańskim jest Flamenco
Narodowym tańcem Hiszpańskim jest Flamenco. Tańczą go tancerze ubrani w granatowe lub czrne spodnie, białą koszulę oraz małą apaszkę pod szyją. Strój tancerek to przede wszystkim szeroka, kolorowa falbaniasta spódnica lub suknia, falbaniasty gorset i kolorowa chusta, uzupełnieniem czasem bywa wachlarz, grzebień lub kwiat.

7 Siesta ! Siesta w Hiszpanii trwa od do Wszyscy mieszkańcy tego kraju spotykają się w restauracjach, kawiarniach by razem z rodziną lub przyjaciółmi zjeść obiad i deser. Wszystkie urzędy, szkoły i banki są wtedy nieczynne. Pracują tylko biura turystyczne w dużych miastach i supermarkety.

8 Zabytki Hiszpanii Najsławniejsze zabytki Hiszpanii to min.: Katedra w Grenadzie, Bazylika Nuestra Senora De Pilar, Katedra Św. Eulali w Barczelonie oraz Sagrada Familia w Bacelonie.

9 Świątynia Sagrada Família 
Bazylika Nuestra Señora del Pilar

10


Pobierz ppt "Hiszpania !."

Podobne prezentacje


Reklamy Google