Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W szkole Maryi:. Tajemnicze zapewnienie otrzymane przez Jana Bosko: «Dam ci Mistrzynię» jest niezawodną pedagogiczną drogą zdecydowanego powrotu do Jezusa,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W szkole Maryi:. Tajemnicze zapewnienie otrzymane przez Jana Bosko: «Dam ci Mistrzynię» jest niezawodną pedagogiczną drogą zdecydowanego powrotu do Jezusa,"— Zapis prezentacji:

1 W szkole Maryi:

2 Tajemnicze zapewnienie otrzymane przez Jana Bosko: «Dam ci Mistrzynię» jest niezawodną pedagogiczną drogą zdecydowanego powrotu do Jezusa, aby wzrastać w miłości.

3 Jezus dał nam Maryję jako mistrzynię mądrości, łagodnej dobroci i miłości w sztuce wychowywania

4 Ksiądz Bosko i Maria Dominika pozwolili Jej prowadzić się za rękę w trudnym niekiedy poszukiwaniu stosownej odpowiedzi na potrzeby wychowawcze młodych.

5 Maryja, arcydzieło uprzedzającej miłości Boga, jak żadne inne stworzenie, nosi w sobie to piękno łaski, które jaśnieje na obliczu Chrystusa.

6 Jej obecność towarzyszy drodze wspólnoty chrześcijńskiej od samego początku, od Wieczernika aż po ostateczne przyjście Pana. Słowa Jezusa: Oto syn twój, Oto Matka twoja (J 19,26-27) docierają z Kalwarii do każdego mężczyzny i kobiety.

7 Ona ze swoją misją Wspomożycielki towarzyszy nam w przemierzaniu dróg Ducha i współpracy, by rodzić życie w sercach młodych nam powierzonych.

8 Żyjąc w świecie zglobalizowanym i nastawionym na technologię, stajemy w szkole Maryi, aby na nowo zrozumieć prawdziwy humanizm i doniosłość autentycznych relacji dla harmonijnego rozwoju osoby.

9 W Ewangelii nigdy nie spotykamy Jej samej. Maryja jest osobą, która skupia i łączy wokół siebie.

10 Wspólnota: proroctwo Miłości


Pobierz ppt "W szkole Maryi:. Tajemnicze zapewnienie otrzymane przez Jana Bosko: «Dam ci Mistrzynię» jest niezawodną pedagogiczną drogą zdecydowanego powrotu do Jezusa,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google