Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prawa dziecka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prawa dziecka."— Zapis prezentacji:

1 Prawa dziecka

2 Każdy człowiek jest istotą rozumną, wolną, zasługującą na szacunek, miłość, pełnię przysługujących mu praw i obowiązków.

3 Na katalog praw przyznanych dziecku składają się prawa cywilne, socjalne, kulturalne i polityczne (dla starszych dzieci). Nie przyznano dzieciom praw ekonomicznych pozostawiając je pod prawną opieką dorosłych.

4 Prawa dziecka  Niech się wreszcie każdy dowie I rozpowie w cały świecie Że dziecko też człowiek-tyle, że jest mały Ludzie uczeni którym za to należą się brawa , chcąc wielu dzieci los odmienić stworzyli mądre prawa więc je na co dzień i od święta spróbujcie dobrze zapamiętać :

5 Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego    a szczególnie do zrobienia, czegoś niedobrego! Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi     I mam prawo sam wybierać z kim się będę bawić. Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić i wyzywać.     I każdego mogę zawsze na ratunek wezwać.

6 Jeśli tata, albo mama już nie mieszka z nami      Nikt nie może mi zabronić spotkać ich czasami. Nikt nie może moich listów czytać bez pytania.      Mam też prawo do tajemnic i własnego zdania.

7 Mogę żądać, żeby każdy uznał moje prawa        A gdy różnię się od innych, to jest moja sprawa. To się wiersze poukładały PRAWA dla dzieci na całym świecie.       Byście w potrzebie z nich korzystał najlepiej jak umiecie.

8 Wykonała Julita Busse klasa 6

9 K O N I E C !


Pobierz ppt "Prawa dziecka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google