Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

im. Ludwiki Wawrzyńskiej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "im. Ludwiki Wawrzyńskiej"— Zapis prezentacji:

1 im. Ludwiki Wawrzyńskiej
Szkoła Podstawowa nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Warszawie

2 Patronka szkoły Ludwika Wawrzyńska
była nauczycielką szkoły ogólnokształcącej TPD nr 10 w Warszawie. W dniu 8 lutego 1955 roku, z narażeniem własnego życia uratowała czworo dzieci wynosząc je z płonącego domu. Doznała przy tym tak dotkliwych poparzeń, że mimo wysiłków lekarzy i zastosowania najnowocześniejszych na owe czasy metod leczenia nie zdołano uratować jej życia. Zmarła 18 lutego 1955 roku.

3 Kilka słów o naszej szkole....
Nasza szkoła istnieje od 1922 roku. W obecnym budynku od 1966 roku. Imię bohaterskiej nauczycielki Ludwiki Wawrzyńskiej szkoła przybrała w 1956 roku. Budynek jest po generalnym remoncie. W 2006 roku zostało przebudowane boisko szkolne. Jest czysto, jasno, kolorowo. Nasze sale lekcyjne są bogato wyposażone w sprzęty i pomoce naukowe. Nasza biblioteka posiada bogaty księgozbiór i dostęp do internetu, a w dniu zebrań otwiera swoje podwoje dla rodziców. W szkole działa pracownia komputerowa z dostępem do internetu.

4 Kadra pedagogiczna Nad prawidłowym rozwojem dzieci czuwa wykwalifikowana kadra nauczycielska, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pedagog, reedukator, logopeda oraz pani pielęgniarka.

5 Co ciekawego się u nas dzieje ?
Prowadzimy cotygodniowe konsultacje nauczycieli dla dzieci i ich rodziców. Realizujemy programy profilaktyczne i prowadzimy zajęcia dodatkowe: zajęcia specjalistyczne: reedukacyjne, logopedyczne, wyrównawcze, gimnastyka korekcyjna, trening umiejętności społecznych, 2. koła przedmiotowe: historyczno-polonistyczne, języków obcych, matematyki, przyrody, ortograficzne, 3. koła zainteresowań: ekologiczne, Przyjacioł Warszawy, plastyczne, chór szkolny, grafiki komputerowej, teatralne,

6 Zajęcia dodatkowe - płatne
Sztuki walki Język angielski

7 W naszej szkole, w godzinach popołudniowych i wieczornych, działa świetlica profilaktyczno-terapeutyczna pod patronatem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Gniazdo”, oferująca pomoc w odrabianiu lekcji, zajęcia teatralne, plastyczne, reedukacyjne, sportowe oraz pomoc i wsparcie psychologa.

8 SYLWETKA ABSOWENTA Nasz Uczeń jest: samodzielny, zaradny, otwarty;
kulturalny, taktowny, tolerancyjny, szanujący innych; odpowiedzialny; przyjazny i życzliwy; krytyczny wobec siebie i innych; dobrze przygotowany do kontynuacji nauki w gimnazjum;

9 Uczniowie szkoły biorą udział w licznych konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia.

10 Oddział przedszkolny - ZERÓWKA
Do klasy 0 uczęszczają uczniowie mający 6 – lat. Zajęcia przygotowują dzieci do nauki w szkole podstawowej.

11 Świetlica szkolna Świetlica zapewnia opiekę potrzebującym uczniom z klas 0- III, w godzinach , organizując następujące zajęcia: plastyczne, muzyczno – teatralne, czytelnicze, quizy i konkursy, gry i zabawy ruchowe, integracyjno – relaksacyjne, wyjścia do teatrów, pomoc w odrabianiu lekcji,

12 Stołówka szkolna W szkole działa kuchnia przygotowująca posiłki wg aktualnych zasad zdrowego odżywiania, przewidzianych dla grupy wiekowej 6 -13 lat. Obiady składają się z dwóch dań: zupy i drugiego dania oraz napoju i deseru.

13 Sport Szkoła ma wiele znaczących osiągnięć sportowych zarówno w dzielnicy, mieście i makroregionie. Zajmujemy czołowe lokaty we współzawodnictwie szkół podstawowych w dzielnicy. Naszymi ulubionymi dyscyplinami sportu są unihokej, lekkoatletyka, koszykówka. Młodsi uczniowie odnoszą sukcesy w zawodach sprawnościowych.

14 Naszą mocną stroną jest dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci
Naszą mocną stroną jest dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci. Prowadzimy badania przesiewowe słuchu, wzroku, postawy.

15 Jesteśmy szkołą posiadającą certyfikat SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE

16 Aktywnie uczestniczymy w kampanii „Wiem, co jem” i realizujemy jej założenia, jednocześnie zmieniając złe nawyki żywieniowe naszych uczniów.


Pobierz ppt "im. Ludwiki Wawrzyńskiej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google