Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Parafia Świętego Józefa Robotnika w Janowicach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Parafia Świętego Józefa Robotnika w Janowicach"— Zapis prezentacji:

1 Parafia Świętego Józefa Robotnika w Janowicach
Opracowała: Izabela Pękala

2 Spis treści Historia Konsekracja
Św. Józef Robotnik – patron naszej parafii Księża Cztery dzwony Msze i sakramenty Odpusty Cmentarz Moje sakramenty w janowickiej parafii Koniec

3 Historia W dniu 19 marca 1981r. przyszło pozwolenie na budowę kościoła. W tym samym roku po otrzymaniu pozwolenia mieszkańcy Janowic: Zofia i Florian Kubikowie ofiarowali 35 arów i 19m2 w centrum Janowic pod budowę kościoła i plebanii. Ks. Kardynał Franciszek Macharski – Metropolita Krakowski z dniem 28 czerwca 1981r. posłał Ks. Eugeniusza Stopkę do Bestwiny z obowiązkiem wybudowania: kościoła, plebanii i cmentarza.

4 Konsekracja W sobotę 7 lipca 2007r. o godz na Mszy Świętej koncelebrowanej przez wielu kapłanów Ks. Biskup Ordynariusz Diecezji Bielsko – Żywieckiej Tadeusz Rakoczy dokonał Konsekracji kościoła.

5 Św. Józef Robotnik – patron naszej parafii
1 maja 1983r. Ks. Kard. Franciszek Macharski erygował parafię pod wezwaniem św. Józefa Robotnika. Święty Józef z Nazaretu – prawiedny Iosif Obrucznik, opiekun Jezusa Chrystusa, mąż NMP, często nazywany również jej Oblubieńcem, święty Kościoła powszechnego, był ubogim cieślą z Nazaretu.

6 Księża Od początku proboszczem parafii Janowickiej jest Ks. Eugeniusz Stopka. Ks. Prałat Eugeniusz Góra, nasz rodak, często odwiedza naszą parafię i pomaga naszemu proboszczowi.

7 Cztery dzwony W niedzielę 29 czerwca 2003r. na Mszy Świętej koncelebrowanej o godz Ks. Biskup Tadeusz Rakoczy w obecności bardzo licznie zgromadzonych wiernych i duszpasterzy poświęcił 4 dzwony. 1 – Dzwon o imieniu Św. Józefa Robotnika (420kg) – ufundowany przez parafian z Janowic. 2 – Dzwon o imieniu NMP częstochowska (260kg) – ufundowany przez parafian z Janowic. 3 – Dzwon o imieniu Jan Paweł II (130kg) – ufundowany przez ks. Eugeniusza Stopkę. 4 – Dzwon o imieniu Jezu Ufam Tobie (50kg) – ufundowany przez ks. Eugeniusza Góre.

8 Msze i sakramenty Msze Św. w niedziele: 730, 900, 1100
Msze Św. w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek Wtorek, czwartek, sobota - 715 Sakramenty Św.: Chrzest Święty - druga niedziela miesiąca; I Komunia Święta – druga niedziela maja; Bierzmowanie – co dwa lata.

9 Odpusty Pierwszy odpust parafialny jest 1 maja w święto Św. Józefa Robotnika. Drugi odpust parafialny jest w ostatnią niedzielę sierpnia w święto NMP Częstochowskiej.

10 Cmentarz Na początku 1985r. przyszło pozwolenie na budowę nowego cmentarza w Janowicach. 7 maja 1987r. Ks. Biskup Albin Małysiak z Krakowa poświęcił cmentarz.

11 Moje sakramenty w janowickiej parafii
Chrzest Święty – 11.VI.2000r. Pierwsza Spowiedź Święta – 9.V.2009r. Pierwsza Komunia Święta – 10.V.2009r.

12 KONIEC Dziękuję za uwagę! Źródła: Google Grafika; Informacje zdobyte
w domu. Dziękuję za uwagę! Opracowała: Izabela Pękala


Pobierz ppt "Parafia Świętego Józefa Robotnika w Janowicach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google