Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚRODKI MASOWEGO PRZEKAZU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚRODKI MASOWEGO PRZEKAZU"— Zapis prezentacji:

1 ŚRODKI MASOWEGO PRZEKAZU
TELEWIZJA Wykonano w ramach zajęć koła Młody dziennikarz w Gimnazjum im. ks. abp. Leona Wałęgi w Moszczenicy

2 Czym są środki masowego przekazu?
Środki masowego przekazu, czyli inaczej mass media, to instytucje i urządzenia techniczne, za pomocą których przekazuje się treści informacyjne. Telewizja zaczęła się rozwijać pod koniec lat 50- tych XX wieku.

3 Czym jest telewizja? Telewizja jest dziedziną telekomunikacji przekazującą ruchomy obraz oraz dźwięk. W jednym miejscu za pomocą kamer i mikrofonów rejestruje się sygnał, który następnie jest transmitowany do dowolnego miejsca w zasięgu.

4 Początki telewizji w Polsce
W Polsce początki telewizji sięgają1936 roku. Wtedy to zbudowano nadajnik na warszawskim wieżowcu. Już w 1937 roku na szesnastym piętrze rozpoczęła działalność stacja telewizyjna, nadająca z anteny zainstalowanej na dachu. Pokaz transmisji telewizyjnej odbył się 26 sierpnia 1939 roku w Warszawie.

5 Ewolucja telewizyjna na przestrzeni lat
W ciągu kilkudziesięciu lat zmieniły się znacznie sposoby transmisji programów, a także wygląd i funkcje odbiorników.

6 Telektroskop – dzieło naszego rodaka
Wynalazek telektroskopu - aparatu do reprodukowania obrazów na odległość za pośrednictwem elektryczności - opatentowany został przez Jana Szczepanika, w Przyrząd ten miał oprócz podstawowych funkcji za zadanie m.in. wykorzystać zupełnie nowy sposób sterowania promieniem świetlnym poprzez wychylanie go w dwóch prostopadłych do siebie kierunkach.

7 Telewizja XXI wieku Obecnie, na rynku telewizyjnym mamy szeroki wybór sieci telewizyjnych – komercyjne i publiczną. Wciąż powstają coraz to nowe kanały i programy telewizyjne.

8 Najpopularniejsze stacje telewizyjne XXI wieku


Pobierz ppt "ŚRODKI MASOWEGO PRZEKAZU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google