Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Drodzy Rodzice.... Drodzy Rodzice... W okresie wakacyjnym: zapewniajcie swoim pociechom maksimum opieki i zainteresowania; uczestniczcie w pozytywnym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Drodzy Rodzice.... Drodzy Rodzice... W okresie wakacyjnym: zapewniajcie swoim pociechom maksimum opieki i zainteresowania; uczestniczcie w pozytywnym."— Zapis prezentacji:

1

2 Drodzy Rodzice...

3 W okresie wakacyjnym: zapewniajcie swoim pociechom maksimum opieki i zainteresowania; uczestniczcie w pozytywnym wypełnianiu im czasu wolnego; wykształcajcie w nich zdrowy styl życia wolny od nałogów; przestrzegajcie dzieci przed znajomościami z obcymi ludźmi; zabraniajcie im otwierania drzwi podczas nieobecności domowników (rodziców, starszego rodzeństwa, dziadków); zabraniajcie im oddalania się z nieznajomym; dowiadujcie się, gdzie i z kim Wasze pociechy spędzają wolny czas – wypytujcie o to, co robią i gdzie mieszkają ich koledzy i koleżanki; wpajajcie zasady ostrożności przy zabawie w pobliżu wody, placu budowy, ruchliwych ulic i innych niebezpiecznych miejsc; nauczcie je poruszania się po drodze – pieszo i rowerem; sprawdzajcie przygotowania oferujących wyjazdy kolonijne – jakie są warunki pobytu, kwalifikacje opiekunów, zakres i rodzaj zajęć wypełniających czas wypoczynku.

4 Przestrzegajcie dzieci przed:
kontaktami z dzikimi zwierzętami i z bezpańskimi psami, gdyż z pozoru miłe mogą stanowić ogromne zagrożenie (pogryzienia, zarażenia wścieklizną). Przypominajcie im, że nie wolno podchodzić do zwierzęcia, które przed nami nie ucieka.

5 UWAGA !!! (dot. dzieci, młodzieży oraz dorosłych)

6 W razie ataku agresywnego psa:
zachowajcie spokój, nie uciekajcie, nie krzyczcie, nie patrzcie mu w oczy, nie wykonujcie szybkich ruchów, przyjmijcie postawę żółwia – kucnijcie i zwińcie się w kłębek chroniąc głowę, szyję i brzuch.

7 Wychodząc z domu: informujcie pozostałych domowników bądź znajomych gdzie i z kim wychodzicie oraz kiedy wrócicie, jako trasę przemarszu wybierajcie miejsca dobrze oświetlone, ruchliwe, unikając bezludnych skrótów, ostrożnie podchodźcie do nowych znajomości, gdyż nie każdy może mieć dobre intencje, unikajcie jeżdżenia autostopem, rozważajcie, czy atrakcyjny strój nie będzie prowokował do napadu, nie ufajcie ludziom, którzy zwracają się do Was po imieniu, ponieważ to nie znaczy, że Was znają – imię można usłyszeć przypadkiem.

8 Podczas pobytu nad wodą:
pamiętajcie, że większość utonięć jest rezultatem braku wyobraźni, polegającej m. in. na korzystaniu z kąpieli po wypiciu alkoholu oraz w miejscach zabronionych, a także na skakaniu do wody zaraz po opalaniu.

9 Dlatego też: pamiętajcie, że najbezpieczniejsza kąpiel to ta w miejscach zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem ratowników czy funkcjonariuszy Policji Wodnej; zawsze stosujcie się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników, opiekuna obiektu czy policjantów; nie wchodźcie do wody: będąc głodnym bądź zaraz po obfitym posiłku; po wypiciu – nawet najmniejszej dawki – alkoholu; z ciałem nagrzanym słońcem; przed wejściem do wody ochłodźcie ciało pod prysznicem lub ochlapując je w płytkiej wodzie; bawiąc się w wodzie nie zakłócajcie wypoczynku i kąpieli innym; nie wrzucajcie przedmiotów do wody; nigdy nie skaczcie do wody w miejscach nierozpoznanych; nie pozostawiajcie na brzegu swoich rzeczy bez opieki; korzystając ze sprzętu pływającego zawsze: sprawdzajcie jego sprawność; ubierajcie kamizelkę; nie pływajcie łódkami, kajakami, rowerami czy motorówkami zbyt blisko kąpiących się; korzystając z materaca nie odpływajcie zbyt daleko od brzegu; Unikać kąpieli i pływania w miejscach bagnistych i zarośniętych.

10 Będąc w górach: Pamiętajcie, że karetka do nikogo nie dojedzie, a znalezienie kogoś jest bardzo trudne, także z powietrza. W związku z tym niemożliwe jest szybkie udzielenie pierwszej pomocy. Uważajcie na siebie i bądźcie rozważni.

11 Dlatego też: dostosujcie obuwie i ubiór do panujących warunków atmosferycznych, zakładając, że pogoda w każdej chwili może się zmienić; słuchajcie prognoz pogodowych w radio czy w telewizji; wychodząc ze schroniska na szlak, poinformujcie o tym jego pracowników, podając planowaną trasę przemarszu i przybliżoną godzinę powrotu; zgłaszajcie swój powrót do schroniska; przed wyprawą zapoznajcie się z mapą ternu dobierając długość i trudność szlaku turystycznego do możliwości najsłabszych uczestników wycieczki; w górach również bądźcie ostrożni w kontaktach z obcymi osobami; jeśli macie ze sobą telefon komórkowy, zaprogramujcie w nim numery najbliższych placówek GORP; zawsze zabierajcie ze sobą podstawowy sprzęt pierwszej pomocy, zwłaszcza do opatrywania ran i usztywniania złamanych czy zwichniętych kończyn, a także latarkę i gwizdek do sygnalizacji miejsca pobytu; nie wspinajcie się po skałach bez asekuracji i odpowiedniego przygotowania, a także sprzętu – lepiej skorzystać z pomocy instruktora.

12 Życzymy bezpiecznych wakacji.


Pobierz ppt "Drodzy Rodzice.... Drodzy Rodzice... W okresie wakacyjnym: zapewniajcie swoim pociechom maksimum opieki i zainteresowania; uczestniczcie w pozytywnym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google