Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!"— Zapis prezentacji:

1

2 Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

3 Jeszcze wczoraj z tornistrami do szkoły biegliśmy, w wielkiej ciszy i skupieniu w ławkach siedzieliśmy. Wkrótce, ostatni dzwonek zabrzmi Tak jakoś wesoło I na dwa długie miesiące Żegnamy cię szkoło. Koniec czerwca, więc czas wolny, Wzywa nas przygoda. Znów ruszamy dalej w drogę, Poprzez wakacyjne szlaki Użyć słońca i przygody, Poszybować w dal jak ptaki. Podziwiając krajobrazy, Zachwyceni, jak tu ślicznie, Pamiętajmy o tym również Żeby bawić się bezpiecznie.

4 Pamiętaj! Na zabawy wybieraj miejsca bezpieczne, oddalone od jezdni, wykopów, placów budowy, torów kolejowych. Nie niszcz i nie zaśmiecaj otoczenia, dbaj o środowisko. Kąp się w miejscach dozwolonych pod opieką rodziców lub zaprzyjaźnionych osób. Pamiętaj, ze woda to groźny żywioł. Rozpalaj ognisko tylko w miejscach do tego przeznaczonych. -Mów zawsze rodzicom dokąd idziesz, po zmierzchu nie wychodź bez opieki dorosłych.

5 Uważaj podczas przechodzenia przez jezdnię
Uważaj podczas przechodzenia przez jezdnię. Pamiętaj, należy korzystać z wyznaczonych przejść dla pieszych i przestrzegać przepisów drogowych. -Gdy jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi obcym. Będąc na koloniach przestrzegaj regulaminu, nie oddalaj się od grupy, nie wybieraj się na samotne wędrówki do lasu lub na plażę. Zachowaj ostrożność wobec zwierząt - nawet najbardziej łagodne potrafią być niebezpieczne. Nie korzystaj z propozycji jazdy samochodem lub spaceru z nieznajomym. Jeśli znajdziesz niewypał lub groźnie wyglądający przedmiot natychmiast powiadom dorosłych lub Policję. Uczestnicząc w pracach polowych zawsze zachowaj ostrożność, nie dotykaj maszyn w ruchu i urządzeń pod napięciem elektrycznym.

6 Ważne porady! Zawsze słuchaj poleceń ratownika!

7 Bądź ostrożny w wodzie! A także na plaży!

8 Zawsze zabezpieczaj swój rower przed kradzieżą !

9 Pamiętaj, że nie każde zwierze jest Twoim przyjacielem
Pamiętaj, że nie każde zwierze jest Twoim przyjacielem! Niektóre mogą okazać się bardzo groźne!

10 Korzystaj z dróg przeznaczonych dla rowerów!

11 Rower, wrotki, rolki Pamiętaj, że jezdnia nie jest placem zabaw. Zachowaj na niej wyjątkową ostrożność. Korzystaj ze ścieżek rowerowych, jeżeli jeździsz po jezdni, uważaj na poruszające się pojazdy i przestrzegaj przepisów ruchu drogowego. Zabezpieczaj rower przed kradzieżą. Nie pożyczaj roweru nieznajomym. Pamiętaj, że unikniesz urazów jeśli będziesz zakładać kask i ochraniacze.

12 Uwaga psy! Nie zbliżaj się do obcego psa, nie dotykaj go, nawet jeśli robi wrażenie łagodnego. Na widok groźnego psa stań nieruchomo z łokciami przy piersi i pięściami pod brodą. Nie patrz mu w oczy. Wystrzegaj się gwałtownych ruchów. W żadnym przypadku nie uciekaj, ostrożnie wycofaj się kiedy zwierzę się oddali. Jeśli pies zaatakuje, należy zasłonić się od niego na przykład kurtką, tornistrem lub rowerem. Jeżeli pies Cię przewróci, natychmiast zwiń się w kłębek i leż nie ruchomo z twarzą do ziemi, złączonymi nogami, rękoma osłaniaj uszy.

13 Nad wodą! Pamiętaj, że kąpiemy się tylko w miejscach wyznaczonych i oznakowanych. Nigdy nie skaczemy do wody po posiłku, rozgrzany grą w piłkę lub po dłuższym opalaniu. W wodzie zachowuj się ostrożnie i nie utrudniaj kąpieli innym. Zapoznaj się z regulaminem kąpieliska i przestrzegaj go ( białą flaga oznacza „kąpiel dozwolona”, Czerwona „kąpiel zabroniona”. Korzystając z kajaków, łodzi i rowerów wodnych, zakładaj kamizelkę ratunkową. Opuszczając plażę upewnij się, czy zabrałeś wszystkie rzeczy. Nie zaśmiecaj plaży, dbaj o jej czystość.

14 Ważne numery telefonów!

15 Numery alarmowy!

16 Pamiętając o tych prostych zasadach będziecie mieć na pewno wspaniałe wakacje, a po powrocie do szkoły będziecie mieć co opowiadać swoim koleżankom, kolegom, a także nauczycielom!


Pobierz ppt "Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google