Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zaczarowany liść Autorzy:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zaczarowany liść Autorzy:"— Zapis prezentacji:

1 Zaczarowany liść Autorzy:
Błażej Szolak, Michał Ekstowicz, Jakub Zając, Laura Pławska Autor prezentacji: Błażej Szolak

2 Nazywam się Mikołaj Kowalczyk.
Mieszkam w domku jednorodzinnym. 1

3 Moi rodzice nazywają się Marcin i Kamila
Moi rodzice nazywają się Marcin i Kamila. Ten dzień zaczął się dość zwyczajnie. Kiedy wróciłem ze szkoły, rodzice powiedzieli, że jedziemy dzisiaj do lasu. Niezmiernie się ucieszyłem. Gdy już dotarliśmy na miejsce natychmiast zacząłem szukać grzybów.

4 Nagle w oddali usłyszałem cienki głos
Nagle w oddali usłyszałem cienki głos. Natychmiast pobiegłem sprawdzić do kogo należy. Jednak nie mogłem znaleźć tej osoby. Kiedy zaś przystanąłem w pewnym miejscu, wydawało mi się, że głos dochodzi od strony ziemi, był coraz wyraźniejszy. Rozejrzałem się, ale nikogo nie zauważyłem. Pomyślałem, że słuch mnie zawodzi i wróciłem do szukania grzybów.

5 Zacząłem więc szperać w liściach i nagle zauważyłem mały listek jakby obsypany brokatem. Po chwili zaczęło mi się wydawać, że liść do mnie przemówił. – Zabierz mnie z tej wilgotnej ziemi -powiedział. Zadziwiony, powiedziałem, że go podniosę ale musi wyjawić swoją historię. Ukryliśmy się w krzakach i porozmawialiśmy.

6 Powiedział mi, że dawno temu był człowiekiem, chciał się stać nieśmiertelny, więc zwrócił się o pomoc do pewnej starej wiedźmy, która go oszukała. Zamiast spowodować, że stanie się nieśmiertelny jedynie zamieniła go w liść.

7 Spytałem go jak mogę mu pomóc, powiedział mi żebym zakopał go na polanie za lasem.
Wówczas zamieni się w niewielki krzew jeżyny. W tej postaci dożyje końca swych dni.

8 Spełniłem jego prośbę. Myślałem co dalej działo się z tym liściem
Spełniłem jego prośbę. Myślałem co dalej działo się z tym liściem. Mam nadzieję, że resztę swojego życia przeżył w spokoju.


Pobierz ppt "Zaczarowany liść Autorzy:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google