Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cztery żywioły – czym są i co nam dają?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cztery żywioły – czym są i co nam dają?"— Zapis prezentacji:

1 Cztery żywioły – czym są i co nam dają?
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Cztery żywioły – czym są i co nam dają?
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 Każdy z nich jest potrzebny i odgrywa ważną rolę na świecie.
Wyróżniamy cztery najważniejsze i podstawowe żywioły – są to powietrze, woda, ogień i ziemia. Każdy z nich jest potrzebny i odgrywa ważną rolę na świecie. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Dzięki ziemi mamy wiele bogactw, daje nam ona dar życia.
W ziemi lub na ziemi rosną rośliny, które możemy jeść. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Niektóre zwierzęta żyją pod ziemią, np. krety.
Obecnie wymyślono nawet sposób pozyskiwania ciepła z wnętrza ziemi, to tak zwane geotermy. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 Powietrze jest nam niezbędne do życia, gdyż w nim jest tlen, którym oddychamy.
Wiatr pomaga przenosić nasiona niektórych roślin, dzięki czemu mogą się one rozmnażać. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 Wiatr jest wykorzystywany do transportu, np. przy żaglówkach.
Pomaga on również zwierzętom latać. Ludzie nauczyli się wykorzystywać wiatr do produkcji energii za pomocą wiatraków. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

8 Wszyscy muszą pić wodę, inaczej nie przeżyją.
Woda jest niezbędna do życia dla zwierząt, roślin i ludzi. Stanowi ona element ich organizmów. Wszyscy muszą pić wodę, inaczej nie przeżyją. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 Woda również jest wykorzystywana do transportu
Woda również jest wykorzystywana do transportu. Ludzie przewożą wiele towarów za pomocą rzek czy na morzach. Woda świetnie się nadaje do produkcji energii. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 Pozwolił on również na wynalezienie wielu nowych rzeczy.
Ogień daje nam ciepło i energię. Pozwolił ludziom oświetlać ciemności oraz gotować i piec jedzenie. Pozwolił on również na wynalezienie wielu nowych rzeczy. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

11 Życie nie byłoby możliwe bez istnienia wszystkich czterech żywiołów.
Szanujmy je i wykorzystujmy rozsądnie! Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Cztery żywioły – czym są i co nam dają?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google