Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

To szklana bryła rozszczepiająca światło białe

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "To szklana bryła rozszczepiająca światło białe"— Zapis prezentacji:

1 To szklana bryła rozszczepiająca światło białe
To szklana bryła rozszczepiająca światło białe. Światło przechodząc przez pryzmat załamuje się w różnych kierunkach i kolorach. Czasami mówi się, że ktoś patrzy na świat przez pryzmat np. miłości czy pieniędzy. Jakim pryzmatem jest nasze życie? Czy świecimy Bożym światłem?

2 też są małymi pryzmatami
też są małymi pryzmatami. Promienie słońca przenikają przez krople rozpraszając światło białe na siedem pięknych barw.

3 Pojawia się wtedy fascynujące zjawisko –TĘCZA
Ten wielobarwny łuk łączy Niebo z Ziemią a Nam pozwala doświadczyć piękna natury i Bożej miłości. Może spróbujecie zrobić własną tęczę? Eksperyment znajdziecie na stronie:

4 Piękną tęczę podarował Nam sam Pan Bóg: Po czym Bóg dodał: „A to jest znak przymierza, które ja zawieram z wami i każdą istotą żywą, jaka jest z wami, na wieczne czasy: Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną a ziemią. A gdy rozciągnę obłoki nad ziemią i gdy ukaże się ten łuk na obłokach, wtedy wspomnę na moje przymierze, które zawarłem z wami i z wszelką istotą żywą, z każdym człowiekiem; […]. Rzekł Bóg do Noego: „To jest znak przymierza, które zawarłem między Mną a wszystkimi istotami, jakie są na ziemi”.

5 Pan Bóg pokazał Nam, że światło padające na krople przynosi cudowną tęczę. Co może przynieść światło Pana Boga padające na nas? Słowo Pana przenika przez nas, byśmy stawali się światłem świata i promieniowali Bożą miłością zanosząc ją do każdego człowieka na ziemi.


Pobierz ppt "To szklana bryła rozszczepiająca światło białe"

Podobne prezentacje


Reklamy Google