Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wycieczka do kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kleszczowie. Wrzesień 2011 r. Opracowały: Małgorzata Kania Czesława Piontek Małgorzata Muras.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wycieczka do kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kleszczowie. Wrzesień 2011 r. Opracowały: Małgorzata Kania Czesława Piontek Małgorzata Muras."— Zapis prezentacji:

1 Wycieczka do kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kleszczowie. Wrzesień 2011 r. Opracowały: Małgorzata Kania Czesława Piontek Małgorzata Muras

2 27 września 2011 r. grupa uczniów SP 3 w Żorach uczęszczających na zajęcia koła Eucharystycznego Ruchu Młodych pojechała na wycieczkę w celu poznania kolejnego kościoła naszego regionu w Kleszczowie oraz udziału w spotkaniu integracyjnym z uczniami SP w Rudziczce. źródło: http://www.kleszczow-parafia.pl

3 Kościół w Kleszczowie powstał na gruntach, które państwo Gertruda i Augustyn Kania przekazali Kościołowi. Uroczyste poświęcenie obecnego kościoła nastąpiło 23 października 2001 roku. Wiele prac budowlanych i wykończeniowych wykonali sami parafianie.

4 Uczestników wycieczki przyjął ksiądz proboszcz Józef Dombek.

5 Pani katechetka zachęciła wszystkich do wspólnej modlitwy. Ksiądz proboszcz opowiadał nam, że są miejsca na świecie gdzie we współczesnych czasach giną ludzie za wiarę w Jezusa.

6 Proboszcz parafii pokazał nam na mapie załączonej do Małego Gościa Niedzielnego, w których krajach świata są prześladowani chrześcijanie za wiarę. Zachęcił nas także do odmawiania różańca w intencji prześladowanych chrześcijan. Każdemu uczestnikowi wręczył obrazek z wizerunkiem Św. Andrzeja Apostoła i zachęcił nas do rodzinnej wycieczki rowerowej w celu ponownego odwiedzenia parafii w Kleszczowie.

7 Na zakończenie wizyty w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kleszczowie wspólnie odmówiliśmy modlitwę. Wykonaliśmy także pamiątkową fotografię.

8 Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej parafii. http://www.kleszczow-parafia.pl

9 Następie udaliśmy się do Rudziczki na spotkanie integracyjne z dziećmi uczęszczającymi do tamtej szkoły. Spotkanie odbyło się na placu zabaw, gdzie czekali na nas gospodarze.

10 Na powitanie wspólnie odmówiliśmy dziesiątkę żywego różańca świętego. źródło: debno.salezjanie.pl

11 Później w oczekiwaniu na kiełbaski z grilla graliśmy z nowo poznanymi koleżankami i kolegami w gry zespołowe.

12 Bawiliśmy się także na placu zabaw.

13

14 Po zabawie zjedliśmy upieczone kiełbaski i chleb.

15 Na zakończenie dzieci z Żor wykonały krótki program artystyczny, a dzieci z Rudziczki zaproponowały zabawę z improwizacją ruchową.

16 Pożegnaliśmy się wspólną modlitwą i zabawą Iskierka.

17 Dziękujemy za oglądanie prezentacji.


Pobierz ppt "Wycieczka do kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kleszczowie. Wrzesień 2011 r. Opracowały: Małgorzata Kania Czesława Piontek Małgorzata Muras."

Podobne prezentacje


Reklamy Google