Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biblioteka Wydziału Mechaniczno-Energetycznego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biblioteka Wydziału Mechaniczno-Energetycznego"— Zapis prezentacji:

1 Biblioteka Wydziału Mechaniczno-Energetycznego
Katarzyna Gwizda Emilia Szymków

2 ZAPISY DO BIBLIOTEKI Zapisy do Biblioteki Politechniki Wrocławskiej odbywają się w Budynku A1, piętro II pok. 307. Podstawą do zapisania się są: dowód tożsamości, wypełniona aktualna karta zobowiązań, elektroniczna legitymacja studencka.

3 WYPOŻYCZENIA Studenci Politechniki Wrocławskiej mogą wypożyczyć 10 woluminów (książek ) na 6 miesięcy w każdej bibliotece. Biblioteka w chwili wypożyczenia może zastrzec wcześniejszy termin zwrotu.

4 WYPOŻYCZENIA Chcąc wypożyczyć książki w Bibliotece Wydziału Mechaniczno-Energetycznego zamawiamy je za pośrednictwem systemu komputerowego. W tym celu wchodzimy na stronę Biblioteki Głównej i Ośrodka Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Wrocławskiej:

5 W górnym menu wybieramy kategorię
Katalogi Następnie w menu bocznym klikamy Katalogi on-line

6 Z listy katalogów wybieramy interesującą nas kategorie
KSIĄŻKI i CZASOPISMA

7 WYSZUKIWANIE KSIĄŻEK W polu wyszukiwawczym wpisujemy słowo lub frazę, która najbardziej odzwierciedla tytuł, bądź tematykę książki. Literaturę możemy przeszukiwać po tytule, autorze, haśle przedmiotowym, sygnaturze itp.* * Więcej opcji w polu do wyszukiwania.

8 W kolejnym kroku pojawia nam się lista rekordów, które najlepiej pasują do naszego wyszukiwania. Uszeregowanych od najnowszych do najstarszych. Cyfry w nawiasie oznaczają: egzemplarze należące do biblioteki / egzemplarze wypożyczone. Jeśli znaleźliśmy w tabeli interesującą nas pozycję, wybieramy bibliotekę do której chcemy książkę zamówić – w kolumnie Bibl.(ogółem/wyp.)

9 Numer albumu to nie numer
Następnie klikamy opcję Zamówienie. Żeby książka została zamówiona należy się najpierw zalogować. ID użytkownika: PWR (nr albumu) hasło: PWR123456 Pamiętaj! Numer albumu to nie numer z Portalu EDUKACJA.EDU!!

10 Pamiętaj! Po zamówieniu książek kliknij Koniec sesji
Zamówienie musimy potwierdzić klikając na klawisz Potwierdzam Czas realizacji zamówienia w Bibliotece Wydziału Mechaniczno-Energetycznego to ok. 30 min. W okresie wzmożonego ruchu (październik, luty) czas ten może być nieco dłuższy. Pamiętaj! Po zamówieniu książek kliknij Koniec sesji

11 ODBIÓR Książki odbieramy w bibliotece do której je zamówiliśmy. Na ich odbiór mamy dwa dni od daty zamówienia. Nieodebranie książek w terminie spowoduje zablokowanie konta czytelnika (blokada 13) – uniemożliwi to wypożyczanie oraz zamawianie książek w innych bibliotekach. Odblokować konto należy osobiście, zgłaszając się do Biblioteki, w której blokada została nałożona z legitymacją studencką. Pamiętaj! Nieodebranie książek trzy razy spowoduje zablokowanie konta na 3 miesiące!

12 PROLONGATA Czytelnik może jednorazowo dokonać prolongaty wypożyczonych materiałów pod warunkiem, że: jest to pierwsze przedłużenie terminu zwrotu, czytelnik nie ma żadnych nieuregulowanych zobowiązań wobec bibliotek politechnicznych. Kolejna prolongata możliwa jest w bibliotece po okazaniu książki i legitymacji.

13 Aby dokonać prolongaty należy:
wejść w wypożyczenia Kliknąć we właściwą liczbę porządkową w kolumnie Nr przy konkretnej pozycji a następnie w opcję Przedłuż

14 ZWROT O terminie zwrotu książek każdy użytkownik jest indywidualnie powiadamiany, mailem na pocztę politechniczną, na 10 i 3 dni przed jego upływem. Po tym terminie naliczana jest kara – za każdy rozpoczynający się dzień czytelnik płaci 10 gr od każdej przetrzymanej książki.

15 CZYTELNIA w BW-9  Z czytelni może korzystać każdy użytkownik, po wcześniejszym pozostawieniu legitymacji studenckiej lub dowodu osobistego. Rzeczy prywatne (plecaki, torby, okrycia wierzchnie) pozostawiamy w szafeczce bądź w szatni.

16 WOLNY DOSTĘP W czytelni użytkownicy mają wolny dostęp do książek i czasopism. Książki ułożone są działowo (numer kolekcji w katalogu), a w obrębie działów sygnaturowo. Czasopisma ułożone są tematycznie w szafkach. W wolnym dostępie są trzy roczniki, archiwalne numery należy zamówić u dyżurującego bibliotekarza.

17 Wykorzystane książki i czasopisma prosimy odkładać na wózek.
ZWROTY W CZYTELNI Wykorzystane książki i czasopisma prosimy odkładać na wózek.

18 NOWOŚCI W czytelni znajdują się książki z nowościami, które ukazały się w bibliotece.

19 POLUB NAS! Na naszym profilu na facebooku umieszczane są najświeższe informacje. Dowiesz się tam o: zmianach w godzinach otwarcia biblioteki, nowych zbiorach, akcjach prowadzonych w bibliotece.

20 NIE WIESZ? ZAPYTAJ BIBLIOTEKARZA!
Jeśli potrzebujesz pomocy w poszukiwaniu informacji, masz pytania dotyczące działalności biblioteki (BW-9), jej zbiorów i usług, możesz je wysłać do bibliotekarza. Pytania można zadawać • mailowo • przez FB • telefonicznie (71)

21 SZKOLENIA Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenia w zakresie: • wyszukiwania w katalogu komputerowym, • podstaw wyszukiwania w bazach danych, książkach i czasopismach elektronicznych. Zajęcia odbywają się indywidualnie lub w grupach kilkuosobowych po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

22 Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "Biblioteka Wydziału Mechaniczno-Energetycznego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google