Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczna i higieniczna praca z komputerem

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczna i higieniczna praca z komputerem"— Zapis prezentacji:

1

2 Bezpieczna i higieniczna praca z komputerem

3 BHP z komputerem Wewnątrz obudowy komputera znajdują się skomplikowane podzespoły. Najczęściej przepływa przez nie prąd elektryczny… Zaś nieumiejętne obchodzenie się komputerem może doprowadzić do powstania niebezpiecznej sytuacji lub przynajmniej do uszkodzenia sprzętu.

4 FCC i CE Znak FCC – jest to znak którym opatrzone są urządzenia elektryczne, które spełniają normy bezpieczeństwa i przeznaczone są do użytku domowego lub biurowego. Znak CE – jest to nowszy standard zgodny z wymogami Unii Europejskiej Znaki takie wskazują, że produkt nie powoduje zagrożenia ani dla zdrowia lub życia użytkownika ani dla środowiska.

5 1. Nie należy samodzielnie naprawiać komputera
utrata gwarancji uszkodzenie delikatnych podzespołów 2. Należy stosować filtry sieciowe aby uniknąć przepięć, zwie się je często „listwami przepięciowymi. 3. UPS – urządzenia służące do potrzymania zasilania w wyniku zaniku napięcia w sieci elektrycznej.

6 Filtr sieciowy UPS

7 TCO Jest to znak umieszczany na monitorach które spełniają opracowane specjalne normy dotyczące emitowania promieniowania elektromagnetycznego. Znak taki umieszczany jest tam gdzie emitowane promieniowanie nie przekracza dopuszczalnych norm.

8 Rodzaje monitorów LCD LED plazmowe monitory kineskopowe
Są mniejsze, większa żywotność, mniejsza energochłonność, i nie generują promieniowania elektromagnetycznego i efektu migotania

9 Częstotliwość odświeżania
Jest to liczba odświeżeń obrazu w ciągu sekundy, decydująca o stabilności obrazu. Im wyższa, tym słabszy efekt migotania i mniejsze zmęczenie oczu użytkownika.

10 HZ (herc) Jest to jednostka częstotliwości, w tym przypadku oznacza liczbę odświeżeń obrazu w ciągu sekundy.

11 RSI Jest to „ zespół urazów wynikających z chronicznego przeciążenia”.
przewlekłe bóle ramion, bóle przedramion, bóle nadgarstków, bóle dłoni, bóle kręgosłupa, wady postawy, schorzenia neurologiczne – jedna pozycja ciała przez wiele godzin.


Pobierz ppt "Bezpieczna i higieniczna praca z komputerem"

Podobne prezentacje


Reklamy Google