Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Taniec Country.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Taniec Country."— Zapis prezentacji:

1 Taniec Country

2 Historia Są to charakterystyczne formy tańca ludowego na Wyspach Brytyjskich. Kolekcja ta była przedrukowana, odświeżona i powiększana wiele razy z finalną edycją wydaną około Playford nie był autorem ani choreografem tych tańców; był wydawcą muzycznym, dla którego poradniki taneczne były całkiem przystępnym dodatkowym źródłem dochodu. Z początku XVIII wieku inni wydawcy również zaczęli dołączać swoje poradniki taneczne; ostrożnie szacując liczba tańców w stylu angielskim wydanych pomiędzy 1651 a 1810 mogła dojść do 20,000.

3 Taniec country jest wykonywany w trzech charakterystycznych układach:
W kształcie koła Poruszając się wzdłuż Figury geometryczne

4 Taniec country w innych krajach
Taniec ten był także eksportowany do innych krajów. Układy, w których poruszamy się wzdłuż i figur geometrycznych pojawiły się we Włoszech już w XV wieku. Osiemnastowieczne francuskie contredanse najpierw wzorowane było na angielskich tańcach country, a potem ewoluowało do niezależnej formy.

5 Instrumenty Shawms oraz sackbuts, lub też dudy były popularnymi instrumentami używanymi do grania na zewnątrz, ponieważ były głośne. Każdy europejski kraj, nie tylko Szkocja, używał swoich lokalnych wariantów dud do grania. Głównym impetem mającym wpływ na rozwój koncertyny i akordeonu w dziewiętnastym wieku była potrzeba zaspokojenia rynku głośnym instrumentem umożliwiającym akompaniament tańcowi country.

6 Bibliografia

7 Dziękuję za obejrzenie


Pobierz ppt "Taniec Country."

Podobne prezentacje


Reklamy Google