Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

technologii informacyjnej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "technologii informacyjnej"— Zapis prezentacji:

1 technologii informacyjnej
Urządzenia technologii informacyjnej

2 Współczesny człowiek jest otoczony wielką ilością urządzeń i usług związanych z technologią informacyjną i komputerami. Właściwie nie ma dziedziny, w której nie wykorzystywanoby mikroprocesorów. Nowoczesne urządzenia powszechnego użytku nie mogłyby bez nich funkcjonować. Rozwój techniki związanej z przekazywaniem, przetwarzaniem, rejestracją i wykorzystaniem informacji przebiega tak dynamicznie, że trudno przewidzieć, co nas jeszcze czeka w przyszłości. Jedno jest pewne: człowiek żyjący w XXI wieku i nie korzystający z urządzeń technologii informacyjnej to współczesny cybernetyczny analfabeta.

3 Tablica interaktywna Urządzenie, które przypomina dużą białą tablicę i umożliwia współdziałanie z podłączonym do niej komputerem oraz projektorem multimedialnym. Można ją porównać do wielkiego monitora, który reaguje na dotyk. W zależności od technologii, w której tablica została wykonana, można używać specjalnego pióra, każdego innego przedmiotu lub dłoni. Osoba korzystająca z tablicy może za jej pomocą obsługiwać dowolny program uruchomiony w komputerze.

4 Kamera Urządzenie rejestrujące obraz oraz dźwięk i zapisujące sygnał audiowizualny w postaci cyfrowej, najczęściej na taśmie Digital Video w kasetach DV albo MiniDV, na płycie DVD, karcie pamięci, czy dysku twardym.

5 Skaner Urządzenie służące do przebiegowego odczytywania: obrazu, kodu paskowego lub magnetycznego, fal radiowych itp. do formy elektronicznej (najczęściej cyfrowej). Skaner przeszukuje kolejne pasma informacji odczytując je lub rejestrując. Nazwa skanera jako czytnika przebiegowego, często przenoszona jest na czytniki nieprzebiegowe (np. elektroniczne).

6 Drukarka laserowa Jest to rodzaj drukarki wykorzystującej w procesie drukowania laser. Drukarki laserowe charakteryzują się bardzo wysoką jakością wydruku, a druk pod wpływem wody nie rozpływa się.

7 Aparat cyfrowy Aparat fotograficzny rejestrujący obraz w postaci cyfrowej. Zapisuje obraz podobnie jak informacje w pamięci komputera. Jego zaletą jest to, że otrzymane zdjęcia mogą być w prosty sposób zmieniane na komputerze, a następnie drukowane w dowolnej liczbie kopii.

8 Palmtop Bardzo mały, przenośny komputer osobisty. Mniejszy od laptopa, czy też netbooka – z powodzeniem mieści się w dłoni lub w kieszeni (ang. palm – dłoń, top – na wierzchu). Palmtopy są komputerami programowalnymi – można w nich instalować oprogramowanie, np. pobrane lub zakupione w Internecie.

9 G.P.S. Jest to urządzenie wielkości telefonu komórkowego, za pomocą którego można określić pozycję użytkownika na powierzchni Ziemi z dokładnością do 15 m.

10 Tablet To przenośny komputer osobisty. Przekątne ekranów w tabletach są mniejsze niż w notebookach, np. 7 lub 14 cali. Posiada on wiele ułatwień, np. funkcje rozpoznawania pisma odręcznego, klawiaturę ekranową. Najnowsze modele posiadają również wbudowane karty do bezprzewodowej łączności (Wi-Fi, GSM, 3G, LTE).

11 iPod iPod – przenośny odtwarzacz multimedialny. Niektóre z nich mogą działać w roli dodatkowego dysku twardego dla komputera stacjonarnego lub laptopa, natomiast iPod w najnowszej wersji, iPod touch, stanowi wielofunkcyjny komputer osobisty typu palmtop z systemem operacyjnym typu Unix i bezprzewodowym dostępem do internetu. iPod jest obecnie najpopularniejszym odtwarzaczem na świecie.

12 Projektor Urządzenie optyczne służące do wyświetlania na ekranie projekcyjnym nieruchomego lub ruchomego obrazu. Projektor składa się ze źródła światła i układu optycznego formującego wiązkę światła.

13 Koniec Zródła: Pracę wykonała: Natalia Rutka klasa 6a


Pobierz ppt "technologii informacyjnej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google