Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tłusty czwartek... mniaaam...

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tłusty czwartek... mniaaam..."— Zapis prezentacji:

1 Tłusty czwartek... mniaaam...

2 photo Anne Geddes & design Ewa B.
Wpadły dzieci do cukierni - Jest pan Pączek? - Nie ma, zjedli! Tak im rzekła żona Pączka Dzierżąc ciasto w tłustych rączkach A naprawdę jak to było Co w cukierni się zdarzyło Zabrzmi może to potwornie Włożył buty, kurtkę spodnie Cukrem nosek przypudrował I jak leżał, wyparował photo Anne Geddes & design Ewa B.

3 photo Anne Geddes & design Ewa B.
- Ktoś by myślał, że przesadzam On po prostu mi przeszkadzał! Nie wierzycie? Już od rana Taka byłam skołowana Wyrzuciłam na ulicę Przepadł, zginął, jak widzicie Nie ma go na kontuarze I nic na to nie poradzę photo Anne Geddes & design Ewa B.

4 photo Anne Geddes & design Ewa B.
Oburzony wypowiedzią Ten, co zawsze cicho siedział Pewien malec bardzo mądry Rzekłbyś nawet bardzo zdolny Jak dąb rosły i odważny Głosem pełnym i rozważnym Choć miał duszę na ramieniu Za kolegów, w ich imieniu Wziął z młodzieńczą krzyknął swadą: - Chcemy pączka z marmoladą! photo Anne Geddes & design Ewa B.

5 photo Anne Geddes & design Ewa B.
To co pani opowiada To jest w końcu pani sprawa! To jest wszystko śmiechu warte Dzisiaj mamy tłusty czwartek ! photo Anne Geddes & design Ewa B.

6 photo Anne Geddes & design Ewa B.
Szczęściem stał przy koleżance Szepnął do niej: - Wody! W szklance! Tak mu słabo się zrobiło Omal kozła nie wywinął O włos bliski był omdlenia Taki kres był wystąpienia Pani Pączek przerażona W głowie się jej to nie mieści Zachowaniem tym zdziwiona Tchu nie mogąc złapać w piersi Na wysiłek się zdobyła I o ciszę poprosiła photo Anne Geddes & design Ewa B.

7 photo Anne Geddes & design Ewa B.
- Dobre sobie, dobre sobie! Coś z tym fantem muszę zrobić Czy ja dobrze zrozumiałam Czy też zmysły postradałam? Zaraz złapie mnie gorączka Wy coś chcecie? Oprócz pączka?! Nie schowałam go pod ladą Pączek znikł wraz z marmoladą! Nie ma po nim ani śladu photo Anne Geddes & design Ewa B.

8 photo Anne Geddes & design Ewa B.
Przez calutką noc się smażył Chciał odpocząć, chciał ochłonąć Słowa prawdy się obronią Nie ma żadnej w tym przesady Z brzuchem pełnym marmolady Wybiegł z domu, o próg potknął jeszcze słyszę: żegnaj kotku! A zmartwienia miał niewąskie Nie chciał być łakomym kąskiem photo Anne Geddes & design Ewa B.

9 photo Anne Geddes & design Ewa B.
Nagle drzwi się otworzyły Wleciał pączek ledwie żywy Leciał, leciał, spadł na ladę W locie zgubił marmoladę Z lady wpadł wprost do talerza - Własnym oczom nie dowierzam! Spadłeś pączku prosto z nieba Teraz mogę ciebie sprzedać photo Anne Geddes & design Ewa B.

10 photo Anne Geddes & design Ewa B.
Dzieci były zachwycone Przechwyciły szybko pączka I wybiegły jak szalone Tak dobiegła bajka końca Życie dziwnie losy plecie Pączek dzisiaj jest na diecie Wyprowadził się w cukierni I sprzedaje w pasmanterii I wspomina po dziś dzień: - Tłusty czwartek to był dzień! photo Anne Geddes & design Ewa B.

11 photo Anne Geddes & design Ewa B.
A w cukierni jak w cukierni Smutno jest bez pana Pączka W niej za ladą stary piernik Oferuje róże w pączkach Sama się dziś dowiedziałam Jak to było przekazałam Pani Pączek poprosiła Abym morał wygłosiła: photo Anne Geddes & design Ewa B.

12 wiersz W cukierni – autor Sara Segal
Nie smaż się we własnym sosie Bo ci życie da po nosie... wiersz W cukierni – autor Sara Segal


Pobierz ppt "Tłusty czwartek... mniaaam..."

Podobne prezentacje


Reklamy Google