Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LITERATURA ANEKSY. STRUKTURA DZIAŁU TEORETYCZNEGO DEFINICJE WAŻNIEJSZYCH POJĘĆ HISTORIA ROZWOJU ZJAWISKA ANALIZA TEORII NAUKOWYCH PUNKTY WYJŚCIOWE O CELU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LITERATURA ANEKSY. STRUKTURA DZIAŁU TEORETYCZNEGO DEFINICJE WAŻNIEJSZYCH POJĘĆ HISTORIA ROZWOJU ZJAWISKA ANALIZA TEORII NAUKOWYCH PUNKTY WYJŚCIOWE O CELU."— Zapis prezentacji:

1 LITERATURA ANEKSY

2 STRUKTURA DZIAŁU TEORETYCZNEGO DEFINICJE WAŻNIEJSZYCH POJĘĆ HISTORIA ROZWOJU ZJAWISKA ANALIZA TEORII NAUKOWYCH PUNKTY WYJŚCIOWE O CELU BADAŃ DZIAŁ TEORETYCZNY NIE MA STANDARDOWEJ STRUKTURY. ZA KAŻDYM RAZEM STRUKTURA JEST INNA. Zawiera następujące treści:

3 STRUKTURA DZIAŁU EMPIRYCZNEGO ROZDZIAŁ I PROBLEM BADAŃ ROZDZIAŁ II METODOLOGIA BADAŃ ROZDZIAŁ III INTERPRETACJA WYNIKÓW BADAŃ ROZDZIAŁ IV WNIOSKI LUB SYNTEZA

4 STRUKTURA ROZDZIAŁU O PROBLEMIE BADAŃ PROBLEMY SZCZEGÓŁOWE PYTANIA BADAWCZE HIPOTEZY GŁÓWNY PROBLEM BADAŃ SPIS ZMIENNYCH (najczęściej jest w rozdziale o metodologii)

5 STRUKTURA ROZDZIAŁU O METODOLOGII OPIS POPULACJI (teren badań) ZBIERANIE DANYCH (techniki i narzędzia) GŁÓWNA METODA BADAWCZA OPRACOWANIE DANYCH (które metody statystyczne zostały zastosowane ) SPIS ZMIENNYCH

6 STRUKTURA ROZDZIAŁU: INTERPRETACJA W interpretacji nie ma standardowej struktury. ZA KAŻDYM RAZEM STRUKTURA JEST INNA.

7 JAK WYGLĄDAJ Ą PODROZDZIAŁY W INTERPRETACJI WSTĘP DO TEMATYKI PYTANIE BADAWCZE TABELA Z WYNIKAMI INTERPRETACJA TABELI (wyników)

8 co pokazują wyniki dlaczego wyniki są takie ? czy to dobrze czy źle (ocena)? jaka jest zgodność wyników z teorią? jaka jest zgodność wyników z rezultatami wcześniejszych badań? co należy zrobić na podstawie takich wyników lub jak wykorzystać (zastosować) wyniki badań w praktyce? CO TO JEST INTERPRETACJA ?

9 CO TO JEST SYNTEZA ? jaki obraz problemu prezentują wszystkie wyniki razem ? jakie wnioski wypływają z badania?

10 O SYNTEZIE Prawo do podziału zjawisk edukacyjnych (zachowań ucznia, postępowania nauczyciela, itd.) na poszczególne zmienne, badacz ma tylko wtedy, gdy ma zamiar, chęć i kompetencje konieczne do wytworzenia całościowego obrazu badanych zjawisk. TO JEST SYNTEZA!

11 CO MA BYĆ UMIESZCZONE W ANEKSACH? 1.Po jednym egzemplarzu wszystkich narzędzi i dodatkowo: 2. Wszystkie nie wykorzystane dane i rezultaty 3. Wytwory własne uczniów (po jednym egzemplarzu: rysunki, zeszyty, wypracowania, itd.) 4. Nie publikowane dokumenty analizowane podczas badań (harmonogram pracy placówki, statut placówki, itd.) 5. Pozostałe materiały, które umożliwiają dodatkowe wyjaśnienie wyników badań


Pobierz ppt "LITERATURA ANEKSY. STRUKTURA DZIAŁU TEORETYCZNEGO DEFINICJE WAŻNIEJSZYCH POJĘĆ HISTORIA ROZWOJU ZJAWISKA ANALIZA TEORII NAUKOWYCH PUNKTY WYJŚCIOWE O CELU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google