Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czym jest profil osobisty na Facebooku? -Budowa -Funkcje

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czym jest profil osobisty na Facebooku? -Budowa -Funkcje"— Zapis prezentacji:

1 Czym jest profil osobisty na Facebooku? -Budowa -Funkcje http://websoul.pl/bloghttp://websoul.pl/blog/

2 Spis treści -pasek górny -strona główna -profil -stopka

3 pasek górny

4

5 Zaproszenia do grona znajomych – W prawym górnym rogu ikonki, na czerwonym tle jest widoczna liczba nowych zaproszeń do grona znajomych. Aby przyjąć lub odrzucić zaproszenia należy kliknąć w tę ikonkę.

6 Wiadomości – Na Facebooku można wysyłać prywatne wiadomości. Po naciśnięciu tej ikonki można wysłać wiadomości do swoich znajomych, przeczytać wiadomości od innych użytkowników, oraz przejrzeć archiwum wiadomości. Cyfra na czerwonym tle oznacza ilość nowych nieprzeczytanych wiadomości.

7 Powiadomienia – informacje o komentarzach oraz oznaczeniach lubię to naszych postów przez inne osoby.

8 Pole wyszukiwarki – Tutaj możesz wyszukać osoby, strony, grupy, aplikacje, wydarzenia, posty znajomych i innych użytkowników

9 Spis treści -pasek górny -strona główna -profil -stopka

10 strona główna Centrum interakcji ze znajomymi, członkami grup do których należysz oraz fanami stron, które lubisz.

11 Strona główna – Jej najważniejszą częścią są aktualności. Jest to strumień najbardziej popularnych i najnowszych publikacji, aktywności naszych znajomych oraz stron, które polubiliśmy.

12 Publikator – pozwala publikować statusy, zdjęcia, linki i filmy, które będą widoczne w aktualnościach oraz na Twoim profilu.

13 W lewym górnym rogu strony głównej jest zdjęcie profilowe oraz imię i nazwisko użytkownika.

14 Poniżej zdjęcia profilowego znajdują zakładki: aktualności, wiadomości, wydarzenie, znajomi.

15 Poniżej znajdują się zakładki z grupami do których należysz, oraz zakładka pozwalająca utworzyć własną grupę i zaprosić do niej znajomych.

16 Poniżej zakładek z grupami znajdują się zakładki z ostatnio używanymi aplikacjami, oraz zakładka informujące, o liczbie zaproszeń do aplikacji i gier wysłanych do Ciebie przez znajomych.

17 Znajomi dostępni na czacie. W lewym dolnym rogu znajdują się miniaturki zdjęć profilowych znajomych, którzy są online i z którymi możecie porozmawiać na czacie.

18 Wydarzenia – Tutaj można przeczytać i odpowiedzieć na zaproszenia dotyczące wydarzeń oraz utworzyć wydarzenie i zaprosić znajomych do udziału w nim.

19 Facebook Ads – reklamy na Facebooku, reklamodawcy mają możliwość ustalenia swojej grupy docelowej, np. pod względem wieku, wykształcenia, statusu związku, lokalizacji, zainteresowań, płci.

20 Spis treści -pasek górny -strona główna -profil -stopka

21 profil Strona na której znajdują się wszystkie publikowane przez Ciebie treści.

22 Tablica (oznaczona na zielono) – główne narzędzie komunikacji na Facebooku. Na niej widoczne będą wszystkie opublikowane przez Ciebie zdjęcia, statusy, linki, filmy, jak również informacje o Twoich aktywnościach np. wyniki gier, quizów, wylosowane cytat i inne oznaki korzystania z licznych aplikacji na Facebooku, na których opublikowanie wyrazisz zgodę. Trafiają one również do strumienia informacji na stronach głównych Twoich znajomych.

23 Publikator – pole pozwalające Tobie oraz Twoim znajomym na publikowanie na Twojej tablicy.

24 Zdjęcie profilowe – widoczne dla wszystkich, znajduje się zawsze w lewym górnym rogu pod logiem Facebooka.

25 Lista zakładek – Poniżej zdjęcia profilowego znajdują się zakładki taki jak: tablica, informacje, zdjęcia, notatki, znajomi.

26 Skrót informacji, znajdujących się w zakładce informacje (info).

27 Znajomi – podgląd kilku znajomych.

28 Facebook Ads – reklamy na Facebooku, reklamodawcy mają możliwość ustalenia swojej grupy docelowej, np. pod względem wieku, wykształcenia, statusu związku, lokalizacji, zainteresowań, płci.

29 Spis treści -pasek górny -strona główna -profil -stopka

30 stopka

31 W stopce znajdują się linki do: O Facebooku - strona Facebooka, informacje i nowości dotyczące Facebooka Reklama - tutaj można utworzyć reklamę, która będzie wyświetlana na Facbooku Utwórz stronę – tutaj możesz stworzyć oficjalna stronę, lub stronę społecznościową Twórczy aplikacji - strona dla twórców aplikacji na Facebooka Praca – oferty pracy dla Facebooka Prywatność – informacje dotyczące kontroli ustawień prywatności Regulamin – warto się zapoznać, aby uniknąć skasowania konta, czy strony Pomoc – centrum pomocy, można zadawać i odpowiadać na pytania i zbierać za to punkty

32 Dziękujemy za uwagę! Masz pytania? Napisz do nas! http://websoul.pl/blog/


Pobierz ppt "Czym jest profil osobisty na Facebooku? -Budowa -Funkcje"

Podobne prezentacje


Reklamy Google