Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Programowanie w środowisku sieciowym

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Programowanie w środowisku sieciowym"— Zapis prezentacji:

1 Programowanie w środowisku sieciowym
Uniwersytet Łódzki Katedra Informatyki W. Bartkiewicz Programowanie w środowisku sieciowym 3. Wprowadzenie do C# Definiowanie klas

2 Modyfikatory dostępu klas i składowych
Katedra Informatyki Modyfikatory dostępu klas i składowych public – klasa (składowa) jest dostępna z każdego modułu kodu (zstawu) .NET. private, protected – mniej więcej jak w C++. internal – dostęp ogranicza się do składowych tego samego zestawu. protected internal – składowe tego samego zestawu, oraz klas potomnych zdefiniowanych w innych zestawach. Klasy pochodne nie mogą być deklarowane z szerszymi prawami dostępu.

3 Modyfikatory klas static – klasa zawiera wyłącznie składowe statyczne.
Katedra Informatyki Modyfikatory klas static – klasa zawiera wyłącznie składowe statyczne. abstract – klasa abstrakcyjna (nie zupełnie tak samo jak w C++, ale bardzo podobnie). sealed – z klasy nie można wyprowadzić klasy pochodnej.

4 Modyfikatory pól static –składowa statyczna.
Katedra Informatyki Modyfikatory pól static –składowa statyczna. readonly – składowa ustalona. const – stała klasy ( w zasadzie to samo co static readonly).

5 Modyfikatory metod static – metoda statyczna.
Katedra Informatyki Modyfikatory metod static – metoda statyczna. virtual – deklaracja metody wirtualnej w klasie podstawowej, która będzie redefiniowana w klasach pochodnych. Metoda nie może być private ani static. override – redefinicja w klasie pochodnej metody wirtualnej odziedziczonej z klasy podstawowej. new – przesłonięcie w klasie pochodnej niewirtualnej metody o tej samej sygnaturze z klasy podstawowej. sealed – uniemożliwienie redefinicji metody wirtualnej, w kolejnych niższych klasach potomnych w hierarchii dziedziczenia. Musi być stosowany łącznie z override. abstract – metoda abstrakcyjna (czysto wirtualna). Klasa musi być abstrakcyjna. extern – metoda definiowana zewnętrznie (np. w bibliotece DLL).


Pobierz ppt "Programowanie w środowisku sieciowym"

Podobne prezentacje


Reklamy Google