Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dlaczego.com.pl. geneza serwisu Serwis Dlaczego.com.pl powstał w październiku 2009r., jako odpowiedź na rozwój współczesnych mediów i rosnące potrzeby.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dlaczego.com.pl. geneza serwisu Serwis Dlaczego.com.pl powstał w październiku 2009r., jako odpowiedź na rozwój współczesnych mediów i rosnące potrzeby."— Zapis prezentacji:

1 Dlaczego.com.pl

2 geneza serwisu Serwis Dlaczego.com.pl powstał w październiku 2009r., jako odpowiedź na rozwój współczesnych mediów i rosnące potrzeby czytelników konsumujących media. Dlaczego.com.pl to serwis internetowy, który koncentruje się wokół zagadnień ważnych w życiu każdego studenta. Dlaczego.com.pl wywodzi się z magazynu studenckiego ?Dlaczego. Magazyn studencki "?dlaczego" to najstarszy i największy płatny, ogólnopolski magazyn opinii kierowany do wykształconych, młodych ludzi od ponad 10 lat. Pismo porusza się wokół problemów studentów związanych z pracą, karierą, studiami, finansami.

3 grupa docelowa Grupą docelową serwisu Dlaczego.com.pl stanowią studenci, absolwenci uczelni wyższych i uczniowie którzy dopiero planują swoją edukację na szczeblu akademickim. Grupa ta jest bardzo wartościowym targetem. To podczas studiów kreują się gusta i wyrabiają zdania na temat konkretnych marek i produktów. Grupa ta jest otwarta i spontaniczna, chętnie próbuje nowości. Nawiązanie dialogu z grupą docelowa studentów, jest również bardzo wartościowe z punktu widzenia przyszłych pracodawców i pozyskiwaniem najlepszego potencjału na rynku. Dlaczego.com.pl 252 583 - użytkowników miesięcznie * 619 753 - odsłon stron miesięcznie * *źródło: Gemius Traffic, listopad 2009

4 Baza Uczelni Wyższych Na Dlaczego.com.pl znajduje się baza polskich uczelni wyższych wraz z podstawowymi informacjami o tych placówkach (dane kontaktowe, teleadresowe, kierunki kształcenia, mapka z lokalizacją itd.) http://www.nauka-studia.dlaczego.com.pl/uczelnie/lista Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu młodych ludzi postanowiliśmy znacznie poszerzyć zakres informacji o Szkołach Wyższych – obecnie każdej z Uczelni poświęciliśmy odrębną stronę – zwaną dalej Stroną Uczelni. Dzięki stworzeniu intuicyjnego narzędzia do zarządzania Stroną Uczelni w ciągu paru minut możliwe jest zaktualizowanie wszystkich informacji oraz kompleksowe zaprezentowanie Uczelni zarówno kandydatom jak i wszystkim studentom. Od dziś możecie Państwo na bieżąco zarządzać profilem swojej Uczelni na Dlaczego.com.pl W celu uzyskania dostępu do panelu zarządzania Stroną Uczelni na Dlaczego.com.pl prosimy o kontakt z: p.rusak@dlaczego.com.pl

5 Baza Wyższych Uczelni Na Stronie Uczelni podstawowe informacje (pakiet BASIC) umieszczone są bezpłatnie – składają się na nie dane teleadresowo - kontaktowe. Pozostałe informacje pogrupowane są w otwieralnych zakładkach – ich liczba uzależniona jest od wybranego pakietu (3 pakiety płatne). Wszystkimi treściami na Stronie Uczelni zarządza Uczelnia – wszelkie dostępne treści możne bez ograniczeń zmieniać, edytować, aktualizować, oraz decydować, które z zakładek mają być na jej stronie rozwinięte, a które prezentowane w postaci zminimalizowanej. Jedynym warunkiem zarządzania stroną – jest dostęp do internetu. Przed pierwszą aktualizacją należy bezpłatnie pobrać hasła i login w redakcji Dlaczego.com.pl. W zależności od ilości publikowanych materiałów przygotowaliśmy dla Państwa 4 pakiety dostępowe, o różnym poziomie możliwości edycyjnych: Jednocześnie pragniemy poinformować, iż rozpoczynamy prace związane z ujednoliceniem wpisów typu BASIC (podstawowych wpisów bezpłatnych).

6 pakiety dostępowe szczegóły galeria zdjęć (max 25) + wgrywanie filmów; szczegóły>> szczegóły>> galeria ze zdjęciami absolwentów VIP, szczegóły>> szczegóły>> przekierowanie do artykułu o uczelni, szczegóły>> szczegóły>> uczelnia w boxie promocyjnym czytaj o uczelniach, szczegóły>> szczegóły>> obecność w boxie promocyjnym pełne opisy posiadają >> >> ostatnie artykuły o uczelni, fanklub Uczelni, szczegóły>> szczegóły>> słup ogłoszeń (max 5 ogłoszeń), szczegóły>> szczegóły>> bieżące informacje o rekrutacji, szczegóły>> szczegóły>> ikona Uczelni na Studenckiej Mapie Polski, szczegóły>> szczegóły>> link do strony www i logo Uczelni, szczegóły>> szczegóły>> pełna nazwa Uczelni, skrót, telefon, fax oraz e-mail, szczegóły>> szczegóły>> opis kierunków kształcenia, szczegóły>> szczegóły>> komentarze, szczegóły>> szczegóły>>

7 strona Uczelni artykuł w magazynie + zamieszczenie jego elektronicznej wersji w serwisie box w pełne opisy posiadają ikona uczelni na Studenckiej Mapie Polski galeria zdjęć absolwentów VIP komentarze fanklub uczelni pełna nazwa uczelni, skrót, telefon, fax i e-mail logotyp oraz www opis kierunków kształcenia film galeria zdjęć słup ogłoszeniowy linki do artykułów o uczelni bieżące informacje o rekrutacji przykład

8 powrót do spisu pakiet BASIC Pakiet BASIC zawiera podstawowe informacje takie jak: długa i skrócona nazwa Uczelni podstawowe dane kontaktowe (numer telefonu, faxu, adres e-mail ) kierunki kształcenia na Uczelni wraz z informacjami o akademikach komentarze dotyczące danej uczelni dodatkowo: lokalizacja Uczelni zostanie zaznaczona na Studenckiej Mapie Polski opcja dostępna w pakietach: wszystkie powyższe informacje zamieszczone są w Bazie Uczelni bezpłatnie

9 powrót do spisu pakiet SILVER opcja dostępna w pakietach: W pakiecie SILVER Uczelnia otrzymuje poza funkcjonalnościami z pakietu BASIC, dodatkowe narzędzia promocji, mogąc zamieścić następujące dane: adres www domowej strony Uczelni logotyp Uczelni dodatkowo: na Studenckiej Mapie Polski Uczelnia uzyska zaznaczenie w postaci własnego logotypu uczelnia może na swojej karcie, pochwalić się obecnoś cią w rankingach przygotowywanych przez redakcję Dlaczego.com.pl, lub wprost, jeżeli znajdą się gronie uczelni objętych tymi rankingami. pakiet SILVER

10 powrót do spisu Każda uczelnia jest stale obecna na Studenckiej Mapie Polski. Za pomocą SMP można w prosty sposób odnaleźć interesujące użytkownika miejsce związane z życiem studenckim i uczelnianym. Obecność uczelni na SMP w pakiecie BASIC, zaznaczona jest znakiem W pozostałych pakietach uczelnie, są oznakowane na SMP poprzez własne logo. Studencka Mapa Polski opcja dostępna w pakietach:

11 powrót do spisu nazwa i dane kontaktowe uczelni Strona każdej uczelni zawiera jej nazwę skróconą i rozszerzoną, oraz dane kontaktowe: telefon, fax, e-mail. opcja dostępna w pakietach:

12 powrót do spisu kierunki podyplomowe i akademiki Wiele uczelni prowadzących studia podyplomowe i doktoranckie, może za pośrednictwem rozwijalnych kart, pokazać swoją ofertę każdemu odwiedzającemu kartę ogłoszeń uczelni. Uczelnie mogą również, pochwalić się swoją bazą akademików, oraz innych miejsc służących studentom. opcja dostępna w pakietach:

13 powrót do spisu komentarze Komentarze w sieci stały się obecnie coraz powszechniejsza formą rekomendacji. Dlatego uczelnie mogą ją wykorzystać jako dodatkową formę promocji. Komentarze pokazują się pod każdą Stroną Uczelni, co można dodatkowo wykorzystać do zainteresowania użytkownika ofertą uczelni. opcja dostępna w pakietach:

14 powrót do spisu logo i strona www Uczelni Każda uczelnia na Stronie Uczelni może pokazać swoje logo, co wśród użytkowników serwisu Dlaczego.com.pl może być łatwiejszym sposobem dotarcia i elementem lepszej identyfikacji uczelni. Poprzez zamieszczenie adresu strony internetowej uczelni, użytkownicy mogą bezpośrednio przejść do oferty szkoły. opcja dostępna w pakietach:

15 powrót do spisu ikona uczelni na SMP Profil szkoły, będzie dodatkowo rozszerzony o branding na Studenckiej Mapie Polski, na której każda zainteresowana placówka może wstawić swoje logo. Dzięki temu, każdy użytkownik odwiedzający kartę uczelni, będzie mógł ją łatwiej zlokalizować na mapie. opcja dostępna w pakietach:

16 powrót do spisu informacje o aktualnej rekrutacji Każda Uczelnia może zamieszczać informacje o bieżącej rekrutacji. Treść dotycząca rekrutacji może być zawarta w max. 300 znakach, co umożliwia uczelni zwięzłe przekazanie najważniejszych informacji o aktualnych naborach. Dodatkowo pod opisem, istnieje możliwość wstawienia linku w części czytaj więcej, bezpośrednio przekierowującego do strony uczelni. Każde przekierowanie otwiera nowe okno przeglądarki. opcja dostępna w pakietach:

17 powrót do spisu box fanklubowy W ramach pakietu Platinium, można założyć fanklub uczelni. Fankluby szczególnie uczelni mogą pokazać użytkownikowi - potencjalnemu studentowi jak kwitnie życie studenckie, lub uczelnia współpracuje z samorządami studentów. Każdy użytkownik może dołączyć do fanklubu swojej uczelni, lub go założyć. opcja dostępna w pakietach:

18 powrót do spisu słup ogłoszeniowy Uczelnia może wykorzystać zakładkę nasze Ogłoszenia, do zamieszczania aktualnych informacji z życia uczelni i studentów. W ogłoszeniach może być jednocześnie 5 informacji, po maxymalnie 400 znaków. Po kliknięciu na dany news, rozwija się pole z tekstem. Po kliknięciu na następny, rozwija się kolejny a poprzedni się chowa. opcja dostępna w pakietach:

19 powrót do spisu galeria zdjęć W ramach Strony Uczelni istnieje również możliwość umieszczania dowolnie wybranych przez Uczenie zdjęć, oraz ich podmiany. W ramach pakietu PLATINIUM, Uczelnia może umieścić maksymalnie 25 zdjęć, w ramach pakietu GOLD- do 10 zdjęć. Zdjęcia będą widziane przez użytkowników jako miniaturki, po kliknięciu - zdjęcia zaprezentują się w postaci galerii w centralnym miejscu ekranu. opcja dostępna w pakietach: galeria zdjęć

20 powrót do spisu absolwenci VIP Wielu absolwentów uczelni wyższych stało się osobami powszechnie rozpoznawalnymi. Dlatego dajemy możliwość pokazania znanych i lubianych absolwentów danej uczelni. Każdy użytkownik, po otwarciu zakładki Absolwenci VIP na Stronie Uczelni, będzie mógł obejrzeć wybranych i najbardziej znanych (aby nie było żądnych wątpliwości – zdjęcia można podpisać) absolwentów danej uczelni. ędward ącki turbodymoman opcja dostępna w pakiecie: wizualizacja poglądowa

21 powrót do spisu artykuł o Uczelni Pakiet PlATINIUM umożliwia również umieszczenie na Stronie Uczelni przekierowania do treści artykułu sponsorowanego/artykułu o Uczelni, który pojawił się w miesięczniku ?Dlaczego. Uwaga – cena pakietu nie zawiera umieszczenia artykułu sponsorowanego ani w miesięczniku ?Dlaczego, ani w jego internetowym odpowiedniku – stanowi jedynie możliwość przekierowania do takich treści, wcześniej wykupionych. Dzięki dodatkowym przekierowaniom, ułatwiamy zadanie użytkownikowi, gromadząc wszystko w jednym miejscu. opcja dostępna w pakiecie:

22 powrót do spisu promocja strony Uczelni Pakiet PLATINUM gwarantuje obecność linku do Strony Uczelni (w ramach Bazy Uczelni) w boxie obecnym na stronie głównej działu Nauka & Studia. Box umieszczony na stronie głównej działu Nauka & Studia będzie promował cała Bazę Uczelni wraz z dodatkową, bezpośrednią promocją wszystkich Uczelni posiadających pakiet dostępowy PLATINIUM. Linki do stron Uczelni posiadających pakiet PLATINIUM będą wyświetlane w boxie rotacyjnie. Użytkownicy, po wejściu w zakładkę Nauka & Studia widzą 5 rotujących boxów, które linkują bezpośrednio do karty uczelni. Wyższa Szkoła Psychologii >> Krakowska Akademia Muzyczna >> Uniwersytet Białobrzeski >> opcja dostępna w pakiecie: w Bazie Uczelni znajdź swoje studia BAZA UCZELNI serwisu Dlaczego.com.pl wizualizacja ma charakter poglądowy

23 powrót do spisu filmy video Podobnie jak ze zdjęciami – Uczelnia będzie mogła zarządzać miejscem przeznaczonym do prezentowania w niej filmu (tylko pakiet PLATINIUM). opcja dostępna w pakiecie: filmy video

24 ceny pakietów ceny obejmują okres do 15 stycznia 2011 ceny nie zawierają 22% VAT ceny pakietów

25 dziękujemy za uwagę Czy wszystko co chciałeś opowiedzieć innym o swojej Uczelni znajduje się w naszej bazie? sprawdź na: http://www.nauka-studia.dlaczego.com.pl/uczelnie/lista zainteresowanych pakietami prosimy o kontakt mailowy : bazauczelni@point-group.pl


Pobierz ppt "Dlaczego.com.pl. geneza serwisu Serwis Dlaczego.com.pl powstał w październiku 2009r., jako odpowiedź na rozwój współczesnych mediów i rosnące potrzeby."

Podobne prezentacje


Reklamy Google