Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sześciolatek w przyjaznej szkole

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sześciolatek w przyjaznej szkole"— Zapis prezentacji:

1 Sześciolatek w przyjaznej szkole
Dobra decyzja

2 Ania zaprasza Witam, mam na imię Ania, chodzę do klasy 1b. Z przyjemnością oprowadzę Was po mojej szkole. Życzę wielu miłych wrażeń.

3 Szkoła Podstawowa nr 2 w Kożuchowie
Mam 6 lat, dla mojego bezpieczeństwa mama odprowadza mnie do szkoły.

4 Komfort w szkole Aby w szkole było higienicznie i wygodnie zakładam lekkie tenisówki, a w klasie wieszam kurtkę.

5 Ania w swojej klasie W mojej sali czuję się jak w domu. W ławce siedzę z siedmioletnim kolegą Januszem.

6 Wygody pierwszaka Noszę lekki tornister, bo
w klasie mam swoją półkę. Przechowuję tam książki, materiały i przybory szkolne. Strój gimnastyczny zawieszam na wieszaku. Stolik i krzesło mam dostosowane do wzrostu, więc w czasie zajęć siedzi mi się bardzo wygodnie.

7 Zajęcia na dywanie Na lekcji nie zawsze pracuję przy stoliku, razem z kolegami uczymy i bawimy się także na dywanie. Przypomina mi to trochę przedszkole.

8 Czas wolny na przerwach
Przerwy lubię spędzać w klasie. Z przyjaciółmi gramy w gry planszowe, bawimy się maskotkami, możemy się odprężyć na wygodnych fotelikach.

9 Poczucie bezpieczeństwa
Na korytarzu w czasie przerw czuję się pewnie. W każdej części szkoły spotykam dyżurujących nauczycieli, którzy w razie potrzeby chętnie mi pomogą. Mogę też skorzystać z toalety przeznaczonej tylko dla młodszych dzieci.

10 Lekcje wychowania fizycznego
Na zajęciach ruchowych zawsze jest bardzo wesoło, korzystamy z różnego sprzętu sportowego. W chłodne dni ćwiczymy w sali gimnastycznej, a gdy dopisuje pogoda na orliku.

11 Sala zabaw Uwielbiam zajęcia w sali zabaw. Kolorowe kangury i basen z piłeczkami zawsze wprowadzają mnie w miły nastrój.

12 Zajęcia w klubie szachowym
Pani dyrektor troszczy się o rozwój intelektu wszystkich pierwszaków. Raz w tygodniu, razem z kolegami i koleżankami, pod okiem instruktora uczę się gry w szachy.

13 Edukacja informatyczna
W szkole mam bardzo nowoczesne zajęcia. Uczę się języka angielskiego. Na lekcjach informatyki pracuję przy komputerze, a codzienną naukę urozmaica mi tablica interaktywna. Jest ona także bardzo pomocna w czasie zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i korekcyjno-kompensacyjnych.

14 Szkolny pedagog W przyjaznej atmosferze wszystkie kłopoty szybko
Do pani pedagog można się zwracać z różnymi problemami, zawsze chętnie pomoże. W przyjaznej atmosferze wszystkie kłopoty szybko znikają.

15 Usprawnianie mowy W gabinecie logopedycznym pod czujnym okiem specjalisty ćwiczę prawidłową wymowę. Przychodzą tu dzieci z różnych klas.

16 Gimnastyka korekcyjna
Bardzo lubię zajęcia korekcyjne, w czasie których ćwiczę swój kręgosłup i kształtuję prawidłową postawę ciała.

17 Biblioteka Tutaj zawsze można ciekawie spędzić czas. Na chętnych czekają książki, czasopisma i komputery z dostępem do Internetu.

18 Opieka medyczna o systematyczną fluoryzację zębów.
Szkolna pielęgniarka czuwa nad naszym zdrowiem: waży, mierzy, bada wzrok, postawę, opatruje rany i dba o systematyczną fluoryzację zębów.

19 Świetlica szkolna Czas wolny przed i po lekcjach mogę spędzać w szkolnej świetlicy dla młodszych dzieci. Zawsze jest tu dobre towarzystwo i ciekawe zabawki. Dla kolegów ze starszych klas w naszej szkole urządzono drugą świetlicę.

20 Zdrowe odżywianie Aby mieć siłę do nauki trzeba się zdrowo odżywiać, jem więc obiad w szkolnej stołówce. Piję mleko, zjadam owoce i warzywa, które moja szkoła otrzymuje w ramach programów „Owoce w szkole” i „Szklanka mleka”.

21 Integracja pierwszaków
W tym roku szkolnym trzy razy uczestniczyłam w zajęciach integracyjnych dla klas pierwszych. Poznałam kolegów z innych klas, były wśród nich dzieci sześcioletnie i siedmioletnie, dzieci z miasta i dojeżdżające ze wsi.

22 Zadowolony sześciolatek
To moi koledzy i koleżanki. Lubię przebywać w ich towarzystwie, nie zamieniłabym mojej klasy na żadną inną. Przyjście do pierwszej klasy to była DOBRA DECYZJA!!!

23 Dziękujemy za uwagę! Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2
w Kożuchowie


Pobierz ppt "Sześciolatek w przyjaznej szkole"

Podobne prezentacje


Reklamy Google