Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KĄTY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KĄTY."— Zapis prezentacji:

1 KĄTY

2 Kąty Przyległe Kąt przyległy, to kąt wypukły, który maja jedno ramię wspólne, a pozostałe dopełniają się do prostej. Suma kątów przyległych, równa jest kątowi półpełnemu: α + β = 180°

3 Kąty płaskie Kąt płaski, to część płaszczyzny wyznaczona przez dwie półproste: P1, P2, które mają wspólny początek w punkcie A, zwanym wierzchołkiem kąta; półproste te należą do kąta i są nazywane jego ramionami.

4 Kąty Pełne Kąt pełny, jest to kąt płaski, którego obszar zawiera wszystkie punkty płaszczyzny; jego ramiona pokrywają się.

5 Kąty Półpełne Kąt półpełny, jest to kąt płaski stworzony przez półproste uzupełniające się, czyli taki, którego ramiona tworzą linię prostą.                                                

6 Kąty Proste Kąt prosty, jest to kąt płaski będący połową kąta półpełnego.  

7 Kąty Zerowe Kąt zerowy, jest to kąt płaski, którego obszar zawiera tylko punkty należące do półprostych; jego ramiona pokrywają się.  

8 Kąty Ostre Kąt ostry, jest to taki kąt płaski, który jest mniejszy niż kąt prosty i większy niż kąt zerowy.

9 Kąty Rozwarte Kąt rozwarty, jest to kąt płaski, który jest większy od kąta prostego i mniejszy od kąta półpełnego.

10 Kąty Wierzchołkowe Kąty wierzchołkowe - jest to para kątów płaskich o równych miarach spełniających warunek, że ramiona jednego z nich są półprostymi dopełniającymi dla ramion drugiego.

11 Kąty Przyległe Kąty przyległe - jest to para kątów płaskich, które mają jedno ramię wspólne, a dwa ich pozostałe ramiona tworzą prostą.

12 Wykonała: Małgorzata Wakulik


Pobierz ppt "KĄTY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google