Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień Bezpiecznego Internetu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień Bezpiecznego Internetu"— Zapis prezentacji:

1 Dzień Bezpiecznego Internetu
„Surfuje. Respektuje” Filip Weremczuk VIB

2

3 Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania są realizowane pod hasłem "Surfuję. Respektuję". Podczas obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas surfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.

4 Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mająca na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych

5 W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK.
Co roku, organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i prywatne osoby do realizowania przez cały luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

6 6 lutego 2007 roku w 40. krajach na świecie - i po raz trzeci w Polsce – obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu „Safer Internet”. Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych.

7 Jak Nie Paść Ofiarą Internetu?
Coraz więcej osób robi zakupy w internecie. Zwłaszcza okres przedświąteczny to czas, w którym częściej zaglądamy do sieci, aby sprawić niespodziankę rodzinie oraz przyjaciołom. Takie zakupy niosą ze sobą jednak pewne ryzyko, jeśli robi się je nieumiejętnie. Jak nie stać się ofiarą oszustów?

8 Oto kilka bezpiecznych stron

9 Bibliografia


Pobierz ppt "Dzień Bezpiecznego Internetu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google