Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ekologia wierszem pisana

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ekologia wierszem pisana"— Zapis prezentacji:

1 Ekologia wierszem pisana

2 „ Nasza Ziemia” Cz. Janczarski
Nasza Ziemia jest piękna I najbliższa, bo nasza. Dobra jak oczy matki, Kiedy patrzą na nas. Tu rośniemy, Tu co dzień Nas zabawa zaprasza, Tutaj budzi nas słońce, Nasze słońce z rana. Nasza Ziemia nas karmi, Daje nam złote ziarno, Wiosną błękit i kwiaty, Latem słodkie wiśnie. Więc kochamy tę Ziemię I piaszczystą i czarną. Zasypiamy spokojnie, Kiedy gwiazda błyśnie.

3 „Zielone serce” Roman Pisarski
Na skwerku rosło drzewko szeroko, rozłożyście. Srebrzystą miało koronę. Zielonosrebrne liście. Słuchali chętnie ludzie przechodząc koło drzewa jak wietrzyk wśród gałązek wesoło piosenki śpiewa. Lecz przyszedł mały urwis ukradkiem wyjął nożyk, bo napis chciał wyskrobać w srebrzystej, cienkiej korze. Wycinał powolutku, literka po literce, nie wiedział, że pod korą zielone płacze serce.

4 "Ziemia - wyspa zielona" Danuta Gellnerowa " Nie warto mieszkać na Marsie, nie warto mieszkać na Wenus. Na Ziemi życie ciekawsze powtarzam to każdemu. Bo Ziemia to wyspa, To wyspa zielona wśród wielu innych planet. To dom jest dla ludzi, dla ludzi i zwierząt, więc musi być bardzo zadbany".

5 Tęczowy motyl nad łąką lata, pająk misternie sieć swą uplata.
„ Dbaj o przyrodę” Z. Nosalski Chcemy żyć z wami w zgodzie, w przyjaźni, niechaj nie zbraknie nam wyobraźni! Tęczowy motyl nad łąką lata, pająk misternie sieć swą uplata. Patrzcie jak pięknie w lesie, w ogrodzie! Ile jest życia w ziemi i w wodzie. I ty przedszkolaku oszczędzaj wodę, Dbaj o przyrodę!


Pobierz ppt "Ekologia wierszem pisana"

Podobne prezentacje


Reklamy Google