Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Te figury nie są symetryczne względem pewnej prostej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Te figury nie są symetryczne względem pewnej prostej"— Zapis prezentacji:

1 Te figury nie są symetryczne względem pewnej prostej
menu Te figury nie są symetryczne względem pewnej prostej Te figury są symetryczne względem pewnej prostej Te figury są symetryczne względem pewnej prostej Te figury nie są symetryczne względem pewnej prostej

2 Symetria osiowa Symetrią osiową względem prostej m nazywamy takie przekształcenie płaszczyzny na płaszczyznę, w którym: Obrazem punktu A leżącego na prostej m jest ten sam punkt ( taki punkt nazywamy punktem stałym przekształcenia) A=A’ B B’ Obrazem punktu B, nie leżącego na prostej m, jest taki punkt B’, że B i B’ leżą na prostej prostopadłej do prostej m, po przeciwnych stronach prostej i w tych samych odległościach od niej.

3 Skonstruujemy obraz odcinka AB oraz kąta α w symetrii względem pewnej prostej
Obrazem odcinka w symetrii osiowej jest odcinek o tej samej długości Obrazem kąta w symetrii osiowej jest kąt o tej samej mierze.

4 G' G Punkty danej figury leżące na osi symetrii są punktami stałymi przekształcenia. (nie zmieniają swojego położenia po przekształceniu) F' E' F E C' D' D C B A A' B' Dana figura F i jej obraz F’ w symetrii względem pewnej prostej są figurami przystającymi.


Pobierz ppt "Te figury nie są symetryczne względem pewnej prostej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google