Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ekstremalnie bezpieczne

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ekstremalnie bezpieczne"— Zapis prezentacji:

1 Ekstremalnie bezpieczne
lato nad wodą 2010

2 10 lat współpracy 2000 – początek współpracy z ratownikami WOPR
2003 – numer ratunkowy nad wodą 2006 – rozbudowa systemu 2008 – system ostrzegania pogodowego na Mazurach 2010 – monitoring jachtów na Mazurach stanowiska wyniesione w Legionowie, Szczecinie i Suwałkach

3 Numer ratunkowy nad wodą 601 100 100
Pięciokrotne skrócenie czasu dotarcia do poszkodowanego Bezpośredni kontakt z ratownikiem WOPR Szybka koordynacja działań służb ratowniczych

4 Liczba osób uratowanych
Statystyki Sopot Giżycko Wrocław Suma Liczba akcji 895 1501 229 2625 Liczba osób uratowanych 1067 2271 399 3737

5 Centra Koordynacji nad wodą Numer ratunkowy nad wodą 601 100 100
SW Szczecin SW Suwałki SW Legionowo CK GIŻYCKO CK SOPOT CK WROCŁAW Warszawa Numer ratunkowy nad wodą

6 Zasady bezpiecznej kąpieli
Dzieci do lat 7 wyłącznie pod opieką rodziców! Do wody wchodzimy w miejscach strzeżonych! Zakaz kąpieli bezpośrednio po posiłku! Zakaz kąpieli po spożyciu alkoholu! Zawsze słuchamy poleceń ratownika! Flaga biała – można się kąpać Flaga czerwona – zakaz kąpieli

7 Bezpłatna aplikacja „Bezpiecznie nad wodą”
Aplikacja „Bezpiecznie nad wodą” jest rozwinięciem aplikacji „Pierwsza pomoc” i została stworzona we współpracy z ratownikami WOPR. Zawiera m.in. informacje: jak zachować się na wodą, co wolno, a czego trzeba unikać, jak udzielić pomocy tonącemu, jak zrobić sztuczne oddychanie. Kąp się tylko w miejscach strzeżonych. Przed kąpielą sprawdź u ratownika dyżurującego jaka jest temperatura wody, powietrza, siła wiatru. Przed kąpielą schładzamy wodą kark i klatkę piersiową. Nigdy nie wskakuj do wody po dłuższym opalaniu.

8 Opaski z numerem do rodziców i ratowników!
Na zatłoczonej plaży nigdy nie wiadomo, co się może zdarzyć. Do dzieci nad morzem i na Mazurach trafi w tym roku sto pięćdziesiąt tysięcy specjalnych opasek z numerem ratunkowym 601 100 100 oraz miejscem na wpisanie numeru do mamy lub taty.

9 Usługa „Gdzie jest dziecko?”
„Gdzie jest dziecko?” umożliwia sprawdzenie aktualnego miejsca pobytu dziecka za pomocą posiadanego przez nie telefonu komórkowego. Wyniki są do sprawdzenia na stronie www lub na WAP w telefonie.

10 System monitoringu jachtów na Mazurach
Instalacja Charterownia wraz z łodzią wypożycza lokalizator Na mapie w CK widoczna jest pozycja jachtu Wezwanie pomocy W razie potrzeby pomocy wciśnij przycisk SOS Automatycznie nawiązane połączenie z Czujnik przechyłu W razie wywrotki jachtu automatyczny alarm wraz z przekazaniem pozycji do ratowników WOPR Dzięki specjalnym lokalizatorom możliwe będzie monitorowanie pozycji geograficznej jachtów, a czujnik przechyłu automatycznie zasygnalizuje wywrotkę i przekaże alarm do systemu w Mazurskim WOPR.

11 Lokalizatory personalne w szkółkach na Helu
Pilotażowy projekt dla uczących się uprawiać windsurfing i kitesurfing. Lokalizator wyposażony jest w przycisk alarmowy i w razie niebezpieczeństwa sygnał wraz z dokładną pozycją kursanta trafi do szkółki. Akcja udzielenia pomocy będzie wspierana systemem obrazującym na bieżąco pozycję i trasę przemieszczania się kursanta.

12 Bezpieczne uprawianie sportów wodnych
W najlepszych szkółkach sportów wodnych będzie można połączyć radość wypoczynku z nauką bezpiecznego zachowania nad wodą. Od 20 czerwca do 5 września lato z Simplusem na Helu oraz na wyciągach wakeboardowych w Szczecinku, Margolinie, Lublinie, Augustowie i Ostródzie: zniżki (20 %) dostępne za wysłanie sms lub w Augustowie i Ostródzie za dwa przejazdy kolejne dwa gratis.

13 funkcjonującego na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.
Serwis SMS Meteo Uzupełnienie systemu ostrzegania pogodowego funkcjonującego na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Mazurskie WOPR GPRS GPRS Sieć stacji meteo Komunikat SMS Pogoda przekazywana przez Dyspozytora (ratownika dyżurnego) WOPR Dwa komunikaty pogodowe dziennie - rano i popołudniu. W przypadku zagrożeń - specjalne ostrzeżenie z podaniem obszarów, których dotyczą.

14 Profilaktyka i bezpieczeństwo
Od roku Plus wraz z WOPR jest partnerem portalu Najważniejszym jego zadaniem jest edukacja i zapobieganie nieszczęściu, gdyż każde uratowane życie jest na wagę złota.

15 Pogoda i prognozy Do 250 lokalizacji w Polsce rozbudowany został serwis pogodowy - dane ze stacji pogodowych przekazywane są z bardzo krótkim ok. 10 min. opóźnieniem.

16 Dziękujemy i zapraszamy nad wodę!


Pobierz ppt "Ekstremalnie bezpieczne"

Podobne prezentacje


Reklamy Google